Jump to content

Ugovor o djelu


anem15

Preporučene objave

Zanima me da li mi netko može pomoći... Radila sam probni rad 7 dana i nakon toga sporazumno otišla s tog radno mjesta ali se nisam prijavila na burzu radu jer mi je odmah pnuđeno posao asistenta u školi. Na potpisivanju ugovora potpisala sam ugovor u djelu koji sam priložila i ovdje, ali mi nije rečeno da li to znaći da li mi ide radni staž ili ne. Ako ne ide zanima me koje su radnje potrebne da se upiše jer iako mi je u intersu raditi i dobivati plaću, nije mi u intersu da to nigdje ne piše osim da se meni vjeruje na riječ. Bila bih jako zahvalana na bilo kojoj informaciji bez dodatnih pojmova koje moram tražiti kasnije.:-)

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otprilik ovako:

"Ugovor o djelu" nije isto sto i "Ugovor o radu", a nezaposlena osoba koja radi preko ugovora o djelu ove bi godine mogla steći pravo na 12 mjeseci mirovinskog staža ako zaradi otprilike cca 95.000 kuna bruto (prosjecnu godisnju bruto placu). Ako pak zaradi polovicu te svote, priznat će joj se pola godine staža. Ako zaradi oko cca 8000 kuna tijekom godine, dobit će jedan mjesec radnog staža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Ali ako ćemo iskreno, čitajući ugovor, meni se čini da ova situacija ima obilježja posla za koji se zasniva radni odnos, i da je poslodavac tu pogriješio sklapajući ugovor o djelu.

Također sam ovakvog mišljenja, odnosno da nije bilo zapreke da se sklopi ugovor o radu na određeno vrijeme za tu nastavnu godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , gala385 je napisao:

U školama se uobičajeno za asistente sklapa ugovor o radu na određeno vrijeme. Pretpostavljam da netko želi izbjeći prava iz kolektivnih ugovora.

Pa tako i je, jer ima još dvoje asistenta koju su na ugovoru o radu, a meni su rekli da mora biti o djelu jer škola nema novaca što mi je potpuno ne shvatljivo jer ako je tako onda ne bi trebali uzimati dodatnog asistenta. Sada sam definitivno sigurna da ću tražiti izmjenu ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, anem15 je napisao:

Pa tako i je, jer ima još dvoje asistenta koju su na ugovoru o radu, a meni su rekli da mora biti o djelu jer škola nema novaca što mi je potpuno ne shvatljivo jer ako je tako onda ne bi trebali uzimati dodatnog asistenta. Sada sam definitivno sigurna da ću tražiti izmjenu ugovora.

To doslovno znači da će ostali dobiti i regres i Božićnicu, a Vi ne, što je po meni vrlo nekorektno.

Projekt pomoćnika na razini Hrvatske financira MZO odnosno EU, tako da mi nije jasna formulacija "škola nema novaca". Jedino ako su samo Vas uzeli kao dodatnog pomoćnika izvan javnog poziva uz uvjet da Vas škola financira što Vam je trebalo biti naglašeno, moja škola je tako uzela prije par godina par pomoćnika dok se isto financiralo iz sredstava osnivača (grada) uz jasan uvjet da pomoćnici neće imati pravo na išta osim prijevoza i plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , gala385 je napisao:

To doslovno znači da će ostali dobiti i regres i Božićnicu, a Vi ne, što je po meni vrlo nekorektno.

Projekt pomoćnika na razini Hrvatske financira MZO odnosno EU, tako da mi nije jasna formulacija "škola nema novaca". Jedino ako su samo Vas uzeli kao dodatnog pomoćnika izvan javnog poziva uz uvjet da Vas škola financira što Vam je trebalo biti naglašeno, moja škola je tako uzela prije par godina par pomoćnika dok se isto financiralo iz sredstava osnivača (grada) uz jasan uvjet da pomoćnici neće imati pravo na išta osim prijevoza i plaće.

Absolutno ništa mi nije rečeno. Sve je bilo na brzinu, samo mi je rečeno koja mi je stanica i koliko ona iznosi. Kasnije mi je rečeno da donesem žiro račun nakon što sam ja donijela papire poput žiro računa, pk kartice, izvoda e-knjižice... Ja sam na to radno mjesto došla tako što mi član obitelji, majka, radi u školi kao spremačica pa su prvo nju pitali da li bi bila zainteresirana za rad kao asistent ukoliko ne radim. Prilika je super i pristala sam, ali ne želim da me se vuče za nos i kaže jedno, a radi drugo što se upravo događa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gala385 je napisao:

U školama se uobičajeno za asistente sklapa ugovor o radu na određeno vrijeme. Pretpostavljam da netko želi izbjeći prava iz kolektivnih ugovora.

Nije istina.

Vecinom se sklapa ugovor o djelu ili studentski.

Nemaju odobrenje osnivaca za otvaranje novog radnog mjrsta u 90% slucajeva

 

Iako bi za ovakav posao trebao osnovati ugovor o radu, osniva se igovor o djelu, a prosvjetna inspekcija i osnivaci to i preporucuju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija