Jump to content

Croatia banka


anonimno

Preporučene objave

mOLIM VAS LIJEPO DA MI POMOGNETE SAVJETOM.

PRIJE NEGO LI DRŽAVA UKINALA PRAVO NA DIONICE DIONIČARIMA CROATIA BANKE, DOBILI SMO KREDIT KOJI SMO U CJELOSTI VRATILI, ALI NIKAD NISMO OTKUPILI DIONICE PREDVIĐENE TIM UGOVOREM, ŠTO JE U NEKU RUKU DOBRO JER SU SVIMA KOJI SU IH OTKUPILI PROPALE ODLUKOM DRŽAVE HRVATSKE.

KREDIT JE BIO HIPOTEKARNI, TAKO DA ME BANKA SADA UCJENJUJE DA PODIGNEM NOVI KREDIT, ZA NEOTPLAĆENE DIONICE KOJE I TAKO NEPOSTOJE.

mOLIM VAS POMOZITE ŠTO UČINITI DA SKINEM HIPOTEKU, ZAHTJEV PUTEM SUDA I DA LI IMAM NA TO PRAVO?

HVALA! ROK ZA NAGODBU SA BANKOM JE 15.01.05.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste vratili kredit, onda morala bi vam banka izdati potvrdu da je kredit vraćen u cijelosti te brisovno očitovanje.

 

Ako toga nema onda bi trebali imati sve uplatnice za kredit (ili ako je bilo skidanje sa plaće sve obračune plaća iz kojih bi bilo vidljivo da ste kredit vratili) pa tražiti brisanje te hipoteke.

 

No sada ovako napamet nezam sve detalje oko tužbe i rokova oko brisanja.

 

Možda da iz računovodstva dobijete potrvrdu da je kredit vraćen ??

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da , to je jasno ali što s dionicama koje nisu nukad otkupljene a bile su uvjet da se dobije kredit, ostalim klijentima koji su i otkupili dionice ,država je ukinila pravo na iste odredbom, tako da im je propao novac , a sada od mene traže da ispoštujem ugovor i da platim te dionice.Đto da radim?

FreeFlyer wrote:

Ako ste vratili kredit, onda morala bi vam banka izdati potvrdu da je kredit vraćen u cijelosti te brisovno očitovanje.

 

Ako toga nema onda bi trebali imati sve uplatnice za kredit (ili ako je bilo skidanje sa plaće sve obračune plaća iz kojih bi bilo vidljivo da ste kredit vratili) pa tražiti brisanje te hipoteke.

 

No sada ovako napamet nezam sve detalje oko tužbe i rokova oko brisanja.

 

Možda da iz računovodstva dobijete potrvrdu da je kredit vraćen ??

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KAKAV NOVAC?

DA PONOVIM!

PRIJE VIŠE GODINA CROATIA BANKA JE ODOBRAVALA PODUZETNIČKE KREDITE, UZ UVJET DA SE OTKUPE DIONICE BANKE.

KREDIT JE VRAĆEN, ALI DIONICE NISU OTKUPLJENE, HIPOTEKARNI KREDIT.VEĆINA OSTALIH KOJI SU DIGLI KREDIT, OTKUPILI SU DIONICE , ALI ODLUKOM DRŽAVE O SANACIJI BANKE OSTAJU BEZ NJIH I BEZ NOVCA, TE TUŽE DRŽAVU .MEĐUTIM VEĆ 5 GODINA NIŠTA, NITI ĆE BITI IĐTA OD TOGA.

SAD TA ISTA BANKA NEĆE SKINIT HIPOTEKU,JER TREBA PLATIT DIONICE PO UGOVORU, A KOJE NITI POSTOJE, NITI ĆU IŠTA DOBITI ZA NJIH.SAMO TREBA ISPOŠTOVATI UGOVOR (PO NJIHOVOM ) DA BI SKINULI HIPOTEKU. UCJENA!

MOLIM PRAVNI SAVJET!

DA ZATRAŽIM SKIDANJE HIPOTEKE PUTEM SUDA!

hVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ček, meni nije jasno !

 

Vi ste dignuli kredit, kupili tim novcima dionice (ili ste tim novcem kupili nekaj drugo?) ili niste kupili dionice, a novac ipak dobili i potrošili za nekaj drugo ?

 

Nakon toga ste vraćali i na kraju i vratili kredit, a onda je država napravila svoje sa dionicama ?

 

Ovo gore kaj ste napisali nije dodta jasno. Morate korak po korak kak je u vašoj situaciji (a ne paralelno i situaciju drugih) opisivati da bi se moglo nekaj pametnog reći !

 

FF

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MA NE!!!!!!!!!!!!!!

DIGNUT I VRAĆEN PODUZETNIČKI KREDIT!

 

NIKAD NISU KUPLJENE DIONICE, KOJE SU BILE UVJET ZA DOBIJANJE KREDITA!

MORAO SI BITI DIONIČAR DA BI DOBIO TAKAV POVOLJAN KREDI!

DRŽAVA UKIDA TE DIONICE SVOJEVOLJNIM AKTOM PRILIKOM SANACIJE BANKE!NEMA SE ŠTA OTKUPITI VIŠE, A TKO JE KUPIO TOME SU PROPALI NOVCI I NEMA NADOKNADE U NIKOJEM POGLEDU!

NEMOGU BITI JASNIJA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sada se postavlja pitanje u kojem ste vi roku od odobravanja kredita, morali kupiti dionice i od koga ?

 

Kada je odobren kredit ?

 

Kada se desilo to kaj se desilo sa bankom, sanacija ili kaj već ?

 

Da li ste vi bili obvezni sredstvima iz kredita kupiti dionice ili vlastitim sredstvima ?

 

Da li ste morali biti dioničar pa tek onda kredti ili naknadno dioničar ?

 

Vidim da se ponovo ovdje javljaju neki "pametni" pa moram razjasiti anonimusima da pravo nije bas ko prodavanje zelja na placu, da je, onda bi svi bili pravnici.

 

A Vaš problem je složeniji i ovo kaj ste tu naveli nije dovoljno da bi se dao neki pravi suvisli odgovor.

 

Ja ću postavljat pitanja a vi odgovore, pa bum onda ja probal dati konačni odgovor koji bu Vas zadovoljio.

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.96 UZET KREDIT I VRAĆEN DO 98;

2.SANACIJA I PONIŠTENJE DIONICA MALIM DIONIČARIMA 23.09.1999. ODLUKOM DRŽAVE

3.VLASTITA SREDSTVA

4.DIONIČAR PA KREDIT, ALI SVE JE BILO MOGUĆE DOGOVORIT SA BIVŠOM UPRAVOM, PA ETO OTUD IS SLUČAJA U KOJEM MI UVJETUJU PLAĆANJE TIH DIONICA IAKO NE ZNAČE NIPŠTA DA BI MI OSLOBODILI HIPOTEKU NA KUĆU

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor i sve papire što imate a koji su u vezi ovoga kredita i onoga što je iz Vaše situacije nastalo, pokažite nekom od odvjetnika i pitajte za savjet..

Ovim putem (preko foruma) teško da ćete dobiti pravi odgovor, a rok koji Vam je banka dala (15. 01. ) je blizu..

Na neke stvari je nezgodno odgovarati bez uvida u papire, npr. u taj ugovor..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...

je napisao:

Ugovor i sve papire što imate a koji su u vezi ovoga kredita i onoga što je iz Vaše situacije nastalo, pokažite nekom od odvjetnika i pitajte za savjet..

Ovim putem (preko foruma) teško da ćete dobiti pravi odgovor, a rok koji Vam je banka dala (15. 01. ) je blizu..

Na neke stvari je nezgodno odgovarati bez uvida u papire, npr. u taj ugovor..

 

Danas sam tek nadošao na ovaj forum.... o croatia banki i dionicama....

1. greška koju svi spominju, ato je da su trebali dobiti dionice....

NISMO IH DOBILI VEĆ KUPILI GOTOVIM NOVCEM OD KREDITA!!!!!!!

zNAČI DA SMO PUNOPRAVNI VLASNICI POSTALI ONOG TRENA KADA SMO UPISANI U KNJIGU DIONIČARA CROATIA BANKE....

JEL MI MOŽETE REĆI ŠTO SE DALJE DEŠAVALO SA TIM DIONICAMA JER SAM IH TEK NEKI DAN PRONAŠAO U ORMARU SA DOKUMENTIMA POTVRDU O VLASNIŠTVU. HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravomoćnu presudu za povrat dionica dobila je jedna dioničarka. Nakon toga svi ostali mali dioničari podnijeli su ponovno tužbe za povrat dionica. Čak su održali Skupštinu i izabrali nove članove uprave.

O ovoj problematici bio je prilog u emisiji "Brisani prostor". Novinar Jozo Kapović je pripremio prilog. Pokušajte doći do tog novinara on je upoznat sa cijelim problemom i zna tko su ljudi koji sada o tome vode računa.

Ako doznate neke novosti podijelite to s nama na ovom forumu.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dionice su povučene i poništene Odlukom o canaciji Croatia banke, a temeljem Zakona o sanaciji banaka.

Ustavni sud je prošle godine donio odluku u jednom predmetu jednog dioničara, i tom odlukom je odbio njegovu ustavnu tužbu, uz dosta opširno obrazloženje, od kojeg je najbitniji navod da se postupak sanacije banaka (prema Zakonu o sanaciji) "ne provodi radi zaštite interesa dioničara, već radi zaštite posebnog državnog interesa i radi sprječavanja narušavanja stabilnosti ukupnog financijskog sustava države". Uostalom objavljena je u NN 43/06 pa si pročitajte.

Nakon te Odluke bilo je još nekolkiko pravomoćnih presuda (VTS-a i VSRH) kojim su dioničari odbijeni s tužbama, tak da ja tu stvar vidim dovršenu.

A kredit je kredit, il ga vratiš il ti ga prisilno naplate...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odluka br. 38

http://www.nn.hr/sluzbeni-list/sluzbeni/index.asp

 

btw:

Ja osobno zam da je osoba iz užeg vodstva Banke, koja se u međuvremenu zaposlila kao glavni interni revizor Centralne banke Federacije BiH, dobila pravomoćnu presudu o vraćanju dionica.

 

http://www.nacional.hr/articles/view/23024/

 

http://www.cbbh.ba/index.php?id=132

 

 

Zaista ne znam što se nakon toga događalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ured u kojem radi moja frendica je zastupao neke od bivših dioničara, pa tako pouzdano znam da je nedavno (čini mi se ili krajem svibnja ili u lipnju) Visoki trgovački sud potvrdio odbijajuću presudu Trgovačkog u predmetu u kojem je bivši dioničar tužio banku (predmet spora je identičan onom o kojem piše ani2) - biti će baš zanimljivo vidjeti razvoj situacije, obzirom na egzistirajuće dvije pravomoćne presude (od koje je jedna preinačujuća - u smislu da je VTS usvojio tužbeni zahtjev diončara, a druga potvrđuje odbijanje Trgovačkog). Makar, a nakon što pročitah odluku Ustavnog, izgleda da voda baš i ne ide na mlin bivših dioničara... Što se tiče kredita koje su neki ljudi digli, pa dio koliko shvaćam iskoristili za kupnju dionica, isti se moraju vratiti bez obzira na to na što su utrošena sredstva iz kredita. Pa, i kad kupiš auto na kredit, pa ga razbiješ ili ti ga ukradu, to ne znači da zbog toga više ne moraš vraćati kredit jer auta nema, ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde molim te bolje pročitaj - nedavno je upravo VTS u IDENTIČNOM tužbenom zahjevu - dakle, da ti preciziram - išlo se na upis u knjigu dionica - potvrdio prvostupanjsku presudu koja je takav zahtjev dioničara odbila. Imaš dakle presudu VTS koja je preinačujući prihvatila zahtjev ex dioničara za upis u knjigu dionica (iliti povrat dionica) i sad najnoviju presudu VTS-a koja ide u sasvim suprotnom smjeru. Što se tiče odluke Ustavnog, tu si u pravu, ali ono što je meni interesantno je obrazloženje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija