Jump to content

Ko je vlasnik stana u zgradi ?


cropape

Preporučene objave

Imam uskoro ostavinsku raspravu poslije majčine smrti i u javnog bilježnika trebam donijeti vlasnički list stana (stan u zgradi)
Problem je šta ne mogu nači vlasnički list, majka ga vjerovatno zagubila negdje. Znam broj K.Č. zgrade te me zanima da li na osnovu toga mogu pronači negdje na internetu vlasnički list stana, gdje piše da je moja majka vlasnik tog stana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

https://oss.uredjenazemlja.hr/public/cadServices.jsp?action=publicCadastreParcel

Na ovom linku odabrati pripadajući katastarski ured, katastarsku općinu, upisati broj čestice i podbroj ako ima, pretražiti i otvori se međuostalim i rubrika pretraži ZKU klik na to i kada se otvori ZK izvadak trebali bi u njemu biti podaci o vlasništvu stana.

uređeno: od čudo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , čudo je napisao:

https://oss.uredjenazemlja.hr/public/cadServices.jsp?action=publicCadastreParcel

Na ovom linku odabrati pripadajući katastarski ured, katastarsku općinu, upisati broj čestice i podbroj ako ima, pretražiti i otvori se međuostalim i rubrika pretraži ZKU klik na to i kada se otvori ZK izvadak trebali bi u njemu biti podaci o vlasništvu stana.

Uradio sam sve to i piše "Veza na ZKU nije pronađena". Inače radi se o k.č. 4201/8 u Splitu, pa ako neko ima volje može da pokuša provjerit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost ćete teško nešto naći online jer prema dostupnome zgrada je u vlasništvu HŽ i moguće da su davali stanove svojim djelatnicima (ili nekome drugome) u najam te u nekom trenutku ponudili otkup no to nikada nije provedeno kroz ZK, bilo povezivanjem ZK i KPU ako je upisano tamo. Eventualno da se dodatno raspitate u ZK ako ne možete nikakav pisani trag od pok. majke. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , cropape je napisao:

Uradio sam sve to i piše "Veza na ZKU nije pronađena". Inače radi se o k.č. 4201/8 u Splitu, pa ako neko ima volje može da pokuša provjerit

Vaša nekretnina ima 6339/4 broj u Zemljišniku.

Na linku upiši:

  • Općinski sud: Split
  • Glavna knjiga: Split
  • Broj kat. čestice: 6339/4
  • Broj ZK uloška: (prazno)

Onda bi se triba pojavit novi window di se traži odabir jedne od 26 etaža vlasništva. Pretpostavljam da ne znate vašu, najbolje pregledajte jednu po jednu dok ne nadete vaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 26. 09. 2022. u 9:35, cropape je napisao:

Bravo super, uspio sam napokon dobiti tu informaciju. Nego sad me samo zanima kako ste vi došli do broja 6339/4 za česticu 4201/8. Dobro bi bilo da to znam kako ubuduće nebi trebao da tražim pomoć na forumu

 

Ovisno o lokaciji, nažalost, katastarski i sudski (zemljišnik) brojevi nisu uvik uskladeni i nemoguće ih je pronaći priko interneta.

U tom slučaju moj savjet je kontaktirat lokalnog geodeta koji ima DKP (digitalni katastarski plan) za općinu/grad koji vas zanima. Pregledom tog katastarskog plana dodete do svih brojeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija