Jump to content

Privatna tuzba rok


Vjeverica21

Preporučene objave

Imala sam slucaj fiz.napada 8.2017 te

Bila kod doktorice, 

Prosla prekrsajni.

Sud nije imao moju svu dokumentaciju ozljeda- sada 2020te cak,meni doktorica kaze da nije prijavila policiji i obrazac prije , tada 2017te jer ona inace prijavljuje samo nasilje muza nad zenom 

Ja bi sada podnijela privatnu tuzbu protiv nje, koliko citam 3.mjeseca je rok od kad se sazna za djelo a ja sam od nje neki dan saznala da nikome nije prijavila a slucaj je iz 2017 pa sad me to s rokom zbinjenje

(Odvjetnika nisam imala)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Vjeverica21 je napisao:

.. Prosla prekrsajni.

Ja bi sada podnijela privatnu tuzbu protiv nje, koliko citam 3.mjeseca je rok od kad se sazna za djelo a ja sam od nje neki dan saznala da nikome nije prijavila a slucaj je iz 2017 pa sad me to s rokom zbinjenje

(Odvjetnika nisam imala)

O kakvim povredama se radilo? 

Točno je da Vam je rok za podnošenje privatne tužbe za neko KD tri mjeseca od saznanja za to KD i počinitelja KD-a, ali bi ja, ipak, dobro razmislio prije podnošenja privatne tužbe protiv navedene doktorice i, sugeriram Vam, konzultaciju sa odvjetnikom prije podnošenja tužbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

17 ozljeda ,ja vam nemogu tocno napisati jer je puno na latinskom hematomi,oguljena koža, modrice,rektalno krvarenje

Hitna je prijavila puno toga ali doktorica ne svoje tako da sudac je imao samo papirologiju iz kbc hitne 

A pitala sam minustarstvo, mora prijaviti doktor bilo koju ozljedu nanesenu od drugog.

Nemam sto puno razmisljati zasto bi mene je to uvelike kostalo

Ici cu ovaj tjedan odvjetniku 

 

uređeno: od Vjeverica21
Pravopis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa molim vas lijepo- jel utjece na presudu sto sudac nije imao taj veliki dokument? Jel utjece sto nije imao sve?? Je utjecalo je i to podosta

Hitna sto je prijavila svoje a kod dr.su sasvim vise ozljeda

I onda?

It moje ruke nije htio primiti dokument,mora sluzbeno a nije prijavljeno. Ma molim vas..

uređeno: od Vjeverica21
Pravopis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije samo koja kuna u pitanju,u pitanju je puno tofa,cijelo ročište.,kakva kuna.Ne,dr ne daje njemu dokumentaciju-salje sluzbeni obrazac MUP-u

MUP tada prosljeduje sudu. Kao sto je npr hitna slala MUP-u, a MUP sudu. Ministarstvo mi je lijepo odg.koja je procedura stoga ti nemogu ja sad davat konzultacije i opce znanje Boze dragi.....svasta

Znam sve oko zalbe .

Ja sam od pametnih ljudi odg sad dobila sto sam i pitala,vama .,lp

uređeno: od Vjeverica21
Pravopis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , sivko je napisao:

Jedno ako nije u pitanju kakva odšteta zbog više ozljeda.

Upravo tako, u potpunosti se slažem sa Vama poštovani sivko i uopće ne vidim svrhu podnošenja privatne tužbe protiv doktorice

Ako se i podnosi odštetni zahtjev, treba podnijeti prema počinitelju, a ne prema doktorici

Iskreno, nemogu shvatiti kakve bi tu veze imala doktorica i njezino "neprijavljivanje", prijavu je podnijela HMP, osim ako se naknadno utvrdila teška tjelesna povreda, radi čega bi počinitelj bio progonjen zbog KD nanošenja teške tjelesne povrede, malo nejasno

uređeno: od Željac047
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad netko završi na hitnoj i poslije bude prebačen u bolnicu policija stupa u kontakt sa bolnicom da vidi jesu li ozljede lakše ili teže da znaju podnest odgovarajuću prijavu.

 A za odštetu se ionako podnose svi papiri i to poslije cijelog liječenja.

I u žalbi VPS-u se može izjaviti da sud nije prihvatio sve dokaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Željac047 je napisao:

Ma znam sivko, sve mi je jasno, radio sam na tim poslovima dosta dugo, samo mi nije jasno koja svrha od privatne tužbe protiv doktorice i na što aludira pokretačica teme

Nije sve jasno ..

Lijecnik mora i ogrebotinu prijavit policiji, nanesenu od dr osobe

Jucer kontaktiram navecer odvjetnika,naravno moze privatna protiv dr.zbog propusta i nacinjene stete meni,procesu,ako jedan Hodak kaze to a vi drugo,onda stvarnoo..Danas idem .

Kakvo je to pitanje,sto onda bilo tko dobiva dizanjem privatne? Jel dobivam novce privatnom ako mi neko našteti ili kilu krumpira? Onada nitko nikad nebi tuzio. Hvala lp ja sam ovo rijesila pozivom objasnivši.

 

Evo por.od osobe sto se javila privatno, nick iz postovanja nisam kopirala pa shvaca a i ja sam zvavši odvjetnika sve rijesila :

Ukoliko vam bude trebala kakva pomoc, slobodno se javite, nisam odvjetnica ali jesam privatni detektiv. Naravno da su vam povrijedjena prava, lijecnica nije postupila ni eticno ni profesionalno, a time vas je i dodatno ostetila u postupku. Mislim da sa saznanjem za nove cinjenice (sto njeni nalazi jesu) mozete cak i traziti reviziju cijelog sudskog postupka.

uređeno: od Vjeverica21
Pravopis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Crvena prijava dolazi svakako i ona je pocetak i osmova svega kao sto sivko i zeljac kazete. Ona je zapravo i dokaz u postupku postovana gospodjo. Eventualno ako djelatnici HMP prosude da biste imalj neke teze ozlijeze salju Vas na daljnje lijecenje i tek po zavrsetku tog moguceg daljenjeg lijecenja ustanova koja Vas je lijecila salje kvalifikaciju ozlijeda policiji koja je vec kontaktirala ustanovu gdje Vas je HMP uputila da im nesluzbeno kazu o kakvim bi se ozlijedama moglo raditi kako bi mogli okvalificirati djelo.

Nadalje, zakon je poznaje hematome, ogebotine i slicno. Zakon poznaje lake ili teske tjelesne ozlijede. Struktura lakih ili teskih tjelesnih ozlijeda se onda navede kako bi drzavni odvjetnik pa kasnije i sudac ako su u pitanju teske tjelesne ozlijede pa i lake (ovisi ako se radi o nekom drugom kaznenom djelu u kojemu ste zadobili ozlijede) ili prekrsajni sudac ako je u pitanju samo prekrsaj imao jasniju sliku slucaja, odnosno gdje su Vam i kako su Vam te ozlijede nanesene. 

Takodjer, kada dobijete pravomocnu presudu tijela koje je presudilo, mozete u privatnoj pranici traziti naknadu stete za ozlijede. 

Smatram da lijecnica nije kriva i da ne biste nista dobili privatnom tuzbom protiv nje.

uređeno: od Matejko231
Krivo napisano
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da se osvrnem na Vasu zadnju recenicu- doktor MORA prijaviti i obicnu ogrebotinu poluciji a policija salje sudu. Dobiveni odgovor i od ministarstva i jucer od odvjetnika kojem danas idem,podici tuzbu., Za sto? -za propust njen i namesenu stetu pacijentu ne prijavljivanjem,krsenjem zakona. Samo ne znam kako vise izbrisati ovo jer mi je nepotrebno jer sam opce znanje saznala preko odvjetnika jucer navecer.lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slazem se da mora, ali rekoh vec. Zakon ne poznaje ogrebotinu. Zakon poznaje lake i teske tjelesne ozlijede. Zasto to lijecnica nije napravila volio bih radi Vas da saznate, samo mislim da ta privatna tuzba nema nekog efekta, ali svatko zna svoje jel.

Policija salje drzavnom odvjetniku, a drzavni odvjetnik nakon prikupljenih dokaza od policije ili nekih dodatnih onda odlucuje o podizanju optuznice ili odbacivanju kaznene prijave ako govorimo o kaznenom djelu. 

Sto se tice prekrsaja, prekrsajni zakon osim u prometnim nezgodama ne pozna lake tjelesne ozlijede vec poznaje samo obiljezja prekrsaja u kojemu se mogu zadobiti tjelesne ozlijede kao nasilje u obitelji, narusavanje javnog reda ili mira i to onda moze biti samo otrzavajuca okolnost. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Matejko231 je napisao:

Slazem se da mora, ali rekoh vec. Zakon ne poznaje ogrebotinu. Zakon poznaje lake i teske tjelesne ozlijede. Zasto to lijecnica nije napravila volio bih radi Vas da saznate, samo mislim da ta privatna tuzba nema nekog efekta, ali svatko zna svoje jel.

Policija salje drzavnom odvjetniku, a drzavni odvjetnik nakon prikupljenih dokaza od policije ili nekih dodatnih onda odlucuje o podizanju optuznice ili odbacivanju kaznene prijave ako govorimo o kaznenom djelu. 

Sto se tice prekrsaja, prekrsajni zakon osim u prometnim nezgodama ne pozna lake tjelesne ozlijede vec poznaje samo obiljezja prekrsaja u kojemu se mogu zadobiti tjelesne ozlijede kao nasilje u obitelji, narusavanje javnog reda ili mira i to onda moze biti samo otrzavajuca okolnost. 

"Zasto to doktorica nije prijavila, volio bih zbog vas da saznate" evo odgovoriti cu Vam na to pitanje: 1.priznala je greska i kaze da je morala

2.ali kaze da je ona navikla prijavljivati samo nasilje muza nad zenom

3.doktorica .protustranke je prijavila policiji, 7.cm ogrebotinu na stopalu onda usporedite jel mora il ne mora teska-il laksa ozljeda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, Matejko231 je napisao:

Ali ja nisam razumio ili mi je promaknulo u citanju? Prekrsajni postupak za koji prekrsaj? Kako su okvalificirane ozlijede? Kao lake ili teske? Sto zapravo Vi sad zelite napraviti privatnom tuzbom protiv lijecnice? Mislite da bi ona drugacije okvalificirala ozlijede?

Razvidno je da se radilo o LTO dok se vodio prekršajni postupak i po završenom liječenju pokretačica teme može podnijeti odštetni zahtjev prema počinitelju, ne protiv doktorice, uz koji, kao dokaz, prilaže svu liječničku (medicinsku) dokumentaciju na kojoj temelji takav zahtjev, no meni ni dalje nije jasno što će tu promjeniti podizanje privatne tužbe protiv doktorice? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, Vjeverica21 je napisao:

1.priznala je greska i kaze da je morala

3.doktorica .protustranke je prijavila policiji, 7.cm ogrebotinu na stopalu onda usporedite jel mora il ne mora teska-il laksa ozljeda

1.što bi točno bilo drugačije da je i ona prijavila?

3.ako nije bio na hitnoj onda je prvi doktor prijavio

I još se ne zna što se dobiva tužbom doktorice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 44 minuta, Vjeverica21 je napisao:

"Zasto to doktorica nije prijavila, volio bih zbog vas da saznate" evo odgovoriti cu Vam na to pitanje: 1.priznala je greska i kaze da je morala

2.ali kaze da je ona navikla prijavljivati samo nasilje muza nad zenom

3.doktorica .protustranke je prijavila policiji, 7.cm ogrebotinu na stopalu onda usporedite jel mora il ne mora teska-il laksa ozljeda

Nisam lijecnik da procjenjujem da li se radi o laksoj ili teskoj tjelesnoj ozljedi. 

Jos uvijek mi nije jasno koja je razlika izmedju crvene prijave sto je HMP poslala i ove sto lijecnica nije poslala, odnosno da li bi mozda prijava od te lijecnice promjenila stvar na to da Vam se okvalificiraju ozlijede kao teke pa da se radi o kaznenom djelu?

Prije 32 minuta, Željac047 je napisao:

Razvidno je da se radilo o LTO dok se vodio prekršajni postupak i po završenom liječenju pokretačica teme može podnijeti odštetni zahtjev prema počinitelju, ne protiv doktorice, uz koji, kao dokaz, prilaže svu liječničku (medicinsku) dokumentaciju na kojoj temelji takav zahtjev, no meni ni dalje nije jasno što će tu promjeniti podizanje privatne tužbe protiv doktorice? 

Slazem se Zeljac u potpunosti s Vama i jos pokusavam shvatiti, ali ne mogu niti ja shvatiti smisao podizanja tuzbe protiv lijecnice, a ne protiv okrivljenog. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po meni, ako su ozljede prijavljene po hitnoj, liječnica nije morala ništa dalje prijavljivati. Jer ako je morala, onda bi trebao svaki liječnik u nizu - čovjek dođe na hitnu, prijavi hitna. Ode kod kirurga, prijavi i on. Ode kod otorinca, prijavi i on. Ode kod fizijatra, prijavi i on. I tako dalje. Ne vidim čemu to? U praksi se dobije samo prva prijava i nitko drugi ništa ne šalje.

Što se tiče postupka na sudu, trebali bi biti dosta papiri koje sama žrtva ima (liječnik ima isto to), a po potrebi se može odrediti i medicinsko vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
, drot13 je napisao:

Po meni, ako su ozljede prijavljene po hitnoj, liječnica nije morala ništa dalje prijavljivati. Jer ako je morala, onda bi trebao svaki liječnik u nizu - čovjek dođe na hitnu, prijavi hitna. Ode kod kirurga, prijavi i on. Ode kod otorinca, prijavi i on. Ode kod fizijatra, prijavi i on. I tako dalje. Ne vidim čemu to? U praksi se dobije samo prva prijava i nitko drugi ništa ne šalje.

Što se tiče postupka na sudu, trebali bi biti dosta papiri koje sama žrtva ima (liječnik ima isto to), a po potrebi se može odrediti i medicinsko vještačenje.

dr je imala svoj popis ozljeda, hitna mi je drugo gledala ozljede, hitna je svoje prijavila.Predana privatna tuzba protiv dr , s osnovama, putem odvjetnika. Toliko,lp.

uređeno: od Vjeverica21
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Matejko231 je napisao:

Nisam lijecnik da procjenjujem da li se radi o laksoj ili teskoj tjelesnoj ozljedi. 

Jos uvijek mi nije jasno koja je razlika izmedju crvene prijave sto je HMP poslala i ove sto lijecnica nije poslala, odnosno da li bi mozda prijava od te lijecnice promjenila stvar na to da Vam se okvalificiraju ozlijede kao teke pa da se radi o kaznenom djelu?

Slazem se Zeljac u potpunosti s Vama i jos pokusavam shvatiti, ali ne mogu niti ja shvatiti smisao podizanja tuzbe protiv lijecnice, a ne protiv okrivljenog. 

Privatna tuzba je predana s odvjetnikom prije nekoliko dana.

Smisao? Pitajte ministarstvo i komuru koje djelo zakona dr.cini ako ne prijavi policiji obrazascom popis ozljeda.

I protiv okrivljenog je podignuto,tko kaze da nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Vjeverica21 je napisao:

Privatna tuzba je predana s odvjetnikom prije nekoliko dana.

Smisao? Pitajte ministarstvo i komuru koje djelo zakona dr.cini ako ne prijavi policiji obrazascom popis ozljeda.

I protiv okrivljenog je podignuto,tko kaze da nije.

Sretno na hrabrom potezu. Odradio sam dosta slucajeva sa tjelesnim ozlijedama i sa lijecnickim prijavama iz domene i obiteljskog i kaznenog zakona, no moram priznati da ovo prvi put cujem, ali kazem, sretno na hrabrom potezu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Matejko231 je napisao:

Sretno na hrabrom potezu. Odradio sam dosta slucajeva sa tjelesnim ozlijedama i sa lijecnickim prijavama iz domene i obiteljskog i kaznenog zakona, no moram priznati da ovo prvi put cujem, ali kazem, sretno na hrabrom potezu. 

Copy-paste meil ne mogu presliku ucitati,evo di je greska i o cemu pisem,da sud nije imao dokumentaciju i da je to meni na stetu islo itd i hvala na zeljama ta srecu.

sukladno Zakonu o liječništvu  ( "Narodne novine" broj:121/2003 i  117/2008), Članku 22., liječnik je obvezan  prijavu ozljede pacijenta zadobivenu od strane druge osobe na sistematiziranom obrascu Prijave dostaviti policiji/državnom odvjetništvu na daljnje nadležno postupanje.

 

Sukladno Članku 23. Navedenog Zakon,  liječnik je obvezan voditi točnu, iscrpnu i datiranu medicinsku dokumentaciju u skladu s propisima o evidencijama na području zdravstva, koja u svakom trenutku može pružiti dostatne podatke o zdravstvenom stanju pacijenta i njegovu liječenju. Liječnik je obvezan tu dokumentaciju na zahtjevpredočiti ministarstvu nadležnom za zdravstvo, tijelima državne uprave u skladu s posebnim propisima, Hrvatskoj liječničkoj komori ili sudbenoj vlasti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve  Vas razumijem, ali evo jedan slucaj iz moje prakse koji sam dozivio.

Tijekom postupanja policijski sluzbenici uporabe sredstva prisile nad uhicenom osobom koja je htjela pobjeci ispred zgrade hitne nakon lijecnickog pregleda da moze biti zadrzana u prostorijama policije. Nakon uporabe sredstava prisile ista osoba je ponovno podvrgnuta lijecnickom pregledu da lijecnik utvrdi da li je uhicenik zadobio ozlijede prilikom uporabe sredstava prisile. Nakon sto je lijecnik utvrdio da uhicenik nema zadobivenih ozlijeda od uporabe sredstava prisile, osoba je zadrzana u policiji. Drugi dan priveden je pred prekrsajni sud, sudac ga je proglasio krivim i kaznio ga. Nakon suda ista ta osoba od veceri prije odlazi ponovno na hitnu i prijavljuje da ga je policija vecer prije istukla i lijecnik ispunjava crvenu prijavu gdje mu je konstatirao neke lake tjelesne ozlijede. 

Kako ovo komentirate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija