Jump to content

Pogrešno postupanje prometne policije-molim savjet


hardworker

Preporučene objave

Molim vas za savjet.Zaustavljen sam na skuteru u vožnji u kontra smjeru,i to na način da je policija došla zamnom autom,i filmski me zaustavila bez ikakve stop palice,bez rotacionog svjetla,i bez sirene.Tad su uzeli moje dokumente,iskrcali moju suputnicu koja je bila bez kacige,uzeli njenu osobnu,rekli nam da dođemo na mjesto udaljeno oko 700 metara gdje su drugi kolege već kontrolirali promet.Zamolili smo ih da nju puste doma,jer imamo dijete,i bilo je kasno,vraćali smo se sa posla.I rekli su da može.Ja sam tad otišao na to mjesto,i tamo su me alkotestirali,i ustanovili 0,8 promila alc.Ispisali su mi zapisnik o alkoholiziranosti,i tamo pogrešno upisali moj registarski broj.Također su mi dali obavjest o počinjenom prekršaju,gdje mi je registarski broj opet pogrešno upisan,s tim da se razlikuje i od ovog prvog pogrešnog broja,preciznije krivi grad.Osim toga,u naredbi o određivanju mjere opreza privremenog oduzimanja vozačke dozvole,također krivo upisan reg broj.Kako sam mijenjao prebivalište,u vozačkoj je ostala stara adresa,pa ni to nije točno,a osobnu me nisu ni tražili.Mojoj suputnici je obavezni prekršajni nalog ispisan točno,ali su napisali da ga odbija potpisati,šta ne odgovara istini,jer joj na potpis ništa nije ni ponuđeno,kad nije ni bila prisutna.

Molim nekog pametnijeg od mene da mi kaže imam li u navedenom osnove za žalbu,jer ako platim sve što traže,bićemo gladni ja,žena,i dijete..Napominjem također da imam 37 god,dozvolu imam od 18,nemam kaznenih bodova,niti opomena i slično..Unaprijed zahvalan sve vas pozdravljam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito je da ste upravljali cestom, uočili policijsku patrolu ispred sebe, okrenuli se i vratili suprotnim smjerom.

 

Policija Vas je stigla i odradila svoj posao.

 

Sva greške koje su napravljene su sitne greške koje neće utjecati na postupak.

 

Vjerujem da se policija iznenadila otkrivši da je takve prekršaje napravio netko Vaših godina. To obično radi mularija do 20 godina.

 

Obavezno pišite prigovor na visinu kazne. Sudu objasnite da ste mislivši na dobrobit svog djeteta bježali od policije ili nešto slično što mislite da će Vam pomoći. O tome postoje desetine postove koje možete i sami pročitati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na trudu.Pročitao sam veći broj tvojih postova,i došao do zaključka da si ili policajac,ili špijun.I to pogotovo u jednom kojeg si zakonski precizno savjetovao čovjeka koji povlači prijateljske veze u policiji.Hmmbiga,žao mi je što smo ja i moje dijete rođeni u ovakvoj državi.Odgajaću ga protiv države,ma ko da nam se popne na glavu.Jer ja plaćam one koji nezakonito postupaju,a ti i tebi slični se od doma rugate.Svejedno,hvala još jednom na savjetu,moliću se i za tebe. :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospodin potpetica se razumije u prometno pravo, rad i postupanje policije, i moram konstatirati da je činjenično stanje vjerovatno bilo tako kako je opisao.

 

Krivi ste. Jedini koristan savjet vam može biti kako ili pokušati dobiti smanjenu kaznu, ili odugovlačiti postupak, ali onda morate biti svjesni da to nosi dodatne troškove.

 

Ovo nije portal gdje trebate tražiti suosjećanja zbog vašeg kršenja zakona nego pravni savjet :propovjeda:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Ni u jednoj sekundi nisan pomislija da šjor petpetica ne zna prometno,a virujen i druga prava.

Niti san na forumu u potrazi za suosjećanjem.

Ono šta kažen je to da san naiša na postove u kojima se vidi pristranost,a savjet da se žalin,to san zna i sam.Za njega je sitna greška način na koji san zaustavljen,nepropisan.Također sitna greška je pogrešno upisana registarska oznaka,i to dva puta krivo,niti jedanput točno.Adresa-neprovjerena,niko ne pita osobnu.To bi van bilo ka da vas neko zaustavi,pa van umisto Zg napiše Bg.Ali to je sitnica za petpetica.Forum proučavan,i dalje ću to raditi,i ne želin se praviti pametan,želin naučiti.Nadan se da se niko neće uvriditi,a kad ponovo vidin nešto šta mi se ne učini pravo,naglasiću to.

Moj naklon.

:no-no:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro,skratiću pitanje,i još jedanput ponoviti da je sve šta san napisa istina.

Iman li osnove za žalbu na račun pogrešnog zapisnika policije?

Jeli iko viruje da se policija ponaša bahato?(posebno mladi)

Jeli se može na ovom forumu dobiti precizan odgovor na koji zakon,članak i stavak da se pozoven?

Još jedanput se ispričavan svima ako san in stvorija neugodnosti,ili ako in dijalekt ide na živce,ili bilo koje slovo koje san krivo utipka,Svi moji napori ostaće usmjereni na zdravu komunikaciju.Ako nema pravog odgovora,radije se suzdržite vlastitih stavova.

Unaprid fala lipa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hardworker je napisao:

Dobro,skratiću pitanje,i još jedanput ponoviti da je sve šta san napisa istina.

Iman li osnove za žalbu na račun pogrešnog zapisnika policije?

Jeli iko viruje da se policija ponaša bahato?(posebno mladi)

Jeli se može na ovom forumu dobiti precizan odgovor na koji zakon,članak i stavak da se pozoven?

Još jedanput se ispričavan svima ako san in stvorija neugodnosti,ili ako in dijalekt ide na živce,ili bilo koje slovo koje san krivo utipka,Svi moji napori ostaće usmjereni na zdravu komunikaciju.Ako nema pravog odgovora,radije se suzdržite vlastitih stavova.

Unaprid fala lipa.

 

1.Žalba zbog navedenih pogrešaka neće proći jer sudu nije bitno koja je registarska oznaka vozila kojim ste upravljali nego jeste li doista počinili prekršaj koji vam se stavlja na teret. Ovo nije mišljenje nego svakodnevna praksa.

2. Da li se policija ponaša bahato? Ne policija nego pojedinci u policiji bez dileme, kao u svakoj drugoj instituciji.

 

3. Iz vašeg izlaganja ne vidi se ni jedan element koji bi se mogao navesti u žalbi a koji bi sud ocijenio osnovanim te vas oslobodio odgovornosti, što vam i je cilj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To što je policija upisala 2 puta krivo registarsku pločicu ne umanjuje vašu odgovornost za počinjene prekršaje te vam neče pomoči u vašoj obrani. Činjenica je da ste vi toga dana nečim upravljali i počinili navedene prekršaje. A vezano za krivu adresu u vozačkoj dozvoli tj. staru adresu krivi ste sami jer ste promjenom prebivališta bili duži promijeniti sve dokumente uključujuči i vozačku odozvolu.

Ostaje vam jedino podensti prigovor na prekšajni nalog te se probati izvuči sa što manjom kaznom za prekršaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

fakincina je napisao:

jer ste promjenom prebivališta bili duži promijeniti sve dokumente uključujuči i vozačku odozvolu.

Nije vezano za ovu temu, ali samo da ispravim ovaj detalj.

 

Promjenom prebivališta osoba nije dužna promjeniti ni vozačku dozvolu ni putovnicu.

 

Isprava kojom se utvrđuje nečije prebivalište je osobna iskaznica, te je osoba promjenom prebivališta dužna izvršiti promjenu samo tog dokumenta, ukoliko još nije vlasnik vozila, oružja i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija