Jump to content

zaposljen hrvi - pravo na godišnji


Akiko

Preporučene objave

Poštovani suborci, nakon dužeg vremena, javljam se ovdje uvezi sljedećeg:

Dobio sam u međuvremenu prošle godine riješenje 20% hrvi za stalno od drugostupanjskog vijeća iz Zagreba.

Riješenje je pravomoćno.

Još sam u radnim odnosu, van vojske, nisam još riješio odlazak u mirovinu. Trenutno me zanima, dali imam kao hrvi pravo na više dana godišnjeg odmora? (Dosada sam imao godinama 4 tjedna i 2 dana, prema zakonu o radu).

Ako netko zna nešto o tome, neka mi se javi ovdje.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isprike zbog kasnijeg odgovora, svima Vama!  I hvala Vam na odgovorima!!!

Dana 21. 03. 2023. u 20:00, Borbena7 je napisao:

Zakon o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom propisuje da osoba s invaliditetom ima za svaku kalendarsku godinu pravo na najmanje pet tjedana plaćenog godišnjeg odmora. 

Borbena7: onda dostavljam kopiju mog pravomoćnog riješenja HRVI-za stalno? Ili se za to drugi neki dokument vadi? 

Sorry, glava mi je u balonu, ne razmišljam uopće dobro..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Akiko je napisao:

Isprike zbog kasnijeg odgovora, svima Vama!  I hvala Vam na odgovorima!!!

Borbena7: onda dostavljam kopiju mog pravomoćnog riješenja HRVI-za stalno? Ili se za to drugi neki dokument vadi? 

Sorry, glava mi je u balonu, ne razmišljam uopće dobro..

Poštovani, jedino provjerite ako dostavite svoje rješenje o hrvi za stalno u firmu da vas ne pošalju na izvanredni liječnički na medicinu rada pa da ne ostanete bez posla ako još želite raditi. Ne znam na osnovu čega ste dobiti hrvi (ptsp ili ranjavanje) ali kod ptsp je upitan svaki posao zbog stanja i lijekova. Mom kolegi nisu imali dati ni jedan drugi posao a na vještačenju preostale radne sposobnosti mu nisu dali pravo na invalidsku mirovinu, pa se sve zakompliciralo. Najbolje sve prvo provjerite jer vidim da neke stvari sad ne idu baš kako bi trebale. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

 

U međuvremenom sam dobio 30 radnih dana godišnjeg, i to bez slanja riješenja hrvi.

Samo na račun elek. zapis o radnim stažu, koji nije ispravno prikazan, pa nakon što sam na hzmo zahtjev za ispravak, s ogovarujućim  dokumentima, dakle, duljina radnog staža je bila upitna, a to sam imao, samo ne na papiru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Kad sam nakon rata tražio posao to što sam branitelj je bio veći minus nego prednost. A koliko ih je umrlo u 50ima dok se sad sva dokumentacija za status HRVI i ratni put čeka i više od godinu dana. A mirovinu u 53kad zatražiš bolestan i umoran čeka se i više od 4god. I onda mi kaze ministar da mogu raditi 4sata.Pa da mogu raditi nebi bio na naknadi od 165eura i čekao smrt ili mirovinu nego bi radije radio. Ruganje ništa drugo jer zahvale nam jednom godišnje a što se sve obećavalo nisam ni slušao 91.Ali ovo sa naknadom je gore nego biti civil na socijalnoj pomoći. Jer vaučer smo dobili do daljnjeg, jednokratna nam je manja i ogrjev nemamo. A moramo biti ko i socijalni slučaj bez kuće i kućeta da je dobijemo. Imamo jednu jednokratnu i dobiješ 170eur a civil 500eura ako ima normalnu soc. radnicu

Ogrijev ne dobijemo pa neka zbroji ministar kad oduzme vaučer tko ima više i koga ce uvijek biti dok mi iz umiremo? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija