Jump to content

Ustupanje kuće na uživanje


dedazeljko

Preporučene objave

Brat,sestra i ja naslijedili smo obiteljsku kuću svaki po 1/3. Želja nam je da je darujemo mojem mlađem sinu koji bi preuzeo brigu i sve obaveze održavanja.Postoji mogućnost da se u budućnosti preseli. Htjeli bi da se kuća ne proda, a da zadržimo mogućnost dolaska u kuću i kraće zadržavanje. kako to zakonski postaviti.

                                                  Sa štovanjem! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, dedazeljko je napisao:

Brat,sestra i ja naslijedili smo obiteljsku kuću svaki po 1/3. Želja nam je da je darujemo mojem mlađem sinu koji bi preuzeo brigu i sve obaveze održavanja.Postoji mogućnost da se u budućnosti preseli.

Napisete darovni ugovor i svaki mu poklonite svoj dio. Na 2/3 ce sin platiti 4% poreza, samo se Vas dar oslobada placanja poreza jer Vam je direktni potomak. Trebali su se ujak i teta na ostavinskoj odreci svog dijela nekretnine da cijela kuca pripadne Vama pa mu darivati cijelu kucu i ne platiti porez.

Prije 44 minuta, dedazeljko je napisao:

Htjeli bi da se kuća ne proda, a da zadržimo mogućnost dolaska u kuću i kraće zadržavanje. kako to zakonski postaviti.

Zelite da sin ne proda kucu? Ako mu darujete, on moze uciniti sto hoce s njom, ali isto tako Vi mozete u darovni ugovor upisati pravo uzivanja svo troje brace tako da ce rijetko tko kupiti kucu u koju mu mogu nepozvano doci "gosti", tj. Vi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, dedazeljko je napisao:

Obiteljska kuća koja ima tri vlasnika, vlasnici bi željeli ustupanje kuće na neodređeno vrijeme najmlađem sinu od jednog vlasnika. Kako je to pravno postavljeno.

                Zahvaljujem.

U kojem smislu ustupanje,jel mislite na korištenje ili nešto drugo,

U početnoj objavi spominjete darovanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Matrix je napisao:

U kojem smislu ustupanje,jel mislite na korištenje ili nešto drugo,

U početnoj objavi spominjete darovanje?

 

Kuću bi ustupili mojem sinu na uživanje i održavanje, a vlasnici bi povremeno imali pravo dolaziti i koristiti prostore prema dogovoru za vikend dolaske.Kako to obostrano pravno postaviti za sigurnost svih strana. Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Želi li sin upisati pravo služnosti korištenja i stanovanja u zemljišnu knjigu? Po mom mišljenju, davanje kuće na korištenje nekome drugome podrazumijeva gubitak posjeda od strane vlasnika, pa bi zadržavanje prava na dolazak i korištenje prostora za vikend trebalo posebno uglaviti u ugovoru, doslovce onako kako ste napisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija