Jump to content

zaključio ugovor o telefonskoj liniji na moje ime


ad-astra

Preporučene objave

Molim savjet!

Prije nekoliko dana u kasliću svog bivšeg stana našla sam telefonski račun koji glasi na moje ime u iznosu od cca 5.000 kn. U tom stanu ne živim od 2. mjeseca niti sam tamo prijavljena. Naime, u istom stanu živi moj bivši suprug koji je, kako sam kasnije i saznala, sa Iskonom u 5. mjesecu sklopio ugovor o telefonskoj liniji na moje ime. Dakle, upisao je moje ime, moj JMBG (kojeg je znao napamet jer smo bili 6 godina u braku), predočio im preslik moje stare osobne iskaznice, potpisao se, te je Iskon sa istim bez ikakvih problema sklopio ugovor na 24 mjeseca u moje ime. Na moj upit u Iskonu su mi rekli da je njima dovoljan potpis i preslik osobne iskaznice da bi zaključili ugovor, te da je jedino što mogu napraviti zamrznuti ugovor na 3 mjeseca.

Što da radim? Koga da tužim ili kome da se obratim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

podnesi kaznenu prijavo protiv bivšeg u Općinskom državnom odvjetništvu a zbog krivotvorenja potpisa ,čime je za tebe nastala šteta.(telefonski računi)

 

Iskonu pismeno otkažite ugovor koji niste potpisali i uz obrazloženje.Otkaz ugovora poslati preporučeno sa povratnicom i na povratnici naznačiti da je to otkaz ugovora za tel. usluge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno, grafološkim vještačenjem i dokazima koje imam ću vrlo lako dokazati da je potpis falsificiran no pitanje je što ću dobiti time podnesem li kaznenu prijavu protiv bivšeg!? Čini mi se da ću si time samo naštetiti i ionako veliki račun povećati za razne druge troškove vještačenja i slično, međutim u slučaju da bude proglašen krivim opet te troškove neću moći naplatiti od njega. Postoji li kakva mogućnost pokrenuti tužbu protiv Iskona i dokazivati da ugovor nije potpisan od moje strane? Dakle, ne ići na kaznenu prijavu, nego na poništenje ugovora? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebam savjet i pomoć!

dobila sam račun za vodu 210 kn!!! pošto znam da sam u stanu samo par sati dnevno to je nemoguće! gazda stana je zvao voditelja zgrade on je kao popričao sa Vodoopskrbom i rekao da moramo platit!! ja necu iz inata davat pare za nepostojeće trošenje! kako mogu napisati prigovor ili žalbu na tu #OOPS#riju? i da li je poštom šaljem preporučeni ili faxam tam?

da li će mi isključit vodu zbog toga iako sam vidla da je dosao novi zakon di ne bi smjeli...

zahvalna na svakom savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

reklamiraj račun .

negdje voda ili curi ili je neko nemilice troši.

a možda i peru automobile.

ili neko neovlašteno troši vodu.

 

za tebe samu realan račun uz normalnu potrošnju bi bio 20 kn.

 

vlasnik stana o obvezi je plaćati račune ili neka istražuje gdje se troši tolika voda.

 

nemogu te isključiti jer tada bi isključili cijelu zgradu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

ako si dobila račun znači da imaš vodomjer.

ako imaš vodomjer i toliku potrošnju pregledaj instalaciju i utvrdi gdije curi voda.

 

Netočno. U Zagrebu se može zahtijevati da se ispostavlja zasebni račun za korisnika u kojem se iskazuje iznos obračunat na temelju ukupne potrošnje zgrade i broja korisnika u pojedinom stanu.

 

Osobno koristim tu mogućnost - jedan vodomjer, zasebni računi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija