Jump to content

Upozorenje za parkiranje


Pepepe

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Dobio sam upozorenje za nepropisno parkiranje (Slika 1). ZSCP članak 78. Stavak 1. Konkretno, radi se o slijepoj ulici, auto je parkiran uz lijevi rub kolnika (Slika 2) ali više prema poziciji fotografa kako ne bi smetao pri izlazu vozila s parkinga desno. Susjedima čiji je ulaz označen zelenom kvačicom auto ne smeta. Na inzistiranje stanara iz kuće desno (crveni X) dolazi komunalni redar i ispisuje upozorenje. 

 

Zanima me postoji li kakav normativ sa jasno definiranim dopuštenim udaljenostima od ulaza/izlaza vozila i u odnosu na širinu kolnika.

Tražim savjet ako postoji mogućnost, ukoliko dođe do ponovnog dolaska komunalnog redara i eventualnog ispisivanja kazne, žalbe/prigovora uz vrlo vjerojatan pozitivan ishod u moju korist.

Srdačan pozdrav,

Petar

CD92502F-C80C-4F13-B42D-2FDF486607CD.jpeg

ACA2ADE7-5F33-47DE-9AD1-33FF44064965.jpeg

uređeno: od Pepepe
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Pepepe je napisao:

ne vidim kako?

Točka 12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 m, odnosno u krugu od 3 m od posebnim oznakama na kolniku označenog podzemnog ili nadzemnog hidranta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Borbena7 je napisao:

Točka 12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 m, odnosno u krugu od 3 m od posebnim oznakama na kolniku označenog podzemnog ili nadzemnog hidranta.

Bio sam brzoplet pa je komentar editiran, sve jasno i hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija