Jump to content

Sudska pristojba nakon parnice povodom prigovora na ovrsni prijedlog


horvatzd

Preporučene objave

Ovako imam jedno pitanje, sud me blokirao preko fine jer nisam platio sudsku pristojbu nakon zavrsetka parnice koju sam izgubio. U zakonu o sudski pristojbama cl. 40  pise da ako se sud ne naplati u roku godinu dana Fina sve salje u poreznu upravo koja dalje vodi taj dug i radi ovrsne radnje koje zeli na temelju ovrsne isprave, ono sto me zanima dali kada to ode u poreznu upravu dali se to od tog trenutka smatra kao  porezni dug iako se radi o dugu od sudske pristojbe prema sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matrix je napisao:

Kao porezni dug se nemože smatrati,več jednostavno prihod državnog proračuna,za čiju naplatu je nadležna P.U.

U rijesenju stoji da ako se ne namire u toku godine dana sve prosljedjuju podrucnom poreznom uredu koji nastavlja ovrhu po svoj imovini ovrsenika a ne samo po racunima znaci da porezna uprava sa ovrsnom ispravom pokrece dalje ovrhu ovisno o imovini ovrsenika malo sam se raspitao ovih dana, tako da vam ovo za P.U. ne stoji.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , horvatzd je napisao:

malo sam se raspitao ovih dana, tako da vam ovo za P.U. ne stoji.?

Neznam što ste Vi shvatili iz odgovora,obzirom da Vam je napisano kako je za naplatu nadležna Porezna uprava,a kojim sredstvima će u smislu Ovršnog zakona to učiniti je njihova dispozicija.

Vaš konkretni upit je bio:smatra li se poreznim dugom?Ne,več sudskom pristojbom koja osnovom čl.11 Zakona o sudskim pristojbama čini prihod državnog proračuna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija