Jump to content

Legalnost natječaja u vrijeme epidemije?


Harambašica

Preporučene objave

Natječaj za radno mjesto traje otprilike do kraja mjeseca. Među dokumentacijom koju treba priložiti zahtijeva se niz potvrda, koje je trenutno nemoguće pribaviti, jer pravni subjekti koji bi ih trebali izdati, ne rade zbog izbijanja epidemije. 

Je li natječaj legalan ili mora biti produžen?

Komu se treba obratiti?

Hvala. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala vam. 

Više znate, u redu. Meni to djeluje neprihvatljivo. Ništa se ne može preko sustava eGrađani. Bili ste u nekoj komisiji 2004. i sad vam treba potvrda da ste bili, a potvrdu bi trebalo izdati tijelo koje trenutno ne radi, jer od cijele institucije rade samo nužne poslove, na tri sata dnevno, a dokaz da ste bili u komisiji treba kopati među stotinama i tisućama dokumenata.  Arhiv institucije je privremeno zatvoren, a to bi bilo u njegovoj nadležnosti. 

Objavili ste nešto u reviji koja više ne izlazi, a ne postoji na internetu. NSK je zatvorena. Treba vam "fizički vidljiv dokaz" da ste objavili. Kako doći do njega?

Tri su objekta oštećena u potresu i u njima je privremeno opasno obitavati. Mislim, od onih gdje su smještena pravna tijela koja bi trebala izdavati potvrde i slične stvari. Opet, trebaju njihovi arhivi i podaci. 

Kako natječaj smije biti legalan u tom slučaju, ako smo spriječeni djelovati?

Zanima me još jedna stvar. Recimo, imam samo službeni laptop koji je, trenutno, bez moje krivice, nefunkcionalan, a servisiranje kod poslodavca ne dolazi u obzir. Sad pišem s posuđenog. Kako onda mogu priložiti dokumentaciju?

Otputovala sam osigurati nešto hrane starim, bolesnim roditeljima i zatekla se pedeset kilometara daleko od mjesta gdje živim, kad je uvedena zabrana kretanja. Sad sam, kao visokorizična osoba s trajnim invaliditetom, spriječena otići u stan, a svi doktori koje sam kontaktirala savjetuju da ostanem ovdje gdje jesam. Kako predati dokumentaciju i da je imam, kad ne mogu konkretno otići po nju? 

Ne znam kako to može biti legalan natječaj. Nisu normalne okolnosti. 

Iako se zna za koga je namješten, želim sudjelovati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Harambašica je napisao:

Kako natječaj smije biti legalan u tom slučaju, ako smo spriječeni djelovati?

Natječaj je legalan, a sada je pitanje, da li će uvažiti Vašu prijavu s obzirom na nepotpunu dokumentaciju. Prijavite se, a za dijelove u kojim je potrebno dostaviti dokumentaciju navedite obrazloženje zašto niste u mogućnosti, te da ćete po normalizaciji stanja (kada to viša sila dopusti) dostaviti dopunu prijave na natječaj sa tim traženim dokumentima. Mišljenja sam da tada ne bi bilo prostora za odbacivanje Vaše prijave na natječaj kao nepotpune.

prije 19 sati , Harambašica je napisao:

Recimo, imam samo službeni laptop koji je, trenutno, bez moje krivice, nefunkcionalan, a servisiranje kod poslodavca ne dolazi u obzir. Sad pišem s posuđenog. Kako onda mogu priložiti dokumentaciju?

Možete pisati vlastoručno.

prije 19 sati , Harambašica je napisao:

Otputovala sam osigurati nešto hrane starim, bolesnim roditeljima i zatekla se pedeset kilometara daleko od mjesta gdje živim, kad je uvedena zabrana kretanja. Sad sam, kao visokorizična osoba s trajnim invaliditetom, spriječena otići u stan, a svi doktori koje sam kontaktirala savjetuju da ostanem ovdje gdje jesam. Kako predati dokumentaciju i da je imam, kad ne mogu konkretno otići po nju? 

Kako sam već navela, pravodobno pošaljite što imate od dokumenata, a za ostalo navedite obrazloženje uz eventualne dokaze, te se obvežite da ćete prijavu na natječaj dopuniti kada okolnosti to dopuste.

prije 19 sati , Harambašica je napisao:

Ne znam kako to može biti legalan natječaj. Nisu normalne okolnosti. 

Natječaj je zakoniti ukoliko je objavljen u skladu sa pozitivnim propisima, a to ovdje nije upitno. Jedino što je upitno, da li će poslodavac razmatrati nepotpune prijave s obrazloženjem i dokazima zašto su nepotpune i obvezom dopune istih kada uvjeti to dopuste ili će ih odbacivati.

prije 19 sati , Harambašica je napisao:

Iako se zna za koga je namješten, želim sudjelovati. 

Nitko Vam ne osporava pravo na prijavu i to sukladno mogućnostima u kojima se svi skupa nalazimo. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. Nisam imala ništa od dokumenata. Svi su ostali u stanu. Zatražila sam i dobila propusnicu da odem do stana na jedan dan, više zbog potresa, nego zbog ovog, dobila sam je tek za danas. Natječaj je objavljen 4. ožujka. Znači li to da će sutra biti zadnji dan i da će za njega vrijediti vladina odluka o zabrani zapošljavanja ili je već prekasno?

Teoretski, mogu sutra predati, pošta radi do 17., ali mislim,  ako će morati biti ponovljen, da ne gubim vrijeme na to. Treba mi par sati da sve kompletiram. 

 

 

uređeno: od Harambašica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam predala dokumentaciju. 

3. travnja u petak,  posljednjeg dana natječaja, javljeno je iz Ministarstva da se natječaj prekida ili poništava, ne znam točnu formulaciju. 

Znači li to da će ga se, kad se stanje normalizira, ponoviti ili produžiti za taj jedan dan?

Uzet će u obzir pristiglu dokumentaciju ili sve ponoviti, oglas u NN i drugo, kako već ide procedura?  

 

Hvala. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija