Jump to content

Prolazak kroz crveno


Ivona420

Preporučene objave

Pozdrav

Danas sam prvi puta dozivila sok da sam slucajno prosla kroz crveno, pokusala sam kocit al sam shvatila da bi time jos vise ugrozila ostale sudionike u prometu i nagazila gas koliko sam mogla, na svu srecu nisam na kraju nikoga ugrozila, bila sam jedina budaletina tih par sekundi u krizanju, ostali su sa svih strana jos bili na semaforima. Eh sad, nikada nisam imala nikakav prekrsaj, znam da je min. kazna 1000kn, oduzimanje 2 boda i vozacke na 2 do 6 mj, ili 3 do 6... Mene zanima, kamera je tamo(križanje na Trešnjevačkom placu) ali ne znam koja, za brzinu ili i za prolazak kroz crveno...? Kombi je na tatinu firmu, dakle nije vozilo na fizicku osobu nego pravnu.

uređeno: od Ivona420
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Ivona420 je napisao:

To su te snimili kamerom pa je stiglo doma? 

eh da je kamera, ne bih imao nista protiv, vec kako i pise, sluzbena osoba (policajac), a isto vam je, bio on, ili kamera.

Sad je samo pitanje je li vas uistinu i snimilo. Ne poznajem to krizanje, pa sacekajte odgovor od kolega da li se tu nalazi kamera...
Iako sam osobno svjedocio policajcu kako sjedi na motoru, na plocniku, i s kamericom od cca 5x5 cm snima prolaske kroz crveno...

a da ne govorim o ostalim policijskim vozilima s kamerama,... 

tako da je ista procedura sa linka za sve gore navedeno bilo pravna ili fizicka osoba...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam imao slični slučaj prije par mjeseci ali na Slavonskoj i isto postavio pitanje ovdje. Korisnik "drot13" je rekao da nema kamera u Zagrebu, barem ne služe sankcioniranju takvih prekršaja.

Meni se čini da na dosta semafora nekakvih kamera ima jer baš strše, ali vjerojatno su za opće snimanje prometa, pa bi se možda mogle gledati snimke ako bi bilo potrebe (npr. prometna nesreća i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , drot13 je napisao:

Kamere po Zagrebu ne snimaju prolazak kroz crveno.

Hocete reci da nema fiksnih kamera!

Sto pak ne znaci da se u pojedinom trenutku ne moze naci sluzbena osoba i (in)direktnim opazanjem ili uz koristenjem adekavtne opreme za snimanje kojom raspolazu djelatnici mup-a snimiti prekrsitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ivona420 je napisao:

Pozdrav

Danas sam prvi puta dozivila sok da sam slucajno prosla kroz crveno, pokusala sam kocit al sam shvatila da bi time jos vise ugrozila ostale sudionike u prometu i nagazila gas koliko sam mogla, na svu srecu nisam na kraju nikoga ugrozila, bila sam jedina budaletina tih par sekundi u krizanju, ostali su sa svih strana jos bili na semaforima. Eh sad, nikada nisam imala nikakav prekrsaj, znam da je min. kazna 1000kn, oduzimanje 2 boda i vozacke na 2 do 6 mj, ili 3 do 6... Mene zanima, kamera je tamo(križanje na Trešnjevačkom placu) ali ne znam koja, za brzinu ili i za prolazak kroz crveno...? Kombi je na tatinu firmu, dakle nije vozilo na fizicku osobu nego pravnu.

5000 kn + 2 kaznena boda + 6mjeseci zabrane upravljanja motornim vozilima

uređeno: od Nida
Zaborav
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Nida je napisao:

5000 kn + 2 kaznena boda + 6mjeseci zabrane upravljanja motornim vozilima

Da, predviđena kazna za tu vrstu prekršaja, ali ako ide prigovorom u kojem zatraži ublažavanje kazne, te oslobađanje od zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilima iz razno-raznih razloga, šanse su jako velike da i ne bude tako....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Nida je napisao:

5000 kn + 2 kaznena boda + 6mjeseci zabrane upravljanja motornim vozilima

Predviđena kazna na prolazak kroz crveno je 2000 kn,3 mj vozačka (tako će pisat na PN-u ako se dostave podaci o vozaču) i 2 boda.naravno moguće je smanjenje navedenoga.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija