Jump to content

naknada štete za korištenje stana


andoraj

Preporučene objave

Prije 2 godine pokrenuo sam tužbu za naknadu korištenja moje 1/2 stana za 5 godina unazad ( mada u stvarnosti druga strana također suvlasnik 1/2 stana isti koriszi u cjelosti punih 17 godina, ali za ostalo razdoblje je nastupila zastara). Na prvom ročistu sudac je predložio sudsku ili izvansudsku nagodbu koja je još uvijek u tijeku.

-Dok sudska nagodba traje, imam li pravo podnijeti obračun kamata za potraživanja iz tužbe?

Ljubazno molim odgovor na pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li kamate tražili tužbom?

 

I koji je razlog da ovaj pokušaj nagodbe traje već dvije godine?

 

-Tužbom sam, u svibnju 2012. tražio naknadu za korištenje stana u zadnjih 5 godina sa zakonskom zateznom kamatom od svibnja 2007 do isplate.

-Zatim je slijedio tuženikov odgovor na tužbu u rujnu 2012, a

-prvo ročište je bilo zakazano u rujnu 2013. gdje su se stranke u sporu saslušale i gdje je sudac donio rješenje da se ročište odgađa, a sljedeće da će biti zakazano nakon što stranke obavijeste sud o eventualnoj mogućnosti sklapanja sudske ili izvansudske nagodbe.

- svaka stranka preko odvjetnika je podnijela svoju ponudu,

- trenutna situacija je da je tužitelj (ja) prihvatio ponudu uz uvijet da koristi stan u istom vremenskom razdoblju kao i tuženik i da ću istekom tog vremena ispuniti prihvaćenu novčanu obavezu iz ponude.

 

razlog zašto to tako dugo traje ne znam!!!!???

 

imam li slijedom toga , što to sve tako dugo traje , podnijeti sudu novi obračun naknade korištenja stana (stvari) od svibnja 2012. do npr. danas sa zateznom zakonskom kamatom. čisto da dam na znanje i sudu i drugoj strani da je vrijeme novac. unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mišljenja sam da od tužbe nema niš. samo trošak i zarada za odvjetnike.

protivna strana može tvrditi da stan koristi sa usmenim odobrenjem.

prije pokretanja tužbe trebalo je suvlasniku ponuditi najam suvlasničkog djela stana (pismeno preporučeno sa povratnicom).

ako bi odbio sklapanje ugovora ili primiti ponudu smatralo bi se da je nezakoniti korisnik djela suvlasnikove nekretnine. tada ide tužba i zahtjev za isplatu djela najamnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem se na odgovoru i savjetu i Bovi i G-man-u. priznajem da je to moj veliki propust.

 

slijedom toga zanima me mogu li nakon nagodbe- do koje vjerujem da 100% neće doći, a ja ću nastaviti sa tužbenim zahtjevom za naknadu korištenja tuđe stvari + zatezne kamate iz glavne tužbe i još ću sudu podnijeti novi zahtjev za istim za razdoblje od tužbe do npr 28.02. do kad okvirno očekujem odgovor suprotne strane u nagodbi- ponuditi najam suvlasničkog djela stana (pismeno preporučeno sa povratnicom) nakon 28.02 tj., sa 01.03.2014. pa nadalje...

bit ću vam zahvalan na odgovoru, mišljenju i/ili savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isticanje novog tuzbenog zahtjeva uz vec postojeci,smatra se preinakom tuzbe,nadalje ako ponudite sklapanje ugovora u toku parnice,bit ce nedvojben dokaz da to niste ucinili prije podnosenja tuzbe,pa se postavlja pitanje da li je vash kondemnatorni zahtjev dopusten,obzirom da cinidba nije dospjela.

 

 

 

Hvala na odgovoru Vama i svim drugima.

ok. Vidim da je najbolje ne dirati glavni tužbeni zahtjev.

Slijedom svega navedeng, što mi savjetujete da učinim sa tradžbinom, koja proizlazi iz moje 1/2 suvlasništva, za razdoblje koje nije obuhvaćeno tužbom ( razdoblje obuhvaćeno tužbom je od svibnja, 2007 - svibnja 2012) - misleći na razdoblje od svibnja 2012. do danas.

 

:hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako povučeš tužbu smatra se da je nisi ni podnosio.

za povlačenje tužbe imaš trošak: odvjetnikci ,sudske pristojbe.

 

izračunaj šta ti se isplati. izbor je tvoj.

 

nakon povlačenja tužbe suvlasniku uputiš pismenu ponudu za sklapanje ugovora o najmu djela nekretnine.

ili tužbom traži razvrgnuće suvlasništva.

ako sud prodaje stan ti je nepovoljnioje za suvlasnike (manja cijena,trošak suda i šta ostane djeli se suvlasnicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija