Jump to content

Utvrđivanje vrijednosti naslijeđene imovine


karlo

Preporučene objave

Poštovani, prije 10 godina postao sam nasljednik, osim nekretnine nasiljedio sam i dugove.Nekretnina (zemljište) koju sam naslijedio u ispravnom  postupku (prije tri godine)svrstana je u nerazvrstane ceste a time pripala gradu bez ikakvog obeštećenja prema meni.E sad, zanima me već kad sam tu nekretninu izgubio (žalio se, žalba odbijena) ulazi li ona u vrijednost naslijeđene imovine, zakon kaže da se utvrđuje vrijednost ostavine u trenutku smrti ostavitelja i da naknadne promjene ne utjeću na vrijednost iste.Zanima me moj slučaj jer kod navedene nekretnine nije bilo nikakvih promjena od trenutka smrti ostavitelja osim što je u ispravnom postupku došlo do promjene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
prije 12 sati , karlo je napisao:

Naslijedio sam zemljište platio porez u ispravnom postupku ono je postalo javno dobro,nerazvrstana cesta prešlo u vlasništvo grada bez ikakvog obeštećenja prema meni. Mene terete za dugove u visini vrijednosti tog zemljišta a ja nisam više njegov vlasnik,što da radim ,tužim grad ? 

 

Nazalost sve po zakonu, sukladno zakonu o cestama članak: 123-133, te sukladno odluci o nerazvrstanim cestama vasega grada/mjesta/opcine...

Tako da slijedom svega navedenoga sam misljenja nazalost ne bi imali pravo obeštećenja ...

http://legalis.hr/topic/92145-što-učiniti-nerazvrstana-cesta/

uređeno: od virtalni
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, karlo je napisao:

Naslijedio sam zemljište platio porez u ispravnom postupku ono je postalo javno dobro,nerazvrstana cesta prešlo u vlasništvo grada bez ikakvog obeštećenja prema meni. Mene terete za dugove u visini vrijednosti tog zemljišta a ja nisam više njegov vlasnik,što da radim ,tužim grad ? 

 

odluko javnog tijela si ostao bez nasljeđene imovine. traži povrat uplaćenog poreza (pismeno sa povratnicom).

zar nisi pozvan da sudjeluješ u u postupku? temeljem čega je vođen ispravni postupak? 

http://www.p-portal.net/pojedinacni-ispravni-postupak/

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, bovu je napisao:

zar nisi pozvan da sudjeluješ u u postupku?

Pa sudjelovao sam ali kao da nisam predstavnik grada nije bio za nikakvu nagodbu,žalio sam se žalba odbijena.U međuvremenu je grad postao vlasnik zemljišta što je vidljivo u zemljišnim knjigama.Nemam ništa od toga zemljišta a opet odgovaram u visini vrijednosti istog.Zakon kaže da nasljednik odgovara za dugove u visini tržišne vrijednosti nekretnine u trenutku smrti ostavitelja i da naknade promjene ne utjeću  na visinu vrijednosti. Međutim mislim da je ovdje u pitanju specifičan slučaj. Inače dio zemljišta već godinama služi za prolaz vozila.(još od osamdesetih).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija