Jump to content

Tjeranje na otkaz od strane nadređenog


KarolinaM

Preporučene objave

Poštovani,

Moj nadređen nakon zadatka koji nije naveden u opisu posla nazvao me i rekao da očekuje da sama dam otkaz.

U mom ugovoru nije u opisu posla naveden zadatak koji dao mi je poslodavac, za koji nisak kvalificirana i dovoljno sposobna obavit. U ugovoru samo stoji clanak gdje napisano obavljanje zadataka po odredbi nadredenog. Prijavila sam ranije, da potrebna mi je pomoc, ali bez rezultata.

Radim u firmi vise od godinu dana. Do isteka ugovora ostao mi mjesec dana i vec sam najavila da necu ga produziti.

Znam, da ne smijem potpisati prekid ugovora sa moje strane da ne izgubim pravo na burzu.

Da li nadređen moze mi dati izvanredni otkaz?

Da li imam pravo na mjesec dana otkaznog roka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, KarolinaM je napisao:

Da li nadređen moze mi dati izvanredni otkaz?

Ne smije, ali na žalost - može, vrlo je jednostavno na e-mirovinskom kliknuti na Prihvati odjavu, a dok se vi izborite za svoje, dokažete da nije u pravu... prilično će vam zakomplicirati život. Ne potpisujte ništa, ne dajte nikakav otkaz sama.

Ima li vaš nadređeni svog nadređenog? Ako ima - pišite Zahtjev za zaštitu prava. Ako i nema, svejedno napišite Zahtjev, pismo, preporučeno s povratnicom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Potočnica je napisao:

Ne smije, ali na žalost - može, vrlo je jednostavno na e-mirovinskom kliknuti na Prihvati odjavu, a dok se vi izborite za svoje, dokažete da nije u pravu... prilično će vam zakomplicirati život. Ne potpisujte ništa, ne dajte nikakav otkaz sama.

Ima li vaš nadređeni svog nadređenog? Ako ima - pišite Zahtjev za zaštitu prava. Ako i nema, svejedno napišite Zahtjev, pismo, preporučeno s povratnicom. 

Hvala vam! Je li mogu reci sutra da do kraja ugovora obavljat cu poslove koje su u opisu mog posla u ugovoru a zadatke koje dobijem nisam dovoljno kvalificirana. Inace, u ugovoru mi pise da izvrsava se zadatke po naredbi nadredenog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morate izvršavati poslove po nalogu nadređenog, ali bi oni trebali, po mom mišljenju, biti razumni i ne prelaziti okvire radnog mjesta, ili bar biti u vezi s njim. Primjerice, ako radite u trgovini, poslodavac može tražiti da prenosite, skladištite ili preuzimate robu, ali ako radite u trgovini, poslodavac ne može tražiti da popravljate hladnjaču, jer za to niste kvalificirani niti osposobljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što Ruby kaže, morate izvršavati poslove po nalogu nadređenog, koji su razumni i ne prelaze okvire radnog mjesta. U škakljivoj ste situaciji, morate zadržati posao još tih mjesec dana. Osobno usmeno ne bih odbijala ništa, pišite nadređenom (ili nadređenom od nadređenog ako takav postoji), neka postoji pisani trag. Sama sam bila u sličnoj situaciji, moja je strategija bila "bijeli štrajk" - radila sam sve što mi se dalo, ali polako i sigurno, detaljno, od početka do kraja, nisam skakala s zadatka na zadatak, uzela sam si vremena da "naučim"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija