Jump to content

Civilna dioba prodaja nekretnine


dtadijanovic

Preporučene objave

Postovani,

moze li me netko uputiti kako dalje.

vec 15 god se vodi razvrgnuce suvlasnicke zajednice, a u medjuvremenu sam vodio i spor o utvrdjivanju prava vlasnistva, od kojeg sam odustao jer mi sudski vjestak nije htio ucrtati zidove na nacin da budu zajednicki.

Nekretnina se sastoji od zgrade sagradjene prije 1968., postoje 3 ulaza. Problem je nastao u zidovima, koji su zajednicki, ali ostali suvlasnici tvrde kako su zidovi njihovi. Uglavnom svih ovih 15 god me navode (suci, odvjetnici, upravna tijela) - da sto ce mi zidovi da se odreknem zidova, medjutim situacija je takva da ce tom dijelu koji bi pripao meni bez tih zidova vrijednost biti puno niza. Ja znam da su zidovi po zakonu zajednicki. Uglavnom zele prisvojiti te zidove.

Mene zanima:

1) mogu li traziti prodaju cijele nekretnine?

2 kako bi se taj novac podijelio? na 1/3 kako pise u zakonu? Ili po povrsinama kuce koju ostali suvlasnici svojataju?

Unaprijed zahvaljujem

uređeno: od dtadijanovic
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ako se nekretnina sastoji od zemljišta sa zgradom s tri ulaza, tada svaki suvlasnik može tražiti razvrgnuće na način da se proda cijela nekretnina, a novac podijeli sukladno suvlasničkim omjerima, tako piše u zakonu, a ne na trećine koliko ih ima, neko koliko iznose njihovi suvlasnički dijelovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija