Jump to content

Alimentacija punoljetnog djeteta.


Mladen999

Preporučene objave

Poštovani,ako mi može tko odgovoriti. Određena mi je alimentacija od 1200 kuna dijete  ide već na drugi fakultet treća godina prije bila već na drugom fakultetu treća godina... ništa završila..sad ja sam u vojnoj mirovini imam oko 3800 kuna ovrha u zadnji četiri mjeseca mi 2800 kuna ...ostaje na računu manje od 900 kuna lijekove moram platit 250 kuna stani i struje 600 kuna .Imali pomoći ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu shvatiti vašu situaciju, shodno tome je slika znakovita no na ovom forumu nepotrebna. U kojem smislu je postavljeno vaše pitanje, smanjenje svote određene za uzdržavanje ili što drugo?

Što se smanjenja tiće, možete sudu koji je donio i prvotnu odluku podnijeti zahtjev (tužbu) za određivanje manjeg iznosa, no samo na osnovu ovrha bez smanjenja prihoda, dvojim u pozitivan ishod.

 Možete pojasiti ovo oko fakulteta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Spitfire je napisao:

Mogu shvatiti vašu situaciju, shodno tome je slika znakovita no na ovom forumu nepotrebna. U kojem smislu je postavljeno vaše pitanje, smanjenje svote određene za uzdržavanje ili što drugo?

Što se smanjenja tiće, možete sudu koji je donio i prvotnu odluku podnijeti zahtjev (tužbu) za određivanje manjeg iznosa, no samo na osnovu ovrha bez smanjenja prihoda, dvojim u pozitivan ishod.

 Možete pojasiti ovo oko fakulteta?

Što se tiče fakulteta upisala je prije Stručni studij Telematike tri godine prekinula nakon treće godine jer nije položila ispite te nakon te tri godine upisala Stručni studij prometa sad je treća godina  navodno .Pitao Veleučilište u Rijeci dali ide još na fakultet  šetali me tri sata al da oni nemaju ovlasti da daju takve informacije da pišem zahtjev...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Izdržite nekako do 26 godine života djeteta, i onda više zakonski necete biti obvezni plaćati uzdržavanje (alimentaciju).

A sto se tice fakulteta, vi kao davatelj uzdržavanja tj roditelj imate pravo zatražiti i dobiti informaciju od fakulteta - a istu zatražite pisanim putem uz presliku presude o uzdržavanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

V

prije 1 sat, virtalni je napisao:

Izdržite nekako do 26 godine života djeteta, i onda više zakonski necete biti obvezni plaćati uzdržavanje (alimentaciju).

A sto se tice fakulteta, vi kao davatelj uzdržavanja tj roditelj imate pravo zatražiti i dobiti informaciju od fakulteta - a istu zatražite pisanim putem uz presliku presude o uzdržavanju...

Veteran izdržali samo mi  puno toga  vodili smo pravedan i obrambeni rat proti brutalne velikosrpske agresije  znači stavili smo svoj život za obranu pravde znamo kad je nešto pravedno i kad te nevinog i lažno osude  ne može se čovjek pomiriti sa tim ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mladene, obrisan vam je dio koji stvarno nema veze sa upitom. Rekoh već da shvačam vašu situaciju, no zamolio bih vas da se suzdržite od nepotrebnih opisa osoba i komentara.

Što se tiće upita, zasad vam jedino preostaje da se angažirate oko pitanja pohađanja fakulteta na način koji vam je Virtalni opisao. Ukoliko to nema veze sa redovim studiranjem, možete zatražiti ukidanje iznosa uzdražavanja. Ukoliko je to ipak redovno studiranje, nažalost morat će te probati izdržati tih godinu i 4 mj.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ja bih samo volio da netko od onih koji su pisali zakon pokuša preživjeti sa 1/4 PROSJEČNE plaće u RH.

Mnogi su se našli u situaciji da su se rastavili, ostavili ženi i djeci stan da koliko toliko pristojno žive

i otišli u podstanare.

Zatim su svojom dobrotom/naivnošču plaćali alimentaciju na ruke/bez presude itd..

Pa im bivša zapapri ovrhom za godine i godine unazad...

I onda im po novome plijene 3/4 primanja.

1/4 nije dovoljna niti za platiti stan....

Kako da taj čovjek preživi/ima volju za život ?

 

Zakon je NAKARADAN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , wrritteer je napisao:

Ja bih samo volio da netko od onih koji su pisali zakon pokuša preživjeti sa 1/4 PROSJEČNE plaće u RH.I onda im po novome plijene 3/4 primanja.

1/4 nije dovoljna niti za platiti stan....

Kako da taj čovjek preživi/ima volju za život ?

Taj koji je pisao zakon, ostavio je "rupu u zakonu" u koju će se "sakriti", a taj će sigurno moži živjeti od 1/4 svoje plaće, jer mu ona nije jedini prihod...

Naravno da nije 1/4 plaće dovoljna za život, nije za preživljavanje, a kamo li za neki normalniji život, no zakoni su takvi kakvi jesu, isti kao i naša Zakonodavna vlast koja ih donosi, da je to samo jedan paradoks bilo bi dobro, ali takvih primjera ima u svim zakonima, poglavito u Obiteljskom i Ovršnom, ali što možemo, takvi su kakvi su i mi ih moramo poštivati, druge nam nema, no to nije tema ove rasprave pa nebi o tome...

I previše sam napisao, oprostite..

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Presudilo je :                                                                                                    Utvrđeno je s danom  9.travnja 2019. prestala obaveza uzdržavanja.,, riješenje je donijeto 6. prosinca 2019 ..   sad ja sam došao u Finu jer meni i dalje skidaju od primanja ..oni kažu da oni ništa ne mogu dok ne dobiju riješenje od suda.. Koliko treba čekati riješenje iz Suda do Fine a udaljeni 500 metara ? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Mladen999 je napisao:

Koliko treba čekati riješenje iz Suda do Fine a udaljeni 500 metara ? 

Ovo rješenje se po pravomoćnosti šalje Fini na postupanje.

Koliko vidim da je rješenje doneseno u prosincu, a Vaš obveza je prestala još u travnju, da li je od tada pa do danas bilo neosnovanih prijenosa novčanih sredstava u korist ovrhovoditelja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 57 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo rješenje se po pravomoćnosti šalje Fini na postupanje.

Koliko vidim da je rješenje doneseno u prosincu, a Vaš obveza je prestala još u travnju, da li je od tada pa do danas bilo neosnovanih prijenosa novčanih sredstava u korist ovrhovoditelja?

Da cijelo vrijeme  oni meni uzimaju 3/4  primanja više od deset godina nisam je vidio par puta na Sudu ali nije htjela  komunicirati ,čak je na sudu lagala i dovela svjedoka da ne živimo skupa 4,5 godine a bilo je 8 god ..i tražila  zaostatke.. ja sam invalid i bolestan nemam za život al neki ljudi mi pomognu. .sve se rasteže mislim namjerno..pozz

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Mladen999 je napisao:

ja sam invalid i bolestan nemam za život al neki ljudi mi pomognu. .sve se rasteže mislim namjerno..

Ne bih rekla da je namjerno, jer im nezakonita prisilna naplata ne ide u prilog. Ukoliko ste u mogućnosti pošaljite sudu požurnicu u kojoj se pozivate na poslovni broj spisa pod kojim je doneseno ovo posljednje rješenje, te tražite da se rješenje hitno po ispunjenju uvjeta dostavi Fini na postupanje s obzirom da Vam se neosnovano već mjesecima plijene i prenose novčana sredstva u korist ovrhovoditelja. 

Da li ste voljni tražiti od ovrhovoditelja da Vam vrati novce koje je od travnja neosnovano primio ili ste možda voljni tražiti od suda da ovrhovoditelju naloži povrat tih sredstava u Vašu korist ili ne namjeravate ništa poduzimati već Vam je dovoljno da se prestane postupati na Fini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 37 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne bih rekla da je namjerno, jer im nezakonita prisilna naplata ne ide u prilog. Ukoliko ste u mogućnosti pošaljite sudu požurnicu u kojoj se pozivate na poslovni broj spisa pod kojim je doneseno ovo posljednje rješenje, te tražite da se rješenje hitno po ispunjenju uvjeta dostavi Fini na postupanje s obzirom da Vam se neosnovano već mjesecima plijene i prenose novčana sredstva u korist ovrhovoditelja. 

Da li ste voljni tražiti od ovrhovoditelja da Vam vrati novce koje je od travnja neosnovano primio ili ste možda voljni tražiti od suda da ovrhovoditelju naloži povrat tih sredstava u Vašu korist ili ne namjeravate ništa poduzimati već Vam je dovoljno da se prestane postupati na Fini?

sam tražio  privremenu   mjeru  da se obustavi  plaćanje  naramno preko odvjetnika kojem sam to morao reči  da se to može...Nakon toga tuzenica  je priznala u cjelosti tužbu ,sud je primjenom članka  331 ZPP prihvatio  tužbeni zahtjev ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, Mladen999 je napisao:

sam tražio  privremenu   mjeru  da se obustavi  plaćanje  naramno preko odvjetnika kojem sam to morao reči  da se to može...Nakon toga tuzenica  je priznala u cjelosti tužbu ,sud je primjenom članka  331 ZPP prihvatio  tužbeni zahtjev ...

E sada je posve nejasno zašto ova odluka nije dostavljena Fini, a što je očito kada Fina i dalje postupa odnosno ovršuje Vam primanja?

Prije 1 minutu, Mladen999 je napisao:

Tražio bi ali  dužan ja noj tako kažu..

Na osnovu čega ste joj dužni i tko Vam to kaže?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

Tko Vas je to uputio? Kakav zahtjev?

Fina neče  da  izvrši  odluku suda...otišo  u Finu oni da su vratili na Sud  ja na Sud dali mi da odnesem u Finu  Fina me poslali na poštu  valjda ģdje primaju pisma ..onda opet na Sud  da kažem da oni to moraju poslat  službeno..ja na Sud oni da neče poslat da su sve poslali...tako  došao do djelatnika  na šalteru ta ovrhe oni nek napišem  žalbu prva vrata desno...koja nisu radila....Šaljem  privatno porukom riješene. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Mladen999 je napisao:

Fina neče  da  izvrši  odluku suda...otišo  u Finu oni da su vratili na Sud  ja na Sud dali mi da odnesem u Finu  Fina me poslali na poštu  valjda ģdje primaju pisma ..onda opet na Sud  da kažem da oni to moraju poslat  službeno..ja na Sud oni da neče poslat da su sve poslali...tako  došao do djelatnika  na šalteru ta ovrhe oni nek napišem  žalbu prva vrata desno...koja nisu radila....Šaljem  privatno porukom riješene. 

Pišite sudu da traži hitno očitovanje od Fine zašto ne postupa po dostavljenoj odluci, odnosno da im ponovno i to hitno dostave odluku na provedbu, a Vama neka se dostavi očitovanje Fine zbog njenog nepostupanja po dostavljenim sudskim odlukama. Nemojte hodati, pišite im.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Pišite sudu da traži hitno očitovanje od Fine zašto ne postupa po dostavljenoj odluci, odnosno da im ponovno i to hitno dostave odluku na provedbu, a Vama neka se dostavi očitovanje Fine zbog njenog nepostupanja po dostavljenim sudskim odlukama. Nemojte hodati, pišite im.

Sudac otišao u mirovinu 01.01 2020.Nemam više snage boriti se sa sistemom...nisam ni toliko školovan  da znam toliko pisat  nit znam što napisat...

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mladen999 je napisao:

Sudac otišao u mirovinu 01.01 2020.Nemam više snage boriti se sa sistemom...nisam ni toliko školovan  da znam toliko pisat  nit znam što napisat...

Kaže  sud da su im dva puta skali u12 mjesecu i 09.01.2020. I da oni ne mogu ništa  više ništa sa sad ...kamo sad nego  u Finu  ili onaj tko dao ovrhu  mora obustavit..ne ide  u koristi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mladen999 je napisao:

Sudac otišao u mirovinu 01.01 2020.Nemam više snage boriti se sa sistemom.

Spis je onda dobio neki drugi sudac, a koji je za njega sada zadužen.

prije 19 sati , Mladen999 je napisao:

Kaže  sud da su im dva puta skali u12 mjesecu i 09.01.2020. I da oni ne mogu ništa  više ništa sa sad ...kamo sad nego  u Finu  ili onaj tko dao ovrhu  mora obustavit..ne ide  u koristi..

Tako je to kada se usmeno s njima raspravljate, jer mogu reći bilo što, zato im se treba pisanim putem obraćati i potom pričekati njihovo pisano tj. službeno očitovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Spis je onda dobio neki drugi sudac, a koji je za njega sada zadužen.

Tako je to kada se usmeno s njima raspravljate, jer mogu reći bilo što, zato im se treba pisanim putem obraćati i potom pričekati njihovo pisano tj. službeno očitovanje.


Dobio odgovor od Fine...i ako Sudac navodi  po presudi obustavu  ovrhe  oni odgovaraju.... : Dana 09.01.2020. Fina je primila od Općinskog suda u Rijeci presudu posl. br. P OB-136/xxxxxxcc  od 06.prosinca 2019. kojom sud utvrđuje da je s danom 09. travnja 2019. prestala obveza uzdržavanja ovršenika  prema ovrhovoditeljici. Sva dugovanja po osnovi uzdržavanja koja su evidentirana nakon datuma 09. travnja 2019. Fina je isknjižila iz Očevidnika o redosljedu plaćanja .

Smatramo da je postupanje Fine u skladu s presudom P OB-136/xxxxxxx od 06.prosinca 2019. i da sud nije ovršenika oslobodio obveza uzdržavanja koje nisu naplaćene do tog datuma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Mladen999 je napisao:

Smatramo da je postupanje Fine u skladu s presudom P OB-136/xxxxxxx od 06.prosinca 2019. i da sud nije ovršenika oslobodio obveza uzdržavanja koje nisu naplaćene do tog datuma.

Ovakvo postupanje Fine je u skladu sa zakonom. Znači imate dugovanje po alimentaciji, ali nemate više buduće obveze na ime novih obroka za alimentaciju. Sada je pitanje koliki je taj preostali dug i kada će ga druga strana pokušati naplatiti putem te presude koja je ovršna isprava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovakvo postupanje Fine je u skladu sa zakonom. Znači imate dugovanje po alimentaciji, ali nemate više buduće obveze na ime novih obroka za alimentaciju. Sada je pitanje koliki je taj preostali dug i kada će ga druga strana pokušati naplatiti putem te presude koja je ovršna isprava.

da sve u redu i sve pošteno ne bi se ja bunio ,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Fina s tim nema ništa, na njima je da postupaju po sudskim odlukama.

moram odgovorit Fini oni su našli način kako naplatit i to  troduplo.

dužnicima je uskraćeno međunarodnim ugovorima priznato pravo na djelotvornu žalbu, kao pravni lijek, zaštićeno:

- čl. 13. Europske konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda

- čl. 47. Povelje o temeljnim ljudskim pravima Europske unije

 ima  puno odluka o Suda valjda se zadnja poštiuje,,,

ako ima tko ideju  molim pomoć ! 

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno i nepotrebno
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Mladen999 je napisao:

moram odgovorit Fini oni su našli način kako naplatit i to  troduplo

Iz Očevidnika se jasno vidi što Vam je naplaćeno. Nema nikakvih tajni, sve je to javno.

prije 8 sati , Mladen999 je napisao:

dužnicima je uskraćeno međunarodnim ugovorima priznato pravo na djelotvornu žalbu, kao pravni lijek, zaštićeno

Ima cijeli niz pravnih lijekova koji Vam stoje na raspolaganju, a primjenjuju se ovisno o fazi postupka.

prije 8 sati , Mladen999 je napisao:

 ima  puno odluka o Suda valjda se zadnja poštiuje

Vrijedi pravomoćna odluka o kojoj je odlučeno o pravnoj stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam baš  neki pravnik ...ali ne štima  matematika ...

Prema Ovršnom zakonu (čl. 172. i 173.) ovrha se ne provodi na sljedećim novčanim sredstvima:

  1. primanjima po osnovi zakonskoga uzdržavanja, naknade štete nastale zbog narušenja zdravlja ili smanjenja, odnosno gubitka radne sposobnosti, naknade štete za izgubljeno uzdržavanje zbog smrti davatelja uzdržavanja;
  2. primanjima po osnovi naknade zbog tjelesnoga oštećenja prema propisima o invalidskome osiguranju;   meni je već  godinama narušeno  zdravije          jednostavno  ja nema za ljekove   , ono prodajem priču  da ne želim.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, Borbena7 je napisao:

Dobro, a na što bi se točno pozvali u žalbi?

Da su  spojili dvije tužbe  te  su se mjeseci  spojili i uzimali duplo...te da mi se zdravstveno  stanje  pogoršalo  imam ivalidnist   od prije  sad zadnje par godina   infarkt  i dijabetes  tip.2... i da u zadnje desetak  godina  nikad se nije javila ili skrbila o svom roditelju  vidi je dva puta  na Sudu...iskoristila sustav išla  tri godine  na fax  nakon treće  opet  upisala prvu..imala pravo na stipendiju  ali nije htjela samo da bi meni napokostila...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Mladen999 je napisao:

Da su  spojili dvije tužbe  te  su se mjeseci  spojili i uzimali duplo...

Za ovo je potrebno pokrenuti protuovrhu.

Prije 3 minuta, Mladen999 je napisao:

...te da mi se zdravstveno  stanje  pogoršalo  imam ivalidnist   od prije  sad zadnje par godina   infarkt  i dijabetes  tip.2... 

Ovo Vam vrijedi ukoliko se plijeni dio primanja koji je izuzet od ovrhe.

Prije 4 minuta, Mladen999 je napisao:

i da u zadnje desetak  godina  nikad se nije javila ili skrbila o svom roditelju  vidi je dva puta  na Sudu.

I Vaš obveza je bila održavati odnose sa djetetom, tako da od ovoga nećete imati nikakve koristi.

Prije 6 minuta, Mladen999 je napisao:

iskoristila sustav išla  tri godine  na fax  nakon treće  opet  upisala prvu..imala pravo na stipendiju  ali nije htjela samo da bi meni napokostila...

Za ovo je sada kasno tj. tada je trebalo tražiti utvrđivanje prestanka obveze uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija