Jump to content

Zatvaranje postojećeg prozora


Luzer

Preporučene objave

Ako može savjet/pomoć.

Naime posjedujem stan u kojem ima jedan prozor koji gleda na susjedno dvorište. Zgrada je trenutno u postupku obnavljanja fasade ali za završetak radova potrebno je staviti skelu u dvorište susjedne zgrade.

Međutim jedan stanar susjedne zgrade uvjetuje da se skela može postaviti ali samo ako će se zatvoriti moj prozor s fasadom. Sada nažalost ostali suvlasnici moje zgrade razmatraju to da se moj prozor zatvori.

Kako se ja mogu zaštititi da ne ostanem bez prozora?

Moja zgrada i moj prozor su daleko stariji i nastali prije susjedne zgrade koja postavlja uvjete za skelu.

Unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 08. 2022. u 21:33, Luzer je napisao:

Ako može savjet/pomoć.

Naime posjedujem stan u kojem ima jedan prozor koji gleda na susjedno dvorište. Zgrada je trenutno u postupku obnavljanja fasade ali za završetak radova potrebno je staviti skelu u dvorište susjedne zgrade.

Međutim jedan stanar susjedne zgrade uvjetuje da se skela može postaviti ali samo ako će se zatvoriti moj prozor s fasadom. Sada nažalost ostali suvlasnici moje zgrade razmatraju to da se moj prozor zatvori.

Kako se ja mogu zaštititi da ne ostanem bez prozora?

Moja zgrada i moj prozor su daleko stariji i nastali prije susjedne zgrade koja postavlja uvjete za skelu.

Unaprijed hvala na odgovorima.

Sry ali ovo je vic ili?

Ako ne postoji druga mogućnost, oni su dužni dozvoliti postavljanje skele ali za to vas mogu tražiti naknadu ( ne vas osobno već sve suvlasnike ).
Ovo sa uvjetovanjem zatvaranja prozora je za Ripleya vjerovali ili ne.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 08. 2022. u 21:33, Luzer je napisao:

Međutim jedan stanar susjedne zgrade uvjetuje da se skela može postaviti ali samo ako će se zatvoriti moj prozor s fasadom. Sada nažalost ostali suvlasnici moje zgrade razmatraju to da se moj prozor zatvori.

Kako se ja mogu zaštititi da ne ostanem bez prozora?

susjed Vama to ne može uvjetovati,ali može zakomplicirati i Vama i sebi i odgoditi radove jer na silu ne možete u tuđe dvorište....

nitko baš ne voli osjećaj da drugi gleda kroz prozor u njegovo dvorište,pa ako nemate potrebu ili ne možete inaće ni vidjeti nešto drugo osim njegovog dvorišta,  onda predložite susjedu da će te staviti neprozirno staklo ,tako da imate svjetlost ,a ne vidite njegovo dvorište.....to bi bio nekakav kompromis ako štima obojici......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, TonyBob je napisao:

Sry ali ovo je vic ili?

Ako ne postoji druga mogućnost, oni su dužni dozvoliti postavljanje skele ali za to vas mogu tražiti naknadu ( ne vas osobno već sve suvlasnike ).
Ovo sa uvjetovanjem zatvaranja prozora je za Ripleya vjerovali ili ne.

 

Pozdrav i hvala na odgovoru.

Nažalost nije vic. Znači jedan od stanara u susjednoj zgradi je postavio taj uvjet. Druge stanarr te susjedne zgrade baš briga ali ovaj jedan hoće to.

Mene najviše zanima da li ja mogu ostati bez tog prozora ako se većina suvlasnika u mojoj zgradi složi da se popusti tom zahtjevu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Mister-X je napisao:

susjed Vama to ne može uvjetovati,ali može zakomplicirati i Vama i sebi i odgoditi radove jer na silu ne možete u tuđe dvorište....

nitko baš ne voli osjećaj da drugi gleda kroz prozor u njegovo dvorište,pa ako nemate potrebu ili ne možete inaće ni vidjeti nešto drugo osim njegovog dvorišta,  onda predložite susjedu da će te staviti neprozirno staklo ,tako da imate svjetlost ,a ne vidite njegovo dvorište.....to bi bio nekakav kompromis ako štima obojici......

Hvala na odgovoru.

Da li ste sigurni u to da nemogu ostati bez prozora? Naime riječ je o dvjema zgradama. Zgrada u kojoj sam ja i koja je građena u 19 stoljeću i susjedna zgrada iz 20 stoljeca gdje se taj jedan stanar žali i uvjetuje.

Znači moj prozor gleda u dvorište susjedne zgrade, ne u susjeda. Susjed koji se buni ima prozore na svojoj zgradi okomito na moj stan, uopće se ne vidimo, a u tom mom stanu nitko ni ne živi još od potresa.

Ja se tu samo želim zaštititi da suvlasnici u mojoj zgradi ne zatvore moj prozor kako bi popustili tom jednom stanaru iz susjedne zgrade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Luzer je napisao:

Da li ste sigurni u to da nemogu ostati bez prozora?

Da, taj prozor je Vaše vlasništvo.

Dana 26. 08. 2022. u 21:33, Luzer je napisao:

Zgrada je trenutno u postupku obnavljanja fasade ali za završetak radova potrebno je staviti skelu u dvorište susjedne zgrade.

Imate li upravitelja zgrade? Tko vrši ove pregovore u ime suvlasnika, a vezano za postavljanje skele.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Da, taj prozor je Vaše vlasništvo.

Imate li upravitelja zgrade? Tko vrši ove pregovore u ime suvlasnika, a vezano za postavljanje skele.

Imamo upravitelja, a pregovore vrši predstavnik suvlasnika moje zgrade.

Nažalost u mojoj zgradi je pomalo sve krenulo u korist nekolicine i bojim se da se moram izboriti za prozor da ne ostanem bez njega pa mi je svaki savjet oko toga da ne ostanem bez njega od pomoći.

Hvala vam na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Luzer je napisao:

Imamo upravitelja, a pregovore vrši predstavnik suvlasnika moje zgrade.

Onda se obratite direktno upravitelju zgrade, točnije njihovoj pravnoj službi da odrade svoj posao i da pravnim putem osiguraju postavljenje skela, jer da se predstavnik stanara u pregovorima "malo zaigrao" sa Vašim vlasništvom tj. prozorom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Onda se obratite direktno upravitelju zgrade, točnije njihovoj pravnoj službi da odrade svoj posao i da pravnim putem osiguraju postavljenje skela, jer da se predstavnik stanara u pregovorima "malo zaigrao" sa Vašim vlasništvom tj. prozorom. 

Hvala na odgovoru,

Upravitelj zgrade i predstavnik suvlasnika su prijatelji i poslovni suradnici. 

Jel imate možda još neku ideju kako da se zaštitim od možebitnog?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, Luzer je napisao:

Upravitelj zgrade i predstavnik suvlasnika su prijatelji i poslovni suradnici. 

Pa što onda što su prijatelji i poslovni suradnici? Za njih i dalje vrijede svi zakonski akti kao i za druge ljude. Vi samo tražite da kao odgovorna pravna osoba poduzmu pravne radnje. Možete ovo tražiti i pisanim putem, te da vas također pisanim putem izvijeste o poduzetim radnjama, a sve radi možebitne potrebe zaštite svojih prava sudskim putem.

prije 26 minuta, Luzer je napisao:

Jel imate možda još neku ideju kako da se zaštitim od možebitnog?

Za sad ne možete ništa, jer Vam ništa nije učinjeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Pa što onda što su prijatelji i poslovni suradnici? Za njih i dalje vrijede svi zakonski akti kao i za druge ljude. Vi samo tražite da kao odgovorna pravna osoba poduzmu pravne radnje. Možete ovo tražiti i pisanim putem, te da vas također pisanim putem izvijeste o poduzetim radnjama, a sve radi možebitne potrebe zaštite svojih prava sudskim putem.

Za sad ne možete ništa, jer Vam ništa nije učinjeno.

Ok, jasno.

Hvala vam na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija