Jump to content

Blokirani racun


Anaaa16

Preporučene objave

prije 12 minuta, Anaaa16 je napisao:

Mogu racunati na to da cu sutra biti odblokirana i normalno dici ostatak novaca ili ipak to duze traje?

Kada u bilo kojem trenutku, na vašem računu bude dovoljno sredstava za otplatu duga, banka prenosi ostatak iznosa duga ovrhovoditelju i Vaš račun se automatski odblokira te slobodno možete raspolagati ostatkom novaca na računu.

Ukoliko ne isti radi dan, svakako idući radni dan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 49 minuta, Anaaa16 je napisao:

Danas mi treba sjesti placa a pod ovrhom sam vec par mjeseci,

Da li je prošlo više od 60 dana računajući od dana kada je ovrhovoditelj podnio zahtjev za izravnu naplatu FINA-i (isti rok vrijedi i za poslodavca/HZMO-e)?

prije 37 minuta, lawbydesign je napisao:

Kada u bilo kojem trenutku, na vašem računu bude dovoljno sredstava za otplatu duga, banka prenosi ostatak iznosa duga ovrhovoditelju

Samo, ako je prošao rok u kojemu je ovršenik mogao podnijeti zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom, odnosno odgodom izdavanja naloga za prijenos zaplijenjenih sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Da li je prošlo više od 60 dana računajući od dana kada je ovrhovoditelj podnio zahtjev za izravnu naplatu FINA-i (isti rok vrijedi i za poslodavca/HZMO-e)?

Samo, ako je prošao rok u kojemu je ovršenik mogao podnijeti zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom, odnosno odgodom izdavanja naloga za prijenos zaplijenjenih sredstava.

Da, proslo je vise od 60 dana. Sredstva su uzeta, ocevidnik je na nuli, na internet bankarstvu nemam vise status blokiran nego aktivan medutim jos uvijek ne mogu do ostatka novca koji je ostao. Pokusat cu sutra 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, Anaaa16 je napisao:

Da, proslo je vise od 60 dana. Sredstva su uzeta, ocevidnik je na nuli, na internet bankarstvu nemam vise status blokiran nego aktivan medutim jos uvijek ne mogu do ostatka novca koji je ostao. Pokusat cu sutra 

Zapravo kad razmislim, nije prosao rok odgode gdje sam ja mogla podnijeti zahtjev za proglasenje nedopustene ovrhe jer je meni taj novac samo zaplijenjen jos uvijek. Zato valjda ni ne mogu do tih novaca, to znaci da moram sad cekati 60 dana da ja mogu do svojih novaca?  🤐

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moje je iskustvo (a nazalost imam puno iskustva sa blokiranim racunom) da cim FINA zapljeni kompletan iznos, odblokiraju racun. Nakon proteka tih 60 dana "vrate" novac na racun i odmah ga povuku nazad. U tom slucaju blokiraju samo ako na racunu nema dovoljno novca za pokriti kamatu koja je nastala u tih 60 dana.

Pišem samo svoje iskustvo, Borbena uvijek daje tocne savjete, da nebi netko mislio da ulazim s njom u raspravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija