Jump to content

Ovrha za plaćene račune


NutCoco

Preporučene objave

Račune ZG holdinga (pričuva, voda i čistoća) za 11. i 12. mjesec prošle godine zaboravio sam platiti na vrijeme. Platio sam ih 7. 7. 2022.

Nakon nekih tjedan dana stiže mi poštom od javnog bilježnika Obavijest o prijedlogu za ovrhu za dugovanje prema GSKG - pričuva za 11. i 12. mjesec 2021.

7. 7. - datum Prijedloga za ovrhu i digitalnog potpisa D. H. Ž. na njemu (u 17:27)
8. 7. - datum podneska na e-Predmetu
11. 7. - datum Obavijesti javnog bilježnika

18. 7. - Kako na Obavijesti piše da se protiv nje ne može izjaviti prigovor, javnom bilježniku poslao sam dopis da su računi ZG holdinga, koji uključuju i tražbine za pričuvu, u potpunosti plaćeni. Prilažem kopije računa i uplatnica. Poslano s povratnicom koja se vratila. JB je pošiljku preuzeo 20. 7.
19. 7. - poslao sam mail ovrhovoditelju da je dugovanje po tražbinama podmireno 7. 7., s kopijama računa i uplatnicama

28. 7. - datum Rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojen isprave:

Citiraj

1. Nalaže se ovršeniku da u roku od 8 dana od dana dostave ovoga rješenja ovrhovoditelju namiri tražbinu iz prijedloga za ovrhu zajedno s odmjerenim troškovima.
2. Određuje se ovrha radi prisilne naplate tražbine zajedno s troškovima.
3. Nastali troškovi postupka iznose 375,00 kuna.
UPOZORENJA OVRŠENIKU:
Prigovor protiv rješenja mora biti obrazložen, dok će neobrazloženi prigovor sud odbaciti.
Ako se ovrha provodi na novčanoj tražbini ovršenika po računu na koji mu se uplaćuju primanja i naknade iz članka 172. Ovršnog zakona ili iznosi koji su izuzeti od ovrhe iz članka 173. Ovršnog zakona, ovršenik je o tome dužan obavijestiti Financijsku agenciju (FINA).
UPUTA O PRAVNOM LIJEKU:
Protiv ovog rješenja ovršenik može izjaviti prigovor u roku od 8 dana od dana primitka otpravka rješenja. Prigovor se podnosi javnom bilježniku koji je rješenje o ovrsi donio, u 3 primjerka, a o istom odlučuje stvarno nadležan sud.

Imaju li pravo na ovrhu kada su računi plaćeni?
Nisu mogli obustaviti postupak na osnovu dopisa? Da sada šaljem prigovor? (Nosim ga osobno na adresu JB-a?)
Moram li platiti troškove postupka? Oni su postupak pokrenuli nakon plaćanja računa.
Svjestan sam da postoje kamate i njih sam spreman platiti.

uređeno: od NutCoco
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , NutCoco je napisao:

Imaju li pravo na ovrhu kada su računi plaćeni?

Da, imaju jer nije sve plaćeno - kamate i nastali troškovi su ostali.

prije 3 sati , NutCoco je napisao:

Nisu mogli obustaviti postupak na osnovu dopisa?

Nema razloga za obustavu kada dug nije namiren u cijelosti.

prije 3 sati , NutCoco je napisao:

Da sada šaljem prigovor? (Nosim ga osobno na adresu JB-a?)

Možete poslati i poštom.

prije 3 sati , NutCoco je napisao:

Moram li platiti troškove postupka?

Da, troškove koji su opravdani nastali.

prije 3 sati , NutCoco je napisao:

Oni su postupak pokrenuli nakon plaćanja računa.

Još uvijek niste platili kamate, a samim tim ni troškove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Da, imaju jer nije sve plaćeno - kamate i nastali troškovi su ostali.

Nema razloga za obustavu kada dug nije namiren u cijelosti.

Možete poslati i poštom.

Da, troškove koji su opravdani nastali.

Još uvijek niste platili kamate, a samim tim ni troškove.

U tom slučaju koji bi bio smisao prigovora?
Nadao sam se da im prijedlog za ovrhu nije valjan jer su postupak pokrenuli nakon što je osnovni dug podmiren. Te da zbog toga neću biti dužan platiti troškove postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 07. 2022. u 15:01, Borbena7 je napisao:

Još uvijek niste platili kamate, a samim tim ni troškove.

Ima jedna dodatna stvar koju sam shvatio.

Na vjerodostojnoj ispravi osim mojih dugovanja za dvije mjesečne pričuve, postoji i preplata veća od pola mjesečne pričuve. Tražbinu za jednu mjesečnu pričuvu umanjili su za tu preplatu.
Platio sam uplatnice ZG holdinga u punim iznosima. Dakle, podmirio sam obje mjesečne pričuve u punim iznosima. Stoga još uvijek imaju kod sebe novac od preplate koji je višestruko veći od kamata. U trenutku njihove predaje prijedloga za ovrhu i dug i kamate bili su podmiren. Još su oni meni dužni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 02. 08. 2022. u 19:01, Borbena7 je napisao:

Ovo Vam baš ništa ne mijenja. Nitko Vam ništa nije dužan, dapače.

Jesu li oni meni dužni provjerit ću za koji dan kada proknjiže i zadnje uplate, za deveti mjesec, Zagrebačkom holdingu.

Dostavio sam priloženi prigovor javnom bilježniku.
Sud je stavio izvan snage rješenje o ovrsi temeljem vjerodostojne isprave. Pozvao je ovrhovoditelja da u roku 15 dana iznese sve činjenice na kojima temelji svoje zahtjeve i predloži dokaze. Ja sam onda trebao na njihov podnesak odgovoriti u sljedećih 15 dana.

Kroz e-građane danas sam vidio podnesak Hanžekovića i partnera u ime GSKG u kojem piše:

Citiraj

P O D N E S A K
ovrhovoditelja dvostruko
————————————————————————————————————————————————————————————————————
U predmetu pod gornjim brojem, ovrhovoditelj obavještava naslovni sud da povlači ovršni prijedlog budući da je njegovo potraživanje podmireno u cijelosti.
Ne traži se poduzimanje daljnjih radnji, kao ni pisani otpravak rješenja o obustavi.

 

prigovor.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija