Jump to content

Preuzimanje djeteta izvan termina presude


matekalo

Preporučene objave

Sudska odluka kaze da bivša supruga viđa djete svaki drugi vikend. Dozvoljavam vidanje i izvan tih termina ali nekad i ne dopustim tada bivša supruga svejedno preuzme djete u skoli. Pisao sam puno puta centru oni naprave zapisnik i sve se nastavi po starom odmah sutradan. CZSS kaze meni da se moramo dogovarati ? Što da radim.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino što možete jest kazneno je prijaviti za oduzimanje djeteta iz čl. 174. KZ, za neprovođenje odluke za zaštitu dobrobiti djeteta iz čl. 173. KZ, ali ocijenite je li to pametno s obzirom da je kazneni postupak neizbježno eskalacija vašeg međusobnog sukoba. Zaista je bolje moći se dogovoriti. Zašto u nekim situacijama ne dopustite majci da vidi dijete, koje su to situacije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ipak Vas malo ne shvaćam, Vama se ne da, a dijete je u pitanju, pa ipak bi trebalo biti dijete na prvom mjestu, no ok, Vaše je pravo da se držite pravomoćne sudske odluke, ali to sve opet ovisi o Vama i o bivšoj, jer se možete dogovoriti o viđanju sa djetetom i van sudske odluke, sve ovisi o vama dvoje i možebitnom Vašem dogovoru...

Mišljenja sam da bi se, bez obzira na sudsku odluku, mogli dogovoriti ako je ikako moguće, jer se može to "da - ne da" zakomplicirati i imati neželjene posljedice (sudovanje), ali niti ona nebi smjela inzistirati na onome čemu niste u mogućnosti udovoljiti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani... majka je ostavila djete s muzem i otisla s ljubavnikom na par godina. I vidali su se svaki 2 vikend. Djete je bez majke proslo najgori period. Ostavljam si za pravo da se meni ili djetetu nekad ne da imati kontakt ako nam nije po volji.

Majka je protiv mene podigla tužbu i želi da djete sad živi s njom. Ni ta ćinjenica me nije natjerala da sprijećavam kontakte. Al nekad jednostavno ne može. I ne znam dali sam zbog toga loš otac ili covjek.

 

P.S. Majka je ostavila djete samnom, pa ga uzela sebi i uredno sam izvrsavao svoje obaveze, pa je opet vratila djete meni nakon 2. Mjeseca. Ne znam dali će to na sudu biti bitno. Ali meni nesto znači.

uređeno: od matekalo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , matekalo je napisao:

Postovani... majka je ostavila djete s muzem i otisla s ljubavnikom na par godina. I vidali su se svaki 2 vikend. Djete je bez majke proslo najgori period. Ostavljam si za pravo da se meni ili djetetu nekad ne da imati kontakt ako nam nije po volji.

Majka je protiv mene podigla tužbu i želi da djete sad živi s njom. Ni ta ćinjenica me nije natjerala da sprijećavam kontakte. Al nekad jednostavno ne može. I ne znam dali sam zbog toga loš otac ili covjek.

 

P.S. Majka je ostavila djete samnom, pa ga uzela sebi i uredno sam izvrsavao svoje obaveze, pa je opet vratila djete meni nakon 2. Mjeseca. Ne znam dali će to na sudu biti bitno. Ali meni nesto znači.

Ma niste zato loš roditelj (otac) dapače, svaka čast...

Ako je podigla tužbu protiv Vas, neka je, to je njezino pravo, Vi se nemate čega plašiti ako izvršavate svoje obveze naspram djeteta, a iz navedenog je razvidno da ste uzorni roditelj i da se uzorno skrbite za svoje dijete...

Sve što se tiče djeteta je na sudu bitno tako i to, pa nije dijete "lopta" da se igra "lovice" sa njim, malo bi da je dijete sa njom (kada to njoj odgovara), a kad joj ne odgovara onda ga ostavlja Vama, Vama svaka čast, divim Vam se i nemate se čega plašiti....

Sretno Vam..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija