Jump to content

Naglo ubrzavanje i proklizavanje guma


qw47

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Naime noćas sam dobio kaznu po članku 52. stavak 3. za naglo ubrzavanje te postizanje gornje granice dopuštenog broja okretaja motora koje je pri tome dovelo do proklizavanja guma.

S obzirom da je inače kazna 1000 kn te je meni izdana uplatnica na licu mjesta na 500 kn ukoliko platim u iduća tri dana pa me zanima s obzirom da nisam nikad kažnjavan postoji li mogućnost da mi se uvaži prigovor za oslobođenje od plaćanja kazne?

Također me zanima ukoliko prođe ova tri dana, a ja napišem prigovor to onda znači da mogu kaznu platiti isključivo u punom iznosu od 1000 kn?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 11 minuta, qw47 je napisao:

Pozdrav svima,

Naime noćas sam dobio kaznu po članku 52. stavak 3. za naglo ubrzavanje te postizanje gornje granice dopuštenog broja okretaja motora koje je pri tome dovelo do proklizavanja guma.

S obzirom da je inače kazna 1000 kn te je meni izdana uplatnica na licu mjesta na 500 kn ukoliko platim u iduća tri dana pa me zanima s obzirom da nisam nikad kažnjavan postoji li mogućnost da mi se uvaži prigovor za oslobođenje od plaćanja kazne?

Također me zanima ukoliko prođe ova tri dana, a ja napišem prigovor to onda znači da mogu kaznu platiti isključivo u punom iznosu od 1000 kn?

Ako niste zadnju godinu kažnjavani po pitanju prometnog prekršaja, svakako idite prigovorom u kojem priznajte počinjeni prekršaj, te se pozovite na nekažnjavanje i zatražite da Vam se, temeljem toga, izreče samo opomeni, mislim da bi to moglo i trebalo "upaliti"...

Inače, ako idete prigovorom, a isti Vam ne bude usvojen, opetovano možete platiti samo polovicu navedenog iznosa....inače za ovo nisam baš siguran pa molim da me se ispravi ako griješim...

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , qw47 je napisao:

 

S obzirom da je inače kazna 1000 kn te je meni izdana uplatnica na licu mjesta na 500 kn ukoliko platim u iduća tri dana pa me zanima s obzirom da nisam nikad kažnjavan postoji li mogućnost da mi se uvaži prigovor za oslobođenje od plaćanja kazne?

Također me zanima ukoliko prođe ova tri dana, a ja napišem prigovor to onda znači da mogu kaznu platiti isključivo u punom iznosu od 1000 kn?

Ako se misliš žalit ovo ne plaćaš nego čekaš prekršajni nalog na koji ćeš dat prigovor.Što će sudac odlučit nitko ne zna.

Ako ne da ukor nego samo smanji kaznu plaćaš 2/3 od dosuđeme kazne+sudske troškove i ulaziš u prekršajnu evidenciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija