Jump to content

Prijava prijetnje, mogućnost psihijatrijskog liječenja


ivanbek

Preporučene objave

Nedavno su mi dvojica mladića na čudan način prijetila smrću. Prije nekoliko mjeseci bio sam 3 dana na psihijatriji zbog akutne psihoze i paranoje. Zanima me ako prijavim prijetnju, a nemam dokaza, može li se policija pozvati na nalaz psihijatrice da sam sve to halucinirao, ili još gore smjestiti me na prisilno liječenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, radi se o KD opisano i kažnjivo po čl. 139. st. 2. KZ RH koje kazneno djelo se progoni po prijedlogu žrtve.. 

Što se tiče prijave, Vi možete istu podnesti policiji ili direktno DO, no ako nema čvrstih relevantnih dokaza DO će odbaciti Vašu prijavu, a Vas uputiti na privatni kazneni progon u suprotnom će podići optužnicu protiv počinitelja. Što se tiče dokazivanja, mišljenja sam da ćete dosta teško dokazati povezanost liječničkog nalaza, otpusnog pisma, i samog KD i njegovih počinitelja, sve ovisi što je u istom navedeno kao razlog Vašem psihičkom stanju, no i tada je dosta teško dokazivo, ali je odluka samo Vaša, možda radi sprečavanja budućih, možebitnih, posljedica i sličnog ponašanja počinitelja u budućnosti.. 

Sretno Vam..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija