Jump to content

Problem prilikom etažiranja


grizli

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima!

Molim ako može pomoć...

Naime, suvlasnik sam jedne kuće u Zadru sa 2 stana. Legalizacija je napravljena i sad sam našao kupca kojem bi prodao svoj dio.

Da bi to obavili, potrebno mi je etaziranje. Stoga, u dogovoru sa drugim suvlasnikom , izrađen je etazni elaborat, međutim tu dolazi do problema.

Naime, u vremenu između legalizacije i etaziranja ( 4 g ) taj drugi je suvlasnik u SVOME stanu sazidao pregradni ( ne nosivi ) zid, kako bi si napravio dvije sobe. 

Sada je na teren izisao referent iz Grada , i po njemu to više ne valja jer nije istovjetno legalizaciji,  i tvrdi da ne možemo napraviti etaziranje, već moramo sve isponova.  

Pitanje glasi: jel tome zaista tako ? Da srusimo taj nesretni zid ili?

Molim pomoć, hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , grizli je napisao:

Pitanje glasi: jel tome zaista tako ? Da srusimo taj nesretni zid ili?

Izvedeno stanje nije u skladu s dozvolom (rješenjem o izvedenom stanju) nadležnog tijela te Vam zbog toga odbija izdati Potvrdu o etažnim cijelinama. 

Možete prodati svoj suvlasnički udio, ako kupac pristaje. 

Ili 

prije 20 sati , grizli je napisao:

srusimo taj nesretni zid

uskladiti izvedeno stanje sa rješenjem o izvedenom stanju, 

Ili (prema meni najpravilnije)

ishoditi glavni projekt sa radove prema članku 5. Pravilnika o jednostavnim i drugim građevinama i radovima.  Prijaviti početak građenja i to je to. 

 

ilnik o jednostavnim i drugim građevinama i radovima

Tako bi dobili cijelu zgradu legalnu/postojeću te više nebi bilo prepreka za izdavanje Potvrde o samostalnim cijelinama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija