Jump to content

Da li prijaviti krađu, ako nemam prijavljeno boravište?


aroo

Preporučene objave

Poštovani forumaši, molim vas za pomoć.

U subotu mi je ukraden bicikl u Zagrebu u sred bijela dana. Mjesto gdje je ukraden je krcato kamerama i sigurno se na jednoj vidi lice kradljivca. Znam točno vrijeme i sekunde krađe. Problem je u tome što nisam prijavljen u Zagrebu, imao sam boravište na staroj adresi (koje je isteklo prije najmanje godinu dana), a sada sam se uselio u stan čija vlasnica živi daleko od Zagreba i dosta je stara. Molim vas da mi javite što mi je činiti, je li pametno u tom slučaju prijavljivati krađu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 39 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Bicikl je, nadam se, vrjedniji od 1.000,00 kn? (jer tada se postupak vodi po službenoj dužnosti)

Je, kupio sam ga za 3.400,00 kn na sniženju, inače je 5.000,00 kn. 

Prije 29 minuta, drot13 je napisao:

Da, ali kamere će ići gledati u svakom slučaju.

Ako ćeš prijavljivati, bolje je što prije, jer se snimke ne čuvaju dugo...

Probat ću sutra stići nekako, imam sada trenutno stvarno previše obaveza, nije se moglo dogoditi u gore vrijeme. Nisam zapravo još siguran, jer policija riješi jako mali broj tih krađa, a riskiram kaznu i komplikacije oko boravišta. Jedina je nada da ga imaju u nekoj bazi kradljivaca pa bi ga prepoznali s kamere, a u to čisto sumnjam... Radije gledati oglase i obilaziti buvljake, popiti vikendom kavu na mjestu gdje je bila krađa, u to isto vrijeme. Pa se možda pojavi, pošto mu se i posrećilo već na tom mjestu. A onda bi ga tako srdačno pozdravio, pa mislim da bi ga pet minuta intenzivno pozdravljao koliko bi mi bilo drago da ga vidim :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, aroo je napisao:

Radije gledati oglase i obilaziti buvljake, popiti vikendom kavu na mjestu gdje je bila krađa, u to isto vrijeme. Pa se možda pojavi, pošto mu se i posrećilo već na tom mjestu. A onda bi ga tako srdačno pozdravio, pa mislim da bi ga pet minuta intenzivno pozdravljao koliko bi mi bilo drago da ga vidim :-D

Nemojte to raditi, jer ako pravosuđe voli trenirati strogoću na nekome, onda su to tzv. "vigilantes" odnosno ljudi koji pravdu uzimaju u svoje ruke.

I još jedna stvar koja bi mogla biti relevantna kod podnošenja kaznene prijave (ukoliko ste zaposleni) - nadam se da kod vas nije slučaj da primate naknadu putnih troškova prema mjestu prebivališta (a ne boravišta), jer u tom slučaju činite kazneno djelo prijevare, za koje su već mnogi ljudi (poglavito zaposlenici u državnim, javnim i tijelima JLS-a) platili vrlo skupu školu kroz otkaze i kaznene osude. Pa definitivno nešto o čemu vrijedi razmisliti (ukoliko jeste slučaj).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija