Jump to content

Pristupni put za građevinsku česticu


mokai

Preporučene objave

prije 2 sati , mutavi je napisao:

Raspitajte se u uredu za izdavanje građevinskih dozvola. Smtatram da bi bio dovoljan upis prava prolaza za korist povlasne nekretnine te da tu manje više nebi trebalo biti problema budući ste vlasnik. Nema potrebe da parcelirate put na svome zemljištu, mada sam i to viđao u praksi. 

Hocu,nadam se da je tako.Olaksat ce mi put ka dobijanju papira.

prije 1 sat , kira je napisao:

Morati će te imati pristupni put, zapravo ga trasirati i upisati u zemljišnu knjigu,. (prošao osobno, ISTI, slučaj,)

 

Hm,mozda svakako cu ic pitat.Uz cestu kao sto sam rekao je to poljoprivredno zemljiste i tu imam parking,e sad  bilo je slucajeva da su ljudima dopustili da kupe recimo 2 parking mjesta od nekog susjeda i onda ne bi trebali imat put do kuce,bi li taj parking mogao posluzit a do kuce napravit skale?

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 10. 01. 2023. u 19:50, mokai je napisao:

U redu,hvala.

 

LP

Ne znam da li ovdje da napišem ili da otvorim novu temu,pa ću izbrisati komentar ili temu :

 

Dobar dan, ne baš slična situacija.

Vlasnik sam Parcele do koje vodi javni put / makadam u naravi put od "pamti vijeka"( katastar) ali je u zemljišniku to dalje privatna parcela sa 32 vlasnika od kojih sam i ja jedan od vlasnika.

U procesu sam dobivanje grad.dozvole i rečeno mi je da zbog toga što sam i sam vlasnik puta/parcele imam pravo pristupa do svoje parcele preko nje i da preko toga istoga puta/parcele mogu se tražiti priključci.

Parcela se nalazi po urb.planu u uredenom ne izgragenom dijelu.

Sve je to rekla /kazala.

Da li ima ko iskustva sa sličnim. Unaprijed hvala!

 

uređeno: od marrad
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Dana 10. 01. 2023. u 17:36, kira je napisao:

Meni nisu postavljali nikakve uvjete, mjernik izmjerio sačinio elaborat i proveo u katastru, dakle postupak nešto traje,.

lp

 

 

Poštovani, možete li mi opisati vaše parcele i vaše iskustvo. Mi imamo građevinsko zemljište i suvlasnici smo parcele širine 7m koja spaja našu (i susjedne parcele) i asfaltiranu prometnicu. U gradskom uredu se stvara pitanje i nama problem jer namamo put. Ne prihvaćaju ideju da mjernik elaboratom oranicu prenamijeni u put. Iako se njome svi i služimo kao putem. 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, Valde je napisao:

Poštovani, možete li mi opisati vaše parcele i vaše iskustvo. Mi imamo građevinsko zemljište i suvlasnici smo parcele širine 7m koja spaja našu (i susjedne parcele) i asfaltiranu prometnicu. U gradskom uredu se stvara pitanje i nama problem jer namamo put. Ne prihvaćaju ideju da mjernik elaboratom oranicu prenamijeni u put. Iako se njome svi i služimo kao putem. 

Hvala.

Tražite svi suvlasnici, opišite trenutačno stanje uključivo i taj put,dobro bi bilo da u dopisu naglasite da ćete put(suvlasništvo) darivati gradu, po meni bi trebali uvažiti zahtjev budući su parcele građevne, a uvjet za gradnju je upravo pristupni put koji mora biti obilježen i upisan,.

U mom slučaju pristupni put je u privatnom vlasništvu i uvjet za dozvolu je bio put zapravo služnost koja je upisana u vlasničkom listu,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Naše zemljište je od javne prometnice udaljeno 70 metara (između nje i našeg zemljišta je "put oranica" širine 7 m koje smo suvlasnici.  Izgleda da će naš put nastati  ugovaranjem (grada i suvlasnika) uređenja građevinskog zemljišta gradnjom ili financiranjem troškova gradnje komunalne infrastrukture (pa tako i prometnice do razine makadama sa osnovnom rasvjetom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naše parcele (i vlastita za gradnju kuće, i ona u suvlasništvu - izparcelirana da svima bude pristupni put, za sada oranica u katastru) su u građevinskom području (neizgrađeno uređeno područje) stambene namjene. Dvije parcele od naše je novoizgrađena kuća sa svom infrastrukturom (uz asfalt, struja, voda, kanalizacija).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...
Dana 03. 04. 2023. u 12:08, mokai je napisao:

Po novome sam cuo da se kuca od puta mora odmaknut 5 m,sto ako je put u privatnom vlasnistvu i ide samo do jedne parcele i tu se zaustavlja?

Nešto slično i mene zanima. I ako se put napravi kao nova čestica, mora li kuća biti odmaknuta od tog puta 3m,kao od ruba parcele? Ako netko zna, hvala! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 01. 2024. u 22:36, mikipravnik je napisao:

Nešto slično i mene zanima. I ako se put napravi kao nova čestica, mora li kuća biti odmaknuta od tog puta 3m,kao od ruba parcele? Ako netko zna, hvala! 

To ovisi o prostornom planu. Najčešće tri metra je udaljeljenost građevine od ruba parcele a od puta 5 metara (tj. min. udaljenost regulacijskog od građevinskog pravca).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija