Jump to content

Pomoc!


here2rule

Preporučene objave

Na kucnu adresu mi je dosla obavijest o završetku istraživanja u kaznenom predmetu protiv mene kao osumnjicene radi pronovjere. Isto tako pise da je predmet za podizanje optuznice 15 dana od upisa dovrsetka.

 

Mene zanima sta to sad znaci i dali imam pravo na uvid u istrazivanje?

 

Hvala

 

Ažurirano

 

samo da se nadovezem da sam to dobila danas a odluka je od 18-tog. Jel se moze provjeriti negdje dal optuznica postoji?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi here2rule,

Zakon o kaznenom postupku (ZKP)

 

Obavijest je prema čl. 213:

(5) Državni odvjetnik ili sudac istrage završava istraživanje kad su provedene radnje propisane u ovom Zakonu, a stanje stvari je dovoljno razjašnjeno da se može podignuti optužnica ili odbaciti kaznena prijava. Završetak istraživanja upisuje se u upisnik kaznenih prijava te se o tome obavještava okrivljenik i oštećenik.

 

Sažetak prava je u čl. 64:

Članak 64. (NN 76/09, 143/12, 145/13)

(1) Okrivljenik ima, u skladu s ovim Zakonom, pravo:

8) na uvid u spis,

 

 

Optužnica se mora podići u roku 15 dana od završetka istrage, osim za složenije slučajeve (v. čl. 230 ; jutarnji).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Dakle dobila sam obavijest da je istraga zavrsena u 11mjesecu 2018 godine i upisana u upisnik kaznenih prijava. E sada mene zanima sta dalje jer jos nisam dobila nikakvo rješenje od nigdje... Inace ja sam osumnjicena u toj prici pa me zanima dali je odbacena prijava i kako to mogu znati? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija