Jump to content

DLP riješenje do 31.12.2013.


zlatko-grga

Preporučene objave

Danas sam dobio od Dlp-a privremeno rješenje u kojem potvrđuje procjenu Plp-a od 14.09.1012. god. u kojem mi se priznaje oštećenje organizma od 20%, privremeno do 31.12.2013. godine. Obzirom da mi je ovo prvo pozitivno rješenje molio bih nekog tko zna da mi objasni daljnji postupak za mirovinu.

- Da li trebam ići preko svog liječnika klasičnim načinom na procjenu radne sposobnosti ?

- I što nakon 31.12.2013. god. ? Da li ću sam morati tražiti da me Ured državne uprave pozove na ponovo vještačenje ili će to oni sami napraviti ?

 

Hvala i lijep pozdrav :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molio bih nekog tko zna da mi objasni daljnji postupak za mirovinu.

- Da li trebam ići preko svog liječnika klasičnim načinom na procjenu radne sposobnosti ?

- I što nakon 31.12.2013. god. ? Da li ću sam morati tražiti da me Ured državne uprave pozove na ponovo vještačenje ili će to oni sami napraviti ?

 

Hvala i lijep pozdrav :)

 

Da, ide se redovnim putem preko svog liječnika. Dok dobijete i ako dobijete rješenje da ste u mirovini mislim na ovu tzv. braniteljsku, od mirovinskog čete svako malo svake godine jedanput dobiti poziv da im dokažete da je postupak dokazivanja statusa hrvi-a i dalje u tijeku, tako da vam neće dirati mirovinu na osnovu hrvi-a ali samo ako im potvrdom dokažete da je postupak u tijeku. Ukoliko na sljedećem pojerenstvu izgubite pravo na hrvi onda čete izgubiti i pravo na tzv. braniteljsku mirovinu a možda čete morati i vratiti određeni iznos novca koji ste dobivali na osnovu statusa hrvi a isti vam više nije potvrđen.

 

I tako narednih 3 do 4 godine, odnosno dok najmanje pred 1.stupanjsko liječničko povjerenstvo ne izađete barem tri puta da bi dobili trajni status. Dok dobijete trajni status onda u mirovinsko predate taj trajni status a oni vaš predmet arhiviraju i to je to.

 

Inače sam status hrvi ne znači da če vas komisija hzmo-a proglasiti radno nesposobnim bilo zbog profeionalne bilo zbog opće nesposobnosti za rad. I sa statusom hrvi komisija hzmo-a može reči da ste i dalje radno sposobni i da ne ostvarujete pravo na mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam da li se šta u međuvremenu promijenilo ,ali ako imaš privremeno rješenje onda ćeš morati otprilike 3 mjeseca prije otići u ured državne uprave i donijeti im medicinsku dokumentaciju koju si u međuvremenu prikupio ( preslike, a originali na uvid).

 

dobit če poziv od ureda na vrijeme da donese novu med. dokumentaciju kod nijih a vezano za produljenje statusa....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

07. kolovoza sam dobio od mirovinskog poziv da hitno dostavim u zavod radnu knjižicu ''radi priznavanja prava na invalidsku mirovinu''. Jučer, 08.08. sam im dostavio radnu knjižicu, a službenica na šalteru mi je samo rekla da ću biti obaviješten o daljnjem postupku. Nije mi jasno da nisam dobio nikakvo riješenje od dlp-a iz Zagreba, a isto tako ne znam što će dalje biti. Ako tko zna proceduru bio bih mu zahvalan da mi to malo objasni.

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

07. kolovoza sam dobio od mirovinskog poziv da hitno dostavim u zavod radnu knjižicu ''radi priznavanja prava na invalidsku mirovinu''. Jučer, 08.08. sam im dostavio radnu knjižicu, a službenica na šalteru mi je samo rekla da ću biti obaviješten o daljnjem postupku. Nije mi jasno da nisam dobio nikakvo riješenje od dlp-a iz Zagreba, a isto tako ne znam što će dalje biti. Ako tko zna proceduru bio bih mu zahvalan da mi to malo objasni. Hvala :)
U mirovini si,dobiti ćeš riješenje i eventualne zaostatke.Sretno u mirovini.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

07. kolovoza sam dobio od mirovinskog poziv da hitno dostavim u zavod radnu knjižicu ''radi priznavanja prava na invalidsku mirovinu''. Jučer, 08.08. sam im dostavio radnu knjižicu, a službenica na šalteru mi je samo rekla da ću biti obaviješten o daljnjem postupku. Nije mi jasno da nisam dobio nikakvo riješenje od dlp-a iz Zagreba, a isto tako ne znam što će dalje biti. Ako tko zna proceduru bio bih mu zahvalan da mi to malo objasni.

Hvala :)

malo je nejasno ovo šta si napisao,da nisi dobio ništa iz zagreba od dlp...u drugom mjesecu si napisao da si dobio dl rješenje o hrv-i

možda si mislio na neko mirovinsko riješenje da nisi dobio?

 

iz ovog šta si napisao,pretpostavljam da is nakon dobijanja hrvi-a napravio obradu za mirovinsko(liječnik opće prakse),...ovo oko radne je normalna procedura prikupljanja dokumentacije,...ako te dosad nije mirovinski vještak pozvao u tvom mjestu,onda očekuj poziv,....ako ti on predlaže mirovinu,onda ide na reviziju i opet čekaš,..tek nakon ta dva postupka ako budu pozitivni za tebe,onda se pravi rješenje i obračun mirovine.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala gorand i dewill :)

Malo ću pojasniti. Napravio sam obradu na mirovinskom (posredstvom liječnika opće prakse). Doktorica, ovlašteni vještak hzmo-a koja me obradila rekla mi je da šalje moju dokumentaciju i svoje mišljenje u Zagreb na reviziju ocijene invalidnosti. Reviziju obavlja Povjerenstvo koje imenuje ministar branitelja. Mislio sam da ću i ja dobiti ocjenu tog povjerenstva na kućnu adresu. Ali vidim da to tako ne ide i zato sam pitao za proceduru.

 

Znači moram čekati poziv vještaka sa mirovinskog, pa onda čekati reviziju! Dobro, čekam devet godina pa mogu još koji mjesec. Valjda ću poživjeti do tada? U svakom slučaju hvala na odgovorima i lijep pozdrav :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala gorand i dewill :)Malo ću pojasniti. Napravio sam obradu na mirovinskom (posredstvom liječnika opće prakse). Doktorica, ovlašteni vještak hzmo-a koja me obradila rekla mi je da šalje moju dokumentaciju i svoje mišljenje u Zagreb na reviziju ocijene invalidnosti. Reviziju obavlja Povjerenstvo koje imenuje ministar branitelja. Mislio sam da ću i ja dobiti ocjenu tog povjerenstva na kućnu adresu. Ali vidim da to tako ne ide i zato sam pitao za proceduru.Znači moram čekati poziv vještaka sa mirovinskog, pa onda čekati reviziju! Dobro, čekam devet godina pa mogu još koji mjesec. Valjda ću poživjeti do tada? U svakom slučaju hvala na odgovorima i lijep pozdrav :)
bio si na plp,doktorica ti je odobrila,da tako kažem,mirovinu,poslala papire u Zgb,nisu te uzalud zvali da im dostaviš radnu knjižicu,riješenje češ čekati,a u mirovini si od datuma kada je dlp odobrio i dobijaš zaostatke.Svaki moj prijatelj koji je u mirovini,prošao je to,morao je dostaviti knjižicu i to je bila potvrda da je u mirovini,mada su ,neki,još dugo čekali riješenja.Čim te zovu da dostaviš knjižicu,to ti je znak,oni je poništavaju,a ti češ je kasnije dobiti sa 4 rupice,da to nije tako,zar misliš da bi ti poništili knjižicu,a da si sposoban za rad.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija