Jump to content

Regres


Marijan Šumić

Preporučene objave

Ja sam pak drugačijeg stava :-), kako je regres neminovno vezan uz GO, činjenicom ostvarivanja tog prava (znači, korištenjem GO-a), ostvarujete i pravo na regres, jedino je pitanje u kojem opsegu, no ukoliko neki podzakonski akt (pravilnik o radu, KU, ugovor o radu, nekakva odluka poslodavca) ne veli drugačije, onda po mom mišljenju, ostvarujete pravo na cijeli regres.

Inače, mnogi poslodavci imaju to baš precizno riješeno internim aktom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ja bi rekla onako kako je u državnoj službi, a što sam i sama na koži osjetila, taj način isplaćivanja:

-ako si u trenutku isplate regresa i božićnice u radnom odnosu, imaš pravo na cijeli

Nikakvi razmjerni dijelovi ni išta slično.

Naravno, ako se ne radi o državnoj službi, onda može poslodavac kako hoće, ZOR ne govori ništa o tome, pa ako i nema to uređeno internim aktom ili ga se ne drži, možeš sve mačku o rep okačiti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , hetta je napisao:

A ja bi rekla onako kako je u državnoj službi, a što sam i sama na koži osjetila, taj način isplaćivanja:

-ako si u trenutku isplate regresa i božićnice u radnom odnosu, imaš pravo na cijeli

Točnije je ako si ove godine koristio i dan godišnjeg imaš pravo na cijeli regres a nebitno je jel još radiš ili ne u državnoj službi u vrijeme isplate regresa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija