Jump to content

Obavezne maske za ne cijepljene radnike?


arhiloh

Preporučene objave

Ja bih rekao da mu ova Odluka to dozvoljava u čl. II. st. 1. toč. 12., s obzirom kako je ta točka napisana, ali nemam primjer iz prakse kako se to provodi...

Što se tiče elemenata kaznenog djela, mislim da ih nema, ali možete podnijeti kaznenu prijavu državnom odvjetništvu, pa će oni obrazloženo odlučiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslao sam upit stožeru

Citiraj

 

Poštovani,

vezano na odluku stožera 

Odluka o nužnoj epidemiološkoj mjeri obveznog korištenja maski za lice ili medicinskih maski (2. srpnja 2021.)

može li poslodavac donijeti odluku da radnici koji su cijepljeni ne trebaju u zatvorenom prostoru nositi zaštitnu masku dok radnici koji nisu cijepljeni su i dalje dužni nositi zaštitnu masku?

 

 
 
njihov odgovor je:
 
Citiraj

 

Poštovani/a,

u tom slučaju poslodavac donosi odluku o nošenju maski.

 

Zapravo nisu odgovorili na pitanje ali nisam ni očekivao. Sve prebacuju na poslodavce a odluka se može dvojako tumačiti.

 

Slažem se sa time da nigdje ne piše da maske nisu obavezne za cijepljene. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne moraju se nositi maske samo u prostorima u kojima je poslodavac u mogućnosti "osigurati da u prostor ulaze samo osobe koje posjeduju EU digitalnu COVID potvrdu". 

Dakle, čim u nekom prostoru ima i onih necijepljenih - svi moraju nositi maske, i cijepljeni i necijepljeni. Kontrola navedenog je u nadležnosti inspekcije rada za zaštitu na radu, ali ja ti odmah mogu reći da, kao ni u drugim inspekcijama, njih pola ovaj novi "propis" nije niti vidjelo ili ga ne zna protumačiti, jer nekakve "naputke od glavnih" ne dobivaju (više), pa svakki svoju kozu/ovcu dere. 

Uglavnom, poslodavac može narediti da svi MORAJU nositi maske, ali ne da NE MORAJU. 

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija