Jump to content

rastava, prihvatiti tužbu ili ne?


tata123

Preporučene objave

Supruga je podnijela zahtjev za razvod braka. Zanima me u čemu je razlika ako ja prihvatim njezinu tužbu (pa se onda tretira kao sporazumni raskid braka) od slučaja gdje ne bih prihvatio tužbu?

Konkretno me zanimaju razlike u postupku, te eventualne posljedice odluke o prihvaćanju tužbe.

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko se složie s tužbom, smatra se da ste pokrenuli sporazumni zahtjev za razvod braka i samo će vas dvoje sudac ispitati na okolnosti poremećenih bračnih odnosa, tj. zašto ne možete više biti u braku. Ako se ne složite, vaša će supruga trebati predložiti min dva svjedoka koja će moći potvrditi da je uistinu između vas došlo do toga da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni i da uspostava normalne bračne zajednice nije moguća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, supruga je podnijela zahtjev za razvod. Znači, ne radi se o sporazumnom razvodu braka.

Bit ćete pozvani na ročište i tamo će supruga navesti razloge zbog kojih se želi razvesti od vas. Vi ste s njenim navodima možete ili ne morate složiti. U svakom slučaju, bili Vi sporazumni ili ne, ako je ona odlučila razvesti se, sud će donijeti presudu o razvodu braka, samo ako se vi ne slažete malo će duže potrajati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

gala je napisao:

Ukoliko se složie s tužbom, smatra se da ste pokrenuli sporazumni zahtjev za razvod braka i samo će vas dvoje sudac ispitati na okolnosti poremećenih bračnih odnosa, tj. zašto ne možete više biti u braku. Ako se ne složite, vaša će supruga trebati predložiti min dva svjedoka koja će moći potvrditi da je uistinu između vas došlo do toga da su bračni odnosi teško i trajno poremećeni i da uspostava normalne bračne zajednice nije moguća.

 

 

od kud vam ovo za svjedoke?

moj bivši se nije slagao sa tužbom pa nisam morala vuc nikakve svjedoke.

iskreno prvi put cujem za to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tata123 je napisao:

Supruga je podnijela zahtjev za razvod braka. Zanima me u čemu je razlika ako ja prihvatim njezinu tužbu (pa se onda tretira kao sporazumni raskid braka) od slučaja gdje ne bih prihvatio tužbu?

Konkretno me zanimaju razlike u postupku, te eventualne posljedice odluke o prihvaćanju tužbe.

vi svojoj supruzi predlozio svoje prjedloge pa ako nadjedte zajednicku onda se to smatra sporazumni razvod, i ako imate djecu vjerovatno u tuzbi pise misljenje css pa vas onda ocekuje sigurno jos jedno rociste,a ako idete tuzbom onda tu ide proces mirenja sve zavisi sta njen odvjtnik trazi u tuzbi -mozda krivca i triskove tuzbe.

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na našem sudu je takva praksa, kad se jedna od stranaka - a što obično znači tuženik, ne želi pojaviti, drugi je trebao navesti dva svjedoka koja su posvjedočila o poremećenosti bračnih odnosa.

Ne bih pisala napamet, ne priliči mi!

Ali kod nas u RH sudovi različito provode postupak, da ne kažem sude u istoj stvari. Pa tako....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju,

 

nemam odgovor za tebe, samo pitanje, pa ako ti nije tlaka odgovori mi. Ja sam u svom slučaju taj koji tuži za razvod (kao tebe tvoja žena)

 

Što se događa u međuvremenu, dali je parnica krenula, što je sudac rekao, gdje će djeca živjeti koliko ćeš ih viđati, po kojoj shemi?

 

sretno pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Možete se još na prvom ročištu složiti sa razvodom što vam preporučam jer vašu suprugu ne možete natjerati da živi sa vama ako ona to ne želi.

S obzirom da ćete spor sigurno izgubiti ukoliko se budete protivili shodno tom protivljenju doći će i do suvišnih sudskih troškova koji se sporazumom mogu izbjeći.

Ukoliko se protivite sud će vas i vašu suprugu uputiti na posredovanje kod centra za socijalnu skrb.

Centar donosi nalaz i mišljenje no ako ono i bude bilo u vašu korist sud će presuditi razvod ukoliko vaša supruga više ni pod kojim okolnostima ne želi živjeti sa vama.

Dakle savjetujem vam sporazum kako ne biste gubili i vrijeme i novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija