Jump to content

tingelencer

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Dugo vremena je prošlo otkada je netko otvorio ovu temu pa me zanima kakva je trenutno pravna situacija vezana uz redovne studente i njihov rad.

Postoji li ijedan zakon koji striktno otklanja mogućnost zaposlenja za stalno, na puno radno vrijeme REDOVNOG studenta (ne preko student servisa)?

Ovdje su neki primjeri koji govore da je apsolutno moguće ovo što sam gore napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Rad redovnih studenata

Meni nije jasno zasto je to apsurd. Ako oni mogu izvrsavati svoje obaveze u svojstvu redovnog studenta i paralelno raditi, tko im brani? Ali to je nemoguce. Ispuniti kvotu na predavanjima i vjezbama i biti stalno zaposlen. To cak nije moguce niti na Pravnom fakultetu gdje su obveze prisustva redovitih studenata minimalne. Tako da ovo ne predstavlja neki problem. Svak ima pravo ispucati tu godinu na teret drzave, pa ako nekog veseli iksica i ostali benefiti, a svjesno zna da studirati nece; njegov problem, njegovo pravo. Nikako apsurd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, atomic95 je napisao:

Meni nije jasno zasto je to apsurd. Ako oni mogu izvrsavati svoje obaveze u svojstvu redovnog studenta i paralelno raditi, tko im brani? Ali to je nemoguce. Ispuniti kvotu na predavanjima i vjezbama i biti stalno zaposlen. To cak nije moguce niti na Pravnom fakultetu gdje su obveze prisustva redovitih studenata minimalne. Tako da ovo ne predstavlja neki problem. Svak ima pravo ispucati tu godinu na teret drzave, pa ako nekog veseli iksica i ostali benefiti, a svjesno zna da studirati nece; njegov problem, njegovo pravo. Nikako apsurd.

Tako nešto je iznimno bitno recimo studentima poduzetnicima. Njima radno vrijeme ne predstavlja problem jer rade za sebe. Bezveze je u toj situaciji čekati 5 godina do završetka fakulteta kako bi se zaposlili ako se to može obaviti još tijekom studiranja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija