Jump to content

100.000 tema na Legalis portalu!  Nakon 16 godina od pokretanja ove stranice, dana 31.07.2019. na Legalis portalu je pokrenuta 100.000-ta tema. Time je na ovom portalu raspravljeno više od 100 tisuća pravnih pitanja, i to kroz 526.000 pojedinačnih objava korisnika. U ovom trenutku Legalis portal broji 90.700 registriranih korisnika.

Pepepe

Upozorenje za parkiranje

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Dobio sam upozorenje za nepropisno parkiranje (Slika 1). ZSCP članak 78. Stavak 1. Konkretno, radi se o slijepoj ulici, auto je parkiran uz lijevi rub kolnika (Slika 2) ali više prema poziciji fotografa kako ne bi smetao pri izlazu vozila s parkinga desno. Susjedima čiji je ulaz označen zelenom kvačicom auto ne smeta. Na inzistiranje stanara iz kuće desno (crveni X) dolazi komunalni redar i ispisuje upozorenje. 

Zanima me postoji li kakav normativ sa jasno definiranim dopuštenim udaljenostima od ulaza/izlaza vozila i u odnosu na širinu kolnika.

Tražim savjet ako postoji mogućnost, ukoliko dođe do ponovnog dolaska komunalnog redara i eventualnog ispisivanja kazne, žalbe/prigovora uz vrlo vjerojatan pozitivan ishod u moju korist.

Srdačan pozdrav,

Petar

CD92502F-C80C-4F13-B42D-2FDF486607CD.jpeg

ACA2ADE7-5F33-47DE-9AD1-33FF44064965.jpeg

Uređeno od Pepepe

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
objavljeno (uređeno)
prije 7 sati , sivko je napisao:

Tu je prekršaj iz čl.82 st.1 toč 12

Ok, hvala!

Uređeno od Pepepe

Podijeli ovu objavu

Prije 3 minuta, Pepepe je napisao:

ne vidim kako?

Točka 12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 m, odnosno u krugu od 3 m od posebnim oznakama na kolniku označenog podzemnog ili nadzemnog hidranta.

Podijeli ovu objavu

Upravo sad, Borbena7 je napisao:

Točka 12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 m, odnosno u krugu od 3 m od posebnim oznakama na kolniku označenog podzemnog ili nadzemnog hidranta.

Bio sam brzoplet pa je komentar editiran, sve jasno i hvala! 

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad