Jump to content

ds1989

Preporučene objave

Pozdrav svima, nova sam ovdje i ne snalazim se baš ako je već bila ova tema. ali trebam pomoć. Imam dug od zagrebačke banke koji je otkupio sveaekonomi. Oni su uzimali trećinu plaće kad sam radila, budući da sam ostala bez posla. stalno su me zvali i budući da ne radim vec 2 godine nisu ništa skinuli. ovrha mi se maknula ljetos kad je bilo ono brisanje ovrha, ali dug i dalje stoji. danas su me zvali i govore da ako ne platim do srijede barem 200kn da ce slati na sud i da će mi doći sudski ovrsitelj. ja nemam ništa na sebi ali me strah da ne uzmu stvari iz kuće u kojoj sam na stanu. radi duga od 6000kn. molim vas da mi pojasnite malo. bojim se. hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovom slučaju ovrhovoditelj može predložiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe na pokretninama ovršenika. Ovo mora tražiti putem suda i po donošenju rješenja o ovrsi, sudski ovršitelj Vam dolazi na adresu koju ovrhovoditelj navede. U tom slučaju, navedete da ste podstanar i da ništa ne posjedujete. To bi trebalo biti dovoljno da sudski ovršitelj ne popisuje stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

U ovom slučaju ovrhovoditelj može predložiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe na pokretninama ovršenika. Ovo mora tražiti putem suda i po donošenju rješenja o ovrsi, sudski ovršitelj Vam dolazi na adresu koju ovrhovoditelj navede. U tom slučaju, navedete da ste podstanar i da ništa ne posjedujete. To bi trebalo biti dovoljno da sudski ovršitelj ne popisuje stvari.

Poštovani! Da li se može kod roditelja bit podstanar? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Mara123456789 je napisao:

I što ja trebam napraviti? ako nedaj bože dođe sudski ovršitelj.?Da li traži kakav dokaz da sam ja podstanar?

Dovoljno je da kažete da ste podstanar i da je sva imovina od vlasnika tj. roditelja. Sudski ovršitelj to unosi u zapisnik i dalje postupa sud. U pravilu traži ovrhovoditelja prijedloga za daljnji nastavak postupka s obzirom na utvrđeno stanje prilikom uredovanja sudskog ovršitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Dovoljno je da kažete da ste podstanar i da je sva imovina od vlasnika tj. roditelja. Sudski ovršitelj to unosi u zapisnik i dalje postupa sud. U pravilu traži ovrhovoditelja prijedloga za daljnji nastavak postupka s obzirom na utvrđeno stanje prilikom uredovanja sudskog ovršitelja.

O k.! Hvala Borbena7!i  I kako u pravilu ovrhovoditelji postupa? Zar sudski ovršitelj npr.u mog roditelja ne pita račun za Tv,radio il' nešto drugo? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 16 minuta, Mara123456789 je napisao:

I kako u pravilu ovrhovoditelji postupa?

U pravilu, ako ima saznanja da ovršenik ima pokretnine na nekoj drugoj adresi, onda predlaže pljenidbu na toj adresi ili odustaje od ovrhe na pokretninama.

Prije 20 minuta, Mara123456789 je napisao:

Zar sudski ovršitelj npr.u mog roditelja ne pita račun za Tv,radio il' nešto drugo?

U ovoj situaciji, sudski ovršitelj to neće tražiti. Samo će unijeti u zapisnik stanje koje mu kažete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

U pravilu, ako ima saznanja da ovršenik ima pokretnine na nekoj drugoj adresi, onda predlaže pljenidbu na toj adresi ili odustaje od ovrhe na pokretninama.

U ovoj situaciji, sudski ovršitelj to neće tražiti. Samo će unijeti u zapisnik stanje koje mu kažete.

Hvala puno! Borbena7?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija