Jump to content

Naplata alimentacije


Gost78

Preporučene objave

Bivši suprug nije platio dvije alimentacije. Za 8.mjesec 2016. i 8.mjesec 2017. obrazloživši mi da nije dužan platiti vrijeme kada dijete provodi ljetne praznike kod njega. 

Predala sam na finu prijedlog za ovrhu i sada sam prva na redu za naplatu ali postoji jedan problem. Naime on prima mirovinu preko pošte (na ruke), znači ne preko računa i dijete zbog toga nikako ne može to naplatiti.

Što učiniti?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Virtalni hvala Vam na odgovoru međutim i dalje ne razumijem kome i na koji način da podnesem prijavu obzirom da preko fine ne možemo naplatiti iz razloga što mirovinu prima "na ruke" dakle nema ni jedan otvoren račun u banci, a sve nekretnine i pokretnine je prepisao na roditelje još za vrijeme trajanja braka.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijava kaznenog djela:

http://www.dorh.hr/Default.aspx?art=4555

+ imate osnove potrazivati uzdrzavanja (alimentaciju) od njegovih roditelja (ali samo od dana podnosenja tuzbe, pa na dalje...)

A moj vam je savjet, prije ikakvih tuzbi i prijava, angazirati odvjetnika, koji ce vam sloziti dopis prema bivsem, i njegovim roditeljima te ih upoznati s pravima kojima raspolazete prvenstveno poradi kaznene prijave prema ocu, koja moze rezultirazi zatvorom za istoga, te unatoc tome, isti i dalje nece biti oslobodjen placanja uzdrzavanja,

U krajnjem slucaju sukladno zakonu mozete od njegovih roditelja potrazivati uzdrzavanje!

Takodjer mozete se konzultirati s centrom za socijalnu skrb te od njih dobiti privremenu mjeru placanja uzdrzavanja, slijedom cega ce oni oca teretiti za placeni iznos

baka.jpg.8de2539f7901748a3116f2e6fdcc0480.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Gost78 je napisao:

Bivši suprug nije platio dvije alimentacije. Za 8.mjesec 2016. i 8.mjesec 2017. obrazloživši mi da nije dužan platiti vrijeme kada dijete provodi ljetne praznike kod njega. 

 

Budite realni i razmislite dali bi vam i trebao slati novce dok je dijete kod oca o kojem se o svemu u tom vremenu skrbi, brine isl., Naravno zakon kaže drugačije, onako kako vam je napisao "vitarlni" :  "Suprug nije u pravu...." zato što "nismo ravnopravni" a zakon je u ovom i mnogim drugim diskriminirajućim slučajevima na Vasoj strani. Ali što je tu je , vjerujem da me nećete poslušati ali tko zna. Ako je djetetu to vrijeme koje je provelo kod oca bilo lijepo i ako su dobro proveli ta dva mjeseca zaboravite na te mizerne novce i vrijeme koje je proveo sa Vašim djetetom. Nemojte da vam to malo novaca bude važnije od sreće Vašeg djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani g. Mario,

dijete je bilo kod oca 15 dana pretprošle i 15 dana prošle godine u vrijeme ljetnih praznika. Zaboravljate da u tom periodu pripremamo djecu za školu. Samo školska torba koju sam kupila pretprošle godine je koštala 990 kn. Dragi g.Mario hvala Vam na odgovoru i toplo Vam preporučujem da ukoliko nemate djece s takvim razmišljanjem ih nemojte ni imati. Djeca ne žive od samog zraka i ljubavi. Lijep pozdrav.

uređeno: od Gost78
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, mario-sb je napisao:

Budite realni i razmislite dali bi vam i trebao slati novce dok je dijete kod oca o kojem se o svemu u tom vremenu skrbi, brine isl., Naravno zakon kaže drugačije, onako kako vam je napisao "vitarlni" :  "Suprug nije u pravu...." zato što "nismo ravnopravni" a zakon je u ovom i mnogim drugim diskriminirajućim slučajevima na Vasoj strani. Ali što je tu je , vjerujem da me nećete poslušati ali tko zna. Ako je djetetu to vrijeme koje je provelo kod oca bilo lijepo i ako su dobro proveli ta dva mjeseca zaboravite na te mizerne novce i vrijeme koje je proveo sa Vašim djetetom. Nemojte da vam to malo novaca bude važnije od sreće Vašeg djeteta.

Postovani,

moram se sloziti s vase strane da ste s moralnoga gledista u pravu! I lijepo bi bilo kada bi svi bili obzirni i ocevi i majke u ovakovim slucajevima.

Ali s obzirom na ljudsku prirodu, koja je kao takova prevrtljiva, u ovim slucajevima, ako otac/majka pokazu dozu razuma,

moj je savjet da se uzdrzavanje i dalje uplati sukladno postojecoj odluci, ali da majka/otac taj novac vrati majci/ocu u gotovini ili kompenzira na nekakav drugaciji nacin.

Jer u slucaju da se majka/otac u dogledno vrijeme zainate, isto ne placanje po postojecoj sudskoj presudi moze rezultirati ovrhom i u krajnjem slucaju zatvorom za obveznika placanja uzdrzavanja!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovano Obiteljski zakon je u tome dijelu kristalno jasan, roditelj s kojim dijete ne živi i kome je sudskom odlukom određeno plaćanje uzdržavanja dužan je isto plaćati i za vrijeme boravka djeteta kod njega, radilo se to o ocu ili majci...

Druga stvar je, kako kažete poštovani g. Mario, sreća djeteta koja se, slažem se sa Vama, nemože mjeriti nikakvim novcima.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Gost78 je napisao:

Bivši suprug nije platio dvije alimentacije. Za 8.mjesec 2016. i 8.mjesec 2017. obrazloživši mi da nije dužan platiti vrijeme kada dijete provodi ljetne praznike kod njega. 

Predala sam na finu prijedlog za ovrhu i sada sam prva na redu za naplatu ali postoji jedan problem. Naime on prima mirovinu preko pošte (na ruke), znači ne preko računa i dijete zbog toga nikako ne može to naplatiti.

Što učiniti?

Unaprijed hvala.

možete od suda tražiti ovrhu na mirovinu.

odluku sud dostavi nadležnom HZMO koji na vaš  raču (naveden u prijedlogu za ovrhu) uplaćuje iznos alimentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Gost78 je napisao:

dijete je bilo kod oca 15 dana pretprošle i 15 dana prošle godine u vrijeme ljetnih praznika. Zaboravljate da u tom periodu pripremamo djecu za školu. Samo školska torba koju sam kupila pretprošle godine je koštala 990 kn.

Iako ste firmalno u pravu u smislu da imate presudu u kojoj tako piše i koja se mora poštivati, dozvolite da vam skrenem pažnju na neke zakonske 'sitnice'.

Definicija alimentacije  je da je to novčani iznos koji jedan roditelj plaća drugom (kojem je dijete dodjeljeno da s njim živi), a taj iznos je ekvivalent brige/skrbi koju djetetu pruža drugi roditelj. Ako dakle dijete provede pola mjeseca kod oca, onda bi po toj definiciji vi morali ocu djeteta platiti za tih 15 dana skrb.

Također, tko snosi troškove i gubi vrijeme oko 'primopredaje' djeteta? Drugim riječima - tko odvozi i dovozi dijete?

Je li to uvijek otac koji dođe po dijete i vrati vam ga? Mnogo je prijedloga u smjeru da se u presudi definira da uvijek po dijete mora doći onaj roditelj koji ga preuzima.

To nije samo stvar podjele troškova, koji mogu biti znatni (čak i veči od iznosa alimentacije ako su boravište oca i majke udaljena). Nego se pokazalo da je važno i u vezi ravnopravnosti roditelja u pogledu autoriteta i pozitivnog utjecaja na dijete. 

 

Ovo nisu tako bezazlene stvari, i bilo je već inicijativa da se takve stvari jasnije definiraju u presudama.

Osobno, nisam baš siguran da se neki roditelj zainati da ne bi ovakve stvari na sudu 'istjerao'. 

 

Citiraj

Dragi g.Mario hvala Vam na odgovoru i toplo Vam preporučujem da ukoliko nemate djece s takvim razmišljanjem ih nemojte ni imati. Djeca ne žive od samog zraka i ljubavi. 

Nema razloga za ovaj ad hominem.

Mario SB nije vam napisao ništa loše, u stvari načelno podržavam njegov savjet vama. Razmislite je li mudro ići u ovrhu, nametnuti ocu vašeg djeteta još i trošak ovrhe, i takvim postupkom prouzročiti sukobe.

Dobro se dobrim vraća. Zlo proizvodi novo zlo.

 

ps.

Taj forumaš jest otac. A da je kojim slučajem vaš brat i da znate njegovu priču, vjerojatno biste imala i više razumijevanja.

 

uređeno: od felixx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , bovu je napisao:

možete od suda tražiti ovrhu na mirovinu.

odluku sud dostavi nadležnom HZMO koji na vaš  raču (naveden u prijedlogu za ovrhu) uplaćuje iznos alimentacije.

U potpunosti se slažem sa Vašim postovani poštovani bovu, to je, po meni, jedina i najbolja mogućnost, osim pokretanja kaznene prijave, što osobno nikada nebi učinio, a niti savjetovao bilo kome da učini...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Gost78 je napisao:

Poštovani g. Mario,

dijete je bilo kod oca 15 dana pretprošle i 15 dana prošle godine u vrijeme ljetnih praznika. Zaboravljate da u tom periodu pripremamo djecu za školu. Samo školska torba koju sam kupila pretprošle godine je koštala 990 kn. Dragi g.Mario hvala Vam na odgovoru i toplo Vam preporučujem da ukoliko nemate djece s takvim razmišljanjem ih nemojte ni imati. Djeca ne žive od samog zraka i ljubavi. Lijep pozdrav.

Apsolutno ste zakonski u pravu tražiti od bivšeg supruga da vam isplati, neisplaćenu alimentaciju a to čete najlakše napraviti ako se obratite odvjetniku koji zna kako se to jednostavno i brzo radi, ako nemate prihoda možete tražiti besplatnu pravnu pomoć i dobit ćete besplatnog zastupnika koji će to kako sam već napisao lako, brzo i na vaše zadovoljstvo pozitivno riješiti. 

E sad ima ovaj drugi dio koji ne mogu a da ga ne komentiram, kažete : "Samo školska torba koju sam kupila pretprošle godine je koštala 990 kn."  Imam sina srednjoškolca, odlikaša, uzornog vladanja, na godinu studenta, koji u ove četiri god. školski pribor nosi u dva dobro očuvana a vjerovatno i kvalitetna školska ruksaka brendiranih marki kupljeni u običnoj maxi trgovini a koji su zajedno koštali 220 kn, da ponovim:220 kuna dva ruksaka a još su kao novi!! Nadam se da je svaki komentar više suvišan ! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 27 minuta, mario-sb je napisao:

Apsolutno ste zakonski u pravu tražiti od bivšeg supruga da vam isplati, neisplaćenu alimentaciju a to čete najlakše napraviti ako se obratite odvjetniku koji zna kako se to jednostavno i brzo radi, ako nemate prihoda možete tražiti besplatnu pravnu pomoć i dobit ćete besplatnog zastupnika koji će to kako sam već napisao lako, brzo i na vaše zadovoljstvo pozitivno riješiti. 

E sad ima ovaj drugi dio koji ne mogu a da ga ne komentiram, kažete : "Samo školska torba koju sam kupila pretprošle godine je koštala 990 kn."  Imam sina srednjoškolca, odlikaša, uzornog vladanja, na godinu studenta, koji u ove četiri god. školski pribor nosi u dva dobro očuvana a vjerovatno i kvalitetna školska ruksaka brendiranih marki kupljeni u običnoj maxi trgovini a koji su zajedno koštali 220 kn, da ponovim:220 kuna dva ruksaka a još su kao novi!! Nadam se da je svaki komentar više suvišan ! 

 

Hvala na odgovoru. Jutros sam ga kazneno prijavila državnom odvjetništvu jer nemam vremena tražiti besplatnog zastupnika a odvjetnicu si na žalost ne mogu priuštiti. Žao mi je bivšeg supruga ali ipak mi je više žao našeg djeteta. Imao je dvije godine vremena, mislim da je to i više nego dovoljno vremena. Zakon i presuda se moraju poštivati.

Naša torba je anatomski prilagođena za malena leđa prvašića i nosimo ju već drugu godinu, a i slijedeću ćemo jer nismo štedili na kvaliteti. Kaže izreka: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

Lijep pozdrav i hvala svima na odgovorima! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Gost78 je napisao:

Hvala na odgovoru. Jutros sam ga kazneno prijavila državnom odvjetništvu jer nemam vremena tražiti besplatnog zastupnika a odvjetnicu si na žalost ne mogu priuštiti. Žao mi je bivšeg 

šta si napravila ?????

sad nećeš dobiti ni  kune alimentacije. bivši će ostati bez posla. poslat će ga u ćorku. dali će tamo moći zaraditi za alimentaciju?

ako nema nekretnine za ovrhu u problemu si.  plaćat ćeš u cijelosti troškove za djete. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , bovu je napisao:

šta si napravila ?????

sad nećeš dobiti ni  kune alimentacije. bivši će ostati bez posla. poslat će ga u ćorku. dali će tamo moći zaraditi za alimentaciju?

ako nema nekretnine za ovrhu u problemu si.  plaćat ćeš u cijelosti troškove za djete. 

Bivši je u mirovini tako da neće ostati bez posla. Tamo će imati vremena za razmišljanje o svojim postupcima. Zakon je jasan. Da se držao presude ne bi bilo potrebe ta takvim mjerama. Ne razumijem čemu napadi na mene, pa nisam ja prekršila zakon. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Gost78 je napisao:

Hvala na odgovoru. Jutros sam ga kazneno prijavila državnom odvjetništvu jer nemam vremena tražiti besplatnog zastupnika a odvjetnicu si na žalost ne mogu priuštiti.

Za jednu neplaćenu alimentaciju u dvije godine DO će vjerojatno odbaciti prijavu. Ne procesuiraju se baš ni oni koji godinama ne plaćaju - ako tu i tamo plate alimentaciju. Ali tko zna.

Sigurno će ostati gorčina zbog te prijave, a možda se otac odluči uzvratiti sličnim metodama. Što ako vam se dijete na neuobičajen način povrijedi, pa vas on počne prijavljivati za nebrigu i zapostavljanje djeteta?

prije 13 sati , Gost78 je napisao:

Žao mi je bivšeg supruga ali ipak mi je više žao našeg djeteta. Imao je dvije godine vremena, mislim da je to i više nego dovoljno vremena.

On je to shvatio kao pitanje principa i korektnosti. A on ako je u mirovini ima više vremena od vas da hoda po sudovima i CZSS , da se parniči i da vas prikazuje kao malicioznu... Imate li vi mogućnost svaki tjedan izostajati s posla? Dovoljno da vam natovari nadzor CZSS... a mogao bi možda u krajnjoj liniji tražiti i promjenu odluke o skrbništvu?

Ili - što ako jednostavno odluči da prestane viđati sina, i vas optužuje da mu ga ne date vidjeti. Još vas prijavljuje CZSS. Ili kad ga odvede, kaže da si u zakazano vrijeme dođete po sina. Vi, svojim autom. 

 Znate, zakon je batina koja može tući na obje strane. 

prije 13 sati , Gost78 je napisao:

Zakon i presuda se moraju poštivati.

Zakoni i presude se mogu i promijeniti.

Mogli ste kako vam je savjetvano samo napraviti ovrhu za tu neplaćenu ratu, i tada biste mogla reći da ste išla za tim da se poštuje zakon i presuda. Ova kaznena prijava mnogima koji to doznaju neće baš lijepo zvučati. Izgledat će da ste jako bezobzirna i maliciozna. 

 

prije 13 sati , Gost78 je napisao:

Naša torba je anatomski prilagođena za malena leđa prvašića i nosimo ju već drugu godinu, a i slijedeću ćemo jer nismo štedili na kvaliteti. Kaže izreka: Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.

Slobodno vi sebe u to uvjeravajte, mnogi dobro prosperiraju na takvoj naivnosti. Ta torba nije ništa bolja od slične koju ste mogla kupiti za 200 kn.

Moj sin je u srednjoj školi, i zovu ga maneken jer se 'otmjeno i skupo' oblači. Baš se zna skockati, ja nisam takav nego casual tip. A znate gdje ja i moja djeca kupujemo dobar dio odjeće? U second hand shopovima, za možda desetinu realne cijene. Kvalitetne marke, čak imate stvari koje vidite da su došle dritto iz dućana, nisu ni nošene. I uopće se ne stidim to reći, i boli me briga što drugi o tome misle. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, felixx je napisao:

Za jednu neplaćenu alimentaciju u dvije godine DO će vjerojatno odbaciti prijavu. Ne procesuiraju se baš ni oni koji godinama ne plaćaju - ako tu i tamo plate alimentaciju. Ali tko zna.

Sigurno će ostati gorčina zbog te prijave, a možda se otac odluči uzvratiti sličnim metodama. Što ako vam se dijete na neuobičajen način povrijedi, pa vas on počne prijavljivati za nebrigu i zapostavljanje djeteta?

On je to shvatio kao pitanje principa i korektnosti. A on ako je u mirovini ima više vremena od vas da hoda po sudovima i CZSS , da se parniči i da vas prikazuje kao malicioznu... Imate li vi mogućnost svaki tjedan izostajati s posla? Dovoljno da vam natovari nadzor CZSS... a mogao bi možda u krajnjoj liniji tražiti i promjenu odluke o skrbništvu?

Ili - što ako jednostavno odluči da prestane viđati sina, i vas optužuje da mu ga ne date vidjeti. Još vas prijavljuje CZSS. Ili kad ga odvede, kaže da si u zakazano vrijeme dođete po sina. Vi, svojim autom. 

 Znate, zakon je batina koja može tući na obje strane. 

Zakoni i presude se mogu i promijeniti.

Mogli ste kako vam je savjetvano samo napraviti ovrhu za tu neplaćenu ratu, i tada biste mogla reći da ste išla za tim da se poštuje zakon i presuda. Ova kaznena prijava mnogima koji to doznaju neće baš lijepo zvučati. Izgledat će da ste jako bezobzirna i maliciozna. 

 

Slobodno vi sebe u to uvjeravajte, mnogi dobro prosperiraju na takvoj naivnosti. Ta torba nije ništa bolja od slične koju ste mogla kupiti za 200 kn.

Moj sin je u srednjoj školi, i zovu ga maneken jer se 'otmjeno i skupo' oblači. Baš se zna skockati, ja nisam takav nego casual tip. A znate gdje ja i moja djeca kupujemo dobar dio odjeće? U second hand shopovima, za možda desetinu realne cijene. Kvalitetne marke, čak imate stvari koje vidite da su došle dritto iz dućana, nisu ni nošene. I uopće se ne stidim to reći, i boli me briga što drugi o tome misle. 

Moj bivši muž je neki dan novčano kažnjen na prekršajnom sudu zbog uvredljivih sms poruka koje mi je uputio u 12.mj. prošle godine. A nisam napisala da je od tog istog mjeseca odlučio sa više neće plaćati alimentaciju tako da od 11.mj. prošle godine nije više ni jednu uplatio. I sada bi ja trebala imati grižnju savjesti zbog takvog čovjeka? Ne, ja spavam mirno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire locked this forumu
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija