Jump to content

kupnja stana pod hipotekom u kuci sa vise NE etaziranih stanova


rendulic.tomislav

Preporučene objave

molim hitno odgovor. 

Nudi mi se stan od 43m² na viru za 43 000eura. Medutim problem je sto se stan nalazi u kuci u kojoj je napravljeno 5 manih stanova.

1. Jos su u fazi renoviranja.

2.Nisu jos etazirani

3. kupnju kuce je vlasnik digao kredit sto znaci da je kuca pod hipotekom. 

Koliko je pametno kupiti takav stan???

Ako on prestane plaćati kredit jel može banka uzeti stan bez obzira na ugovore koje ja i on potpisemo ???

Postoji li ikakva opcija (ugovor) kojom bih se mogao zaštititi moj udio u toj kuci???

Jeli mogu ja te novce uplatiti njegovoj banci da se smanji hipoteka i  za tu vrijednost umanji bankin udio u kuci  (hipoteci) ???

Ili ne postoji nikakav način koji mi garantira da mi nitko ne moze uzeti kupljen udio u kuci?

Trebam hitno odgovor. Hvala 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni kazu da je hipoteka 100 000eura ali sad kad urede tih 5 apartmana da ce zvati banku na procjenu i da ce sada procijena biti duplo veca te da time postoji mogucnost da se za tu razliku izuzme dio kuce iz hipoteke. Jel tako sto moguce??? Molim samo odgovor koji je provjeren praksom , bez nagađanja molim. Nije mi svejedno ni izgubiti novce ali ni propustiti priliku za stanom sko postoji ikakva sansa da se to rijesi. Jer kuca je legslna i vlasnistvo 1/2 i kazu da su predali papire za etaziranje apartmana. Jedino ta hipoteka me muci najvise. Hvala na razumijevanju 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

provjerite vi tu legalnost najbolje. događalo se je ljudima da su kupovali kuće s "čistim papirima" pa bi u procesu otkrili da kuća ima kat više nego što je po građevinskoj predviđeno.

procjena hoće biti veća ali je pitanje je kolika će biti jer banka ne daje procjenu na 100% već na 80-90% kako bi u slučaju ovrhe banka dodatno zaradila. banka će prodati sve. nema tu izdvajanja osim ako kuća ne bude etažirana. to je priča s kojom vas mame.

ne. dok se to ne etažira nije moguće izdvojiti pojedini dio kuće od ovrhe banke.

prije 18 sati , rendulic.tomislav je napisao:

kazu da su predali papire za etaziranje apartmana.

kad svaki stan bude imao svoj vlasnički list onda razmišljajte o kupnji. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Pretpostavljam da je kuca legalna ako su ju mogli kupiti na kredit i dici hipoteku. Imaju nove nacrte o uredenju stanova u kuci i sad su zavrsili 2 stana i imaju kupca za drugi stan. Nas 2 kupca bi trebali otici sa vlasnikom u banku isplatiti hipoteku i tada on kao vlasnik bez tereta bi prodao svakom jedan stan .stanovi nisu etazirani jer nisu zavrsena druga 4 stana u suterenu i na katu, ali imamo predlozak ugovora gdje se tocno definira kupnja stana npr: "kupcu pripada stan na juznoj strani zgrade u prizemlju sa kuhinjom povrsine 10m2, dnevnom 15m2, spavacom 10m2 , kupatilom 5m2 terasom na zapadnoj strani povrsine 15m2 itd." Dali je to dovoljno da ja tada znam da je to moj stan sa tocno tim prostorijama i da nikakva kasnija zaduzivanja ostalih suvlasnika(npr ovrha zbog nekih drugih dugova, neplacenih racuna isl.,) nece moci ugroziti moj stan???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija