Jump to content

Dilema!


anonimno

Preporučene objave

Zagrebparking tereti onog tko je upisan kao vlasnik u knijžicu vozila, no za sam prijenos vlasništva na vozilu (npr.kupoprodaja) nije nužno biti upisan u knjižicu vozila, a što znači da se do upisa vlasništva u knjižicu vozila vlasništvo upravo dokazuje ugovorom temeljem kojeg je došlo do prijenosa

Znači u konkretnoj situaciji ne postoji pisani ugovor, pa će po mome sudu dokazivanje usmenog ugovora o kupoprodaji na sudu biti jako teško. Eventualno, ako barem postoji potvrda o primitku novčanog iznosa na ime kupoprodaje vozila. Sam ZAGREBPARKING takve stvari uopće ne zanimaju, stoga mislim, da se nažalost njima mora odmah platiti, pa onda eventualno putem suda potraživati iznos od kupca, ali kako sam rekao, to će biti malo teže dokazati na sudu. Također je bitno da li je vozilo bilo uopće registrirano, te sam zapisnik o počinjenom prekršaju, odnosno digitalna fotografija vozila.

Najbitnije: Zagrebparking kao koncesionar u Zg-u, ne vraća oduzeto vozilo sve dok mu se ne plati , a pitanje tko je trebao platiti umjesto vlasnika tek naknadno dolazi na red u eventualnim posebnim sudskim postupcima

 

:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija