Jump to content

Prekluzivni rok za žalbu


barfly314

Preporučene objave

na ročištu gdje sam bio prisutan sa tužiteljicom (uzdržavanje i almentacija) rečeno je kada će biti ročište i  presuda. nisam došao jer sam teško bolestan, no presuda mi je uručena poštom nakon par dana.

da li mi rok za žalbu teče od dana ročišta kada je trebala biti objava presude, ili od primljene potpisane presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala željac, no u lijeku piše da (citiram):

protiv ove presude stranke mogu podnijeti žalbu u roku od 15 dana

1.stranci koja je pristupila ročištu radi uručenja presude rok za žalbu teče od dana kada je ročište održano.

2.stranci koja nije pristupila ročištu radi uručenja presude, a uredno je obaviještena o ročištu, rok za žalbu teče od dana kada je ročište održano.

3.stranci koja nije pristupila ročištu radi uručenja presude, a nije uredno je obaviještena o ročištu, rok za žalbu teče od dana dostave prijepisa presude.

žalba se prodnosi u pisanom obliku putem ovog suda u 4 primjerka.

O žalbi odlučuje Županijski sud.

 

Stvar je u tome da je bila sve skupa jedna rasprava na kojoj sam bio, rečeno je kada će biti presuda, ali ja taj dan nisam mogao doći jer sam polupokretan. Došla mi je presuda nakon par dana poštom uz povratnicu i imam vremena za žalbu ako je to referenca.

Naime, pred kraj godine sam se razbolio, na bolovanju sam od 1.10. i neću moći nikadaq više na posao. Imao sam dobru plaću, no zadnja 3 mjeseca koma, da bih u 1. dobio 4200 kn. Sud je odvalio alimentaciju temeljem prosjeka u 12 mjeseci, a sada će biti prosjek 4200 kn za godinu dana, ako preživim. Plaćam još jednu alimentaciju iz prijašnjeg braka. Dobio sam rješenje poštom 29.1. i imam još 2 dana za žalbu ako vrijedi poštanski primitak. Vrijedi li sigurno? Da se ne raspisujem...

uređeno: od barfly314
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija