Jump to content

Zastara kredita


zahnah89

Preporučene objave

2001. godine moj otac je dobio kredit od županije kao potporu/pomoć za obrt koji je godinu prije pokrenuo. To je bilo oko 60.000 kn. Prve 2-3 rate je platio, znači zadnja uplata je bila 2002. Dalje nije plaćao jer su ga drugi koji su isto dobili takav kredit uvjeravali da je to nepovratno (što u ugovoru nigdje nije pisalo).

Do prije mjesec dana nitko nikad nije slao nikakvu opomenu ili zahtjev za to. Znači 16 godina nitko nije spomenuo taj kredit, ni županija ni banka. Sada županija traži da se preostali iznos uplati u roku 3 mjeseca.

Otac je prije par godina umro i sad je to 'nasljeđeni dug'.

Ugovor o kreditu još ne uspjevamo naći.

Zanima me je li to otišlo u zastaru?

Puno hvala na svakom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , zahnah89 je napisao:

2001. godine moj otac je dobio kredit od županije kao potporu/pomoć za obrt koji je godinu prije pokrenuo. To je bilo oko 60.000 kn. Prve 2-3 rate je platio, znači zadnja uplata je bila 2002. Dalje nije plaćao jer su ga drugi koji su isto dobili takav kredit uvjeravali da je to nepovratno (što u ugovoru nigdje nije pisalo).

Do prije mjesec dana nitko nikad nije slao nikakvu opomenu ili zahtjev za to. Znači 16 godina nitko nije spomenuo taj kredit, ni županija ni banka. Sada županija traži da se preostali iznos uplati u roku 3 mjeseca.

Otac je prije par godina umro i sad je to 'nasljeđeni dug'.

Ugovor o kreditu još ne uspjevamo naći.

Zanima me je li to otišlo u zastaru?

Puno hvala na svakom odgovoru!

zastara je 5 godina po otkazu kredita. otkaz kredita trebao je biti nakon 3 neplaćene rate. znači nastupila je zastara 2001 do 2018 = 17 godina. 

nikako nemoj priznati dug . uputi ih da u sudskom postupka traže naplatu duga ako isti postoji.

 u sudskom postupku obvezno se pozoveš na zastaru potraživanja (ako dođe  do sudskog postupka).

dali si naslijedio kakvu imovinu od oca? nasljednik  vrača dugove ostavitelja do vrijednosti naslijeđene imovine.

i razgovori o vračanju duga mogu se tumačiti kao priznanje duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija