Jump to content

Ugovor o djelu


the_Bush

Preporučene objave

Poštovani,

isprika ako temu ne pokrećem na pravom mjestu. Interesira me da li je još uvijek moguć rad uz Ugovor o djelu. Naime, stalno sam zaposlen, te me zanima da li uz rad uz Ugovor o djelu mogu obaviti povremene poslove. Naime, konkretno se radi o slijedećem poslu. Nogometni klub me traži da snimim nogometnu utakmicu, moje je samo da snimim i predam snimku poslije utakmice predstavniku kluba. Zanima me, ako je takva djelatnost uz ovaj vid Ugovora dozvoljena, koje su moje obveze, a koje obveze kluba kao pravne osobe (porez, način isplate i sl.). Radi se o jednoj do dvije utakmice mjesečno, znači nema nekog radnog odnosa, radnog vremena ili sl.

Unaprijed hvala,

Dominik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema ovim podacima koje ste iznijeli, ne vidim problema da sklopite ugovor o djelu sa konkretnim klubom.

Sugestija je sklopiti isti u pisanom obliku, sa jasno preciziranim obvezama jedne i druge strane. Isplatu sugeriram da ide na račun u banci. Glede obveza davanja, poreze i doprinose obračunava i plaća naručitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, G-man je napisao:

Prema ovim podacima koje ste iznijeli, ne vidim problema da sklopite ugovor o djelu sa konkretnim klubom.

Sugestija je sklopiti isti u pisanom obliku, sa jasno preciziranim obvezama jedne i druge strane. Isplatu sugeriram da ide na račun u banci. Glede obveza davanja, poreze i doprinose obračunava i plaća naručitelj.

Mislio sam svakako na pisani oblik, znači ja ne moram imati nikakav obrt ili j.d.o.o. ili d.o.o., već isto obavljam kao fizička osoba. Još jedna stvar, prilikom svakog takvog snimanja sklapamo poseban ugovor, da li se takav ugovor treba ovjeravati kod bilježnika ili dovoljno je potpis obje strane!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav svima na portalu!

Da ne otvaram novu temu, nastaviti ću u ovom naslovu, pošto me zanima također slučaj ugovora o djelu. Naime, radi se o tome da radim u gradu, kao računovodstveni referent, te mi se sada pružila prilika raditi u jednom poduzetničkom centru na izvršenju jednog projekta koji traje 20 mjeseci kao administrativni službenik. Dakle, postoji li kakva zakonska prepreka da ja i dalje radim prema ugovoru o radu u Gradu kao službenik i pored toga sklopim sa poduzetničkim centrom ugovor o djelu dok traje taj projekt? Da li su potrebna određena odobrenja za takav rad od meni nadređenih u Gradu?

Unaprijed hvala svima na odgovorima. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija