Jump to content

Susjedov pas ne prestaje lajati


neno.davis

Preporučene objave

Zivim u zgradi gdje postoji susjed koji ima malog psa koji svaki put kada izlaze ili se vracaju sa setnje se doslovno dere. Mislim ja osobno to nebi nazvao lajanjem, jer doslovno zvuci kao da se dere ili ruga. U zivotu nisam cuo takvog psa, no zelim reci da je jako iritanto. Kada sam guglao problem je pisalo da problem trebam prijaviti vlastima, ali kojim vlastima? Konkretno problem je kada psa izvode u setnju ujutro i pri tome me probude (ja cesto radim do navecer) ili kada ga izvode u setnju oko 21-23 h navecer. Isto zelim napomenuti da ja nisam jedini koji ima problem s tim psom, jer cujem kako se ostali susjedi zale

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gadna stvar. Bio je neki slučaj prije par godina gdje je sud odredio da stanoviti pas imena Medo mora nakon određenog sata biti u stanu, ne smije izlaziti vani jer laje. Onda se sila novinara obrušila na tog sudca koji je osudio psa Medu, bila je hajka samo takva.

Gledajući taj slučaj, ne znam kako će sudac odlučiti u tvom slučaju. Borba protiv pasa je borba protiv vjetrenjača. To ti je isto kao da prijaviš crkvu da glasno zvoni. Ta prijava je kao prdac kroz otvoreni prozor u mrklu noć. Ali ja bi na tvom mjestu ipak prijavio policiji pa što bude.

Ja volim pse, ali mrzim neodgovorne vlasnike koji nisu sposobni odgojiti psa. Nažalost, takvih je puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 13. 11. 2022. u 13:48, DrAnte je napisao:

Gadna stvar. Bio je neki slučaj prije par godina gdje je sud odredio da stanoviti pas imena Medo mora nakon određenog sata biti u stanu, ne smije izlaziti vani jer laje. Onda se sila novinara obrušila na tog sudca koji je osudio psa Medu, bila je hajka samo takva.

Gledajući taj slučaj, ne znam kako će sudac odlučiti u tvom slučaju. Borba protiv pasa je borba protiv vjetrenjača. To ti je isto kao da prijaviš crkvu da glasno zvoni. Ta prijava je kao prdac kroz otvoreni prozor u mrklu noć. Ali ja bi na tvom mjestu ipak prijavio policiji pa što bude.

Ja volim pse, ali mrzim neodgovorne vlasnike koji nisu sposobni odgojiti psa. Nažalost, takvih je puno.

Preko puta mene se doselila obitelj koja ima psa i kojeg drže od 6-7 ujutro pa do navečer vani ispred prozora moje sobe. Taj pas ne laje konstantno,on laje u intervalima al obavezno od 7 pa do barem 8 ujutro i popodne od 3 pa do 5. Znači najgore moguće vrijeme kada čovjek koji je trenutno nezaposlen poput mene spava ili kada čovjek popodne odmara.
Vlasnik zna da mi smeta njegovo lajanje ali ne brine ga to niti malo već se i inati pa kad se zaderem na psa onda izađe van namjerno lupat ili nešto slično.

Obavjestio sam komunalnog redara koji je obavio očevid i naravno da nije naletio baš u vrijeme kada pas laje nego kada je bio miran i apsolutno ništa nije poduzeto jer oni mogu kako kažu sankcionirat samo ako baš zateknu neki nered i slično. Znači drugim riječima,ostaje sve na meni i na susjedu kako dalje. Policiju ne mogu zvat jer neće doć zbog zoga osim ako je iza 10 navečer pa do 6 ujutro,a tad je pas u kući.

Sve u svemu,da..sad sam primjetio koliko su psi i njihovi vlasnici u ovoj državi zaštićeni i koliko su nebitni obični građani koji samo žele svoj mir u svojoj kući u ovakvim slučajevima. 
I da napomenem da sam bolestan (psihijatrijske dijagnoze,poremećaji osobnosti) i da imam invalidnost što isto zna susjed a i komunalni redari,al ja sam nevažan. K tome taj pas ne samo da budi mene već budi i moju majku od 74 godine koja ima isto čitav niz zdravstvenih problema uključujući i srčane bolesti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato snimi lajanje, ali ne s diktafonom da ne ispadne da imas snimku laveza koja je skinuta s neta. Snimaj s kamerom, ali iskljucivo svoje dvoriste, ne susjedovo. Kad se cuje lavez tada stavi mobitel ispred kamere i napisi na Google "Time now". Tada ce se na ekranu pojaviti datum, sat, dan u tjednu, lokacija...

Tako napravi sto vise puta da imas dokaz. To onda prijavi svim sluzbama, od policije na dalje.

Ovo nece puno pomoci jer borba protiv psa je gotovo nemoguca, ali mozes barem pokusati. Na ovaj nacin imas dokaze koji su zakonito prikupljeni.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitao sam negdje na netu da je bilo slučajeva da bi ljudi snimili takve stvari ali to kao komunalni redari ne prihvaćaju kao dokaz već jedino ono što oni zateknu il ne zateknu prilikom obavljanja očevida,a i u mailu su mi napomenuli da oni nisu ništa nezakonito primjetili kad su obavljali očevid,a za policiju nisam siguran koliko uopće ima smisla prijavljivati pošto ja mislim da oni izađu jedino ako se narušava mir od 22 do 6 ujutro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija