Jump to content

autor


anonimno

Preporučene objave

imam jedno glupo pitanje:

Napisao sam stručni rad provođenja prevencije određenih stanja u zdravstvu (kao prevencija raka dojke, pluća i sl.) taj rad je objavljen i Ministarstvo Zdravstva će ga ugraditi jednim dijelom u svoj novi sustav. Kao naknadu za korištenje istog nisam dobio onoliko koliko sam planirao.

Mene zanima da li ja taj program mogu ponuditi pr. ministarstvu zdravstva Rumunjske ili sl. za određenu naknadu? Napominjem da je program pisan samoinicijativno.

Budući da moj program nije patentiran, nego samo publiciran u stručnom časopisu, da li gubim autorska prava u međunarodnim vodama?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Autorska prava ne možete izgubiti, čak ni da ih se kojim slučajem pokušate odreći. Ono što možete je prenijeti pravo na raspolaganje autorskim djelom na nekog drugog. No, za precizan i točan odgovor na vaše pitanje nedostaje ponešto informacija.

 

Razlikujemo nekoliko situacija. Da li ste zaposleni u Ministartstvu? Ako jeste odgovor na pitanje leži u odredbama vašeg ugovora o radu/kolektivnog ugovora.

 

Ako niste zaposleni u Ministarstvu, onda sve ovisi o odredbama ugovora koji ste s njima potpisali. Ukoliko ste ugovorom na Ministarstvo prenijeli prava iskorištavanja djela, onda bez obzira što ste autor djela, ne možete samotalno nuditi djelo dalje na prodaju drugima. Ukoliko ugovorom ta prava nisu prenesena, slobodni ste dalje svojim djelom raspolagati.

 

U svakom slučaju, postoji i realna opcija da taj stručni rad izmjenite u mjeri da se može smatrati novim autorskim djelom, pa da na taj način nađete izlaz iz dileme koja vas muči.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav forumašima!

Molio bih za savjet.

Naime,kao hrvi podnio sam 31.07.2006.godine zahtjev za mirovinu. 04.10.2006.počeo sam raditi kao zamjena.

poslije svih komisija 09.02.2007.godine

od mirovinskog dobijam izvješće da su dobili rješenje povjerenstva mobsa datirano 26.10.2006.

u kom piše omjeri vojni-civilni dio itd.

zanima me daljnji postupak.

da li mogu u firmi gdje radim dati otkaz i čekati rješenje i početak isplate mirovine ili što da radim.

zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija