Jump to content
andreja3

otvaranje j.d.o.o. par informacija

Preporučene objave

Pozdrav!

Molila bi ako mi netko može konkretno odgovoriti na par pitanja:

1. da li sam dobro shvatila da mogu biti zaposlena na puno radno vrijeme u jednoj firmi i biti direktor j.d.o.o.-a?

2. Kako si onda isplaćivati plaću (kad već jednu primam tu gdje sam zaposlena)?

3. Ako bi ja bila direktor j.d.o.o., a radim u drugoj firmi, to znači da moram zaposliti nekoga na Ugovor o radu ili može biti i student preko student servisa?

Hvala unaprijed!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
Prije 10 minuta, andreja3 je napisao:

Pozdrav!

Molila bi ako mi netko može konkretno odgovoriti na par pitanja:

1. da li sam dobro shvatila da mogu biti zaposlena na puno radno vrijeme u jednoj firmi i biti direktor j.d.o.o.-a?

2. Kako si onda isplaćivati plaću (kad već jednu primam tu gdje sam zaposlena)?

3. Ako bi ja bila direktor j.d.o.o., a radim u drugoj firmi, to znači da moram zaposliti nekoga na Ugovor o radu ili može biti i student preko student servisa?

Hvala unaprijed!

1. Da

2. i 3. Plaću ne morate isplaćivati niti morate nekoga zaposliti. Društvo ne mora imati zaposlenu osobu. Funkcija direktora koji je upisan u sudski registar ne znači ujedno i zaposlenje na radnom mjestu direktora.  

Podijeli ovu objavu

Novac se može isplatiti vlasniku - udjelničaru društva kao predujam dobiti. Za poslovanje j.d.o.o. je svakako preporučljivo angažirati računovođu (osim ako sami ne znate voditi taj dio posla), pa će Vam računovođa voditi računa o načinu isplate. 

Podijeli ovu objavu

Prije 23 minuta, River7 je napisao:

Novac se može isplatiti vlasniku - udjelničaru društva kao predujam dobiti. Za poslovanje j.d.o.o. je svakako preporučljivo angažirati računovođu (osim ako sami ne znate voditi taj dio posla), pa će Vam računovođa voditi računa o načinu isplate. 

Kod isplate predujma dobiti treba voditi računa da bude dovoljno dobiti na kraju, inače je potrebno naknadno platiti porez..

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad