Jump to content

izracun mirovine


mario40

Preporučene objave

danas sam dobio rijesenje iz zag. o mirovini i dobio sam omjer 80% civilno a 20% vojno i to profesionalna mirovina pa me zanima dali mi neko moze reci kolika ce biti otprilike mirovina i sto da radim dalje.kada mogu ici ponovo na pogorsanje i na opcu nesposobnost.pomagajte ako znate.imam satatus HRVI 30%,dragovoljac,cin stozerni narednik,i zapovjednik desetine,20 god.staza civilstvo i 3,5 god.vojske,PTSP 43,1 i 62.0, pomagajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mario40 je napisao:

danas sam dobio rijesenje iz zag. o mirovini i dobio sam omjer 80% civilno a 20% vojno i to profesionalna mirovina pa me zanima dali mi neko moze reci kolika ce biti otprilike mirovina i sto da radim dalje.kada mogu ici ponovo na pogorsanje i na opcu nesposobnost.pomagajte ako znate.imam satatus HRVI 30%,dragovoljac,cin stozerni narednik,i zapovjednik desetine,20 god.staza civilstvo i 3,5 god.vojske,PTSP 43,1 i 62.0, pomagajte.

 

Oko 2.600-2.800 kn ali to je moj okvirni izračun jer imate veliki dio civilne pa ti nemogu izračunat u lipu a što se tiče obnove ne trčati pred rudo,nastaviti lječenje te pustiti da stvar sazrije te ukoliko se stanje pogorša argumentirano izači na obnovu postupka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mario40 je napisao:

danas sam dobio rijesenje iz zag. o mirovini i dobio sam omjer 80% civilno a 20% vojno i to profesionalna mirovina pa me zanima dali mi neko moze reci kolika ce biti otprilike mirovina i sto da radim dalje.kada mogu ici ponovo na pogorsanje i na opcu nesposobnost.pomagajte ako znate.imam satatus HRVI 30%,dragovoljac,cin stozerni narednik,i zapovjednik desetine,20 god.staza civilstvo i 3,5 god.vojske,PTSP 43,1 i 62.0, pomagajte.

 

obavezno uloži žalbu moraš dobiti minimalno 30 % vojno a traži da ti se prizna opća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bucka je napisao:

zanima me šta je to proračunska osnovica i kako se izračunava? naime sa 19.12.2008. dobila sam častan otpust sa pravom na invalidsku mirovinu te otpremninu u vusini tri proračunske osnovice,ajde neka mi neo pomogne ,niti znam kad ću dobiti tu otpremninu a ni koliko, a ni šta dalje?

 

 

Sad slijedi rješenje o mirovini,profesionalna ili opča i otpremnina cca destak tisuća krznenih glodavaca :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bucka je napisao:

zanima me šta je to proračunska osnovica i kako se izračunava? naime sa 19.12.2008. dobila sam častan otpust sa pravom na invalidsku mirovinu te otpremninu u vusini tri proračunske osnovice,ajde neka mi neo pomogne ,niti znam kad ću dobiti tu otpremninu a ni koliko, a ni šta dalje?

Proračunska osnovica je kako je ime samo kaže osnovica za određivanje prava temeljem proračunskih stavki, ona se određuje i za 2009 iznosi (kao i zadnjih nekoliko godina ...): 3326 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

drustvo pozdrav.

evo da objavi da sam bio na obnovi postupka na invalidskoj da mi se poveca miropvina sa profesijonalne u opcu i dobio sam rijesenj da mi priznaju 50% rat 50% mir opcu pa me sada zanima dali mi neko moze izracunati kolika bi mi bila mirovina sa ti omjerom,imam HRVI30%,cin narednika,zapovjednik desetine,dragovoljac,21god.staza u civilstvu i oko2,5 god rata i dali imampravo dobiti neke zaostatke posto sam do sada bio u profi mirovini od 6 mje, prosle godine.hvala. :-?:kavica::mase2: :hvala: :skakuce:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

MOLIM VAS DA MI NEKO POMOGNE DOBIO SAM RIJEŠENJE IZ ZG O MIROVINI,DOBIO SAM 20 VOJNE I 80 CIVILNE,KOLIKO BI MOGAO IMATI MIROVINU BEZ HRVI ?

 

 

 

sve zavisi nisi napisao dali si dobio profesijonalnu ili opcu mirovinu jer to je jako bitno

ako je profi onda oko 2000kn i zavisi koliko imas staza u civilstvu i u ratu ,cin ,dragovoljac ili samo branitelj.treba vise podataka. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moras imati minimalno 6 novih nalaza da se vidi da je doslo do pogorsanja bolesti i jedo lezanje u bolnici na psihijatriji.minimalno nakon 6 mje.tvoj doktor opce prakse te meze poslati ponovo na vjestacenje,ali koja ti je preporuka nakon 9-11 ,je.da ides ponovo ali mora biti bolnica i pogorsanj u papirima.koliko imas godina.kada si rodjen datum i godina,ikadanapunjaves godine 55 jer to treba za izracun mirovine. :kavica:

evo ti tablica za mirovinu .

ako ti nesto nije jasno javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

rođen sam 19.12 1970,a 55 godina napunjavam 19.12 2025,ona mi tablica ništa neznaći potpuno sam se izgubio,ajde molim te ako ti možeš da mi izraćunaš..nemam nikakav ćin i dragovoljac sam...unaprijed hvala

 

vidi koliko sam mogao da izracunam od 1900-2300 to ti je okvirno jer oni u HZZM mozda malo drugacije racunaju ali tu negdje.za obnovu postupka sam ti napisao,moja preporuka ti je nakon 1 god.sa novom dokumentacijom u kojoj se vide pogorsanja.probaj postavit pitanje VEteranu da ti on proba izracunati,mozda sam negdjae kiksao. :kavica::vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

dragovoljac sam,sudionik domovinskog rata od 30.6 1991 do 11.8 1992,od 31.5 1994 do 31.5 1996 specijalna policija,ćina nemam.'?

 

...pošto ste bili pripadnik specijalne policije ( aktivni ili pričuvni ) tijekom rata imate pravo na čin...tako da bi mirovinsko područna služa od mup-a ( one pu gdje ste bili ) trebali zatražiti da vam mup da zvanje koje če mirovinsko prebaciti u vojni čin...naravno da ste mirovnskom trebali prije toga dostaviti odgovarajuće potvrde o sudjelovanju u ratu ( ratni put i sl . ) a iz kojih je potvrda vidljivo da ste bili u specijalnoj policiji...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

pa ja sam im priložio papire kada sam išao u prvom mijesecu na viještačenje.i šta da sada radim da idem u mirovinsko ili nešto drugo..

 

...ako niste dobili čin ( mora vam pisati u rješenju o mirovini, tamo gdje vam je sve obješnjeno i napisano od radnog staža do statusa hrvi i čina ), otiđite u svoju bivšu pol.upravu kod socijalne radnice i raspitajte se kod nje...

...a možete otiči i u podružnu službu hzmo-a i tražiti pravnika da vam pojasni zašto nisu uzeli u obzir vaše sudjelovanje u spec. jed. policije tijekom rata...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

nisam još dobio ništa iz mirovinskog,samo sam dobio riješenje iz zg sa drugostupanjske komisije...da onda ćekam riješenje iz mirovinskog pa da onda odem u policijsku upravu ?

 

...pa vidite sa mirovinskim, nazovite njihov info telefon i rsapitajte se o svom predmetu...tamo će vam najbolje sve reći ( da li su vam u rješenju u izračunu mirovine priznali vojni čin i koji i da li je isto rješenje uopće napravljeno itd...)..

...pa ćete vidjeti što će vam reći, tako da znate gdje ste otprilike u postupku...

 

...broj info telefona imate na stranicama hzmo-a...

 

...a kasnije se možete raspitati i u nadležnoj pol. upravi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

veteran,hvala ti na informacijama,danas sam bio u mupu i dobit ću valjda najniži ćin u policiji,kažu da bi dobio dva ćina gore da imam ostvaren hrvi..

jel možda znaš koji je to ćin ?

 

...pregledaj malo po forumu mislim da ćeš naći, ima dosta o tome napisano...

...nisam siguran za pričuvni sastav , pa nemoj uzimati kao zdravo za gotovo ali mislim da bi mogao dobiti neki čin oko narednika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

veteran,hvala ti na informacijama,danas sam bio u mupu i dobit ću valjda najniži ćin u policiji,kažu da bi dobio dva ćina gore da imam ostvaren hrvi..

jel možda znaš koji je to ćin ?

 

Najniži

 

Policajac-desetnik

 

Kad bi bio HRVI bio bi čin viši policijski narednik-prevedeno u vojni čin stožerni narednik.

Za vas se može primjeniti kao zvanje u postupku iz čl.3.u svez s ćl.4.Pravilnika najpovoljnije zvanje radnog mjesta na koje ste bili raspoređeni u razdoblju od 30.svibnja do 30.lipnja 1996.godne ukoliko je ono za vas povoljnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

Molim za pomoć !!

šta mi je dalje ćiniti .Dobio sam iz mirovinskog riješenje o invalidnosti,a još uvijek sam na bolovanju(primam plaću 100%)i šta mi je sada ćiniti sa tim riješenjem.Dali se moram javini na mirovinsko,HZZO,ILI NEGDJE DRUGDJE....

UNAPRIJED HVALA !!!!

 

...ako ste u radnom odnosu rješenje će dobiti i vaš poslodavac pa kontaktirajte njega...on bi trebao poslati vašu radnu knjižicu i ostale dokumente u mirovinsko ( ako za vas nema neki drugi posao koji bi mogli raditi ) i s vama raskida radni odnos...

 

...ako niste zaposleni mislim da bi sve jedno vaša radna knjižica trebala biti dostavljena u mirovinsko...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U RIJEŠENJU PIŠE..da je povjerenstvo za reviziju dalo suglasnost na donesenu ocijenu(20 vojna-80 mir)

da osiguranik prima naknadu plaće,za vrijeme bolovanja,prema propisima o zdrastvenom osiguranju..

da su ispunjeni uvijeti za priznavanje prava na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad iz članka 52 ZOMO...

Kontrolni pregled određen je premačlanku 113 ZOMO i obavit će se u sijećnju 2011.....

MOLIM VAS DA MI NEKO POMOGNE..DALI SAM PO OVOME U MIROVINI ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

U RIJEŠENJU PIŠE..da je povjerenstvo za reviziju dalo suglasnost na donesenu ocijenu(20 vojna-80 mir)

da osiguranik prima naknadu plaće,za vrijeme bolovanja,prema propisima o zdrastvenom osiguranju..

da su ispunjeni uvijeti za priznavanje prava na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad iz članka 52 ZOMO...

Kontrolni pregled određen je premačlanku 113 ZOMO i obavit će se u sijećnju 2011.....

MOLIM VAS DA MI NEKO POMOGNE..DALI SAM PO OVOME U MIROVINI ?

 

...ako je nastupila pravomoćnost rješenja ( ako se nitko ko je imao pravo na isto rješenje se žaliti, nije žalio u vremenskom roku predviđenom za žalbu)...

...jeste li dobili obavijest o pravomoćnosti istoga rješenja, ako jeste onda je to to !, u mirovini ste...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

NISAM DOBIO NIŠTA ZA SADA OSIM OVOGA,NEZNAM ĆEMU DA SE NADAM,DOBIO SAM OVO RIJEŠENJE PRIJE 2 DANA...

 

...kada isto rješenje postane pravomoćno isto od tada i vrijedi...

...eto, ako se niste žalili za 15-estak dana ćete dobiti obavijet da je to rješenje postalo pravomoćno i raskidate radni odnos i odlazite u mirovinu i službeno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i još molim te jedno pitanje..oprosti ako sam dosadan,novi sam u ovome...

ako se žalim jel ću imati kakva primanja(mislim na 100 %)zato što sada još uvijek imam svoju plaću !!

danas sam bio kod svoje doktorice i rekla mi je da se moram javiti na HZZO i piše da se treži VJEŠTAĆENJE ZA BOLOVANJE...JER ME SA OVIM RIJEŠENJEM MOŽE VRATITI NA POSAO ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

antetorca je napisao:

i još molim te jedno pitanje..oprosti ako sam dosadan,novi sam u ovome...

ako se žalim jel ću imati kakva primanja(mislim na 100 %)zato što sada još uvijek imam svoju plaću !!

danas sam bio kod svoje doktorice i rekla mi je da se moram javiti na HZZO i piše da se treži VJEŠTAĆENJE ZA BOLOVANJE...JER ME SA OVIM RIJEŠENJEM MOŽE VRATITI NA POSAO ?

 

...ako se žalite mislim da se ništa ne mjenja po vas...i dalje ste na bolovanju ( ako vam komisija produlji bolovanje hzzo - komisija )...

...to vještaćenje što se traži kao što i sama riječ kaže ono je vještačenje za bolovanje...

...sa rješenjem o profesionalnoj nesposobnosti za rad možete raditi neki drugi posao od onoga koji ste do sada radili ili vam vaš poslodavac može dati neko lakše radno mjesto nego do sada koje ste imali ili ako poslodavac odluči da za vas kod njega nema više mjesta za raditi sa istime morate raskinuti radni odnos i odlazite u mirovinu...

 

...ako vam još nešto nije jasno,pitajte...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni će donijeti odluku na osnovi uvida u tvoju medicinsku dokumentaciju dali si radno sposoban ili ne, ali za pretpostaviti je da je stvar gotova jer imaš rješenje da si ostvario pravo na profesionalnu mirovinu sa omjerom 20-80%.

 

Ukoliko kod tvog poslodavca postoji "lakše radno mjesto" (u to ne vjerujem, iako ne mora biti tako), možeš raditi lakši posao i dobivati plaću i mirovinu koja će biti nešto umanjena (koef.0,5) ). Ako nema lakšeg radnog mjesta onda si u mirovini i stvar gotova.

 

Ponesi presliku i original tog rješenja i pokaži to komisiji. Original uvijek zadrži kod sebe.

 

Moraš nastaviti sa liječenjem jer ti u rješenju o profesionalnoj mirovini piše da ćeš imati kontrolu 2011. god.i odradi bar jednom ležanje ili dnevnu bolnicu, psihotest, često na kontrolne preglede i ukoliko bude evidentirano pogoršanje zdrav. stanja možeš opet podnijeti za 7-8 mjeseci zahtjev za novu procjenu radne sposobnosti u cilju ostvarivanja prava na mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad i samim tim bi imao nešto veću mirovinu.

 

Uglavnom, nemaš se čega bojati i na komisiji se ponašaj normalno.

 

 

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija