Jump to content

Upit?


joo100

Preporučene objave

Skupljena je manjeviše sva dokumentacija,obrasci opisa radnog mjesta,jos se ceka da doktor opće prakse ispuni obrazac za poslat na vještaćenje zbog dug,bolovanja

U međuvrimenu kod pregleda spec psihijatra dana preporuka za psihologijsko testiranje?

S obzirom da se na to ceka malo poduže da li da se ceka i taj nalaz ili po pozivu na vjestacenje gdje se isto ceka moze se naknadno donit taj nalaz?

Kazu da ide uputnica nekakva a3 za to?

Kakvo je to psih.testiranje?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Testiranje kod psihologa.riješavaš testove nakon čega psiholog daje Tvoju procjenu stanja.bilo bi poželjno predati i taj dokument u spis.raspitaj se kod psihologa koji rade privatno.moraš platiti ali nećeš biti jedini ( nikada nisam bio u bolnici kod psihologa.sva testiranja sam platio)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, joo100 je napisao:

Skupljena je manjeviše sva dokumentacija,obrasci opisa radnog mjesta,jos se ceka da doktor opće prakse ispuni obrazac za poslat na vještaćenje zbog dug,bolovanja

U međuvrimenu kod pregleda spec psihijatra dana preporuka za psihologijsko testiranje?

S obzirom da se na to ceka malo poduže da li da se ceka i taj nalaz ili po pozivu na vjestacenje gdje se isto ceka moze se naknadno donit taj nalaz?

Kazu da ide uputnica nekakva a3 za to?

Kakvo je to psih.testiranje?

Hvala

Pozdrav

Psihičko testiranje ti je hrpa pitanja, vizualnih zapažanja,( daje ti da vidiš sliku, i onda je moraš nacrtati,ali bez gledanja u nju, nego onako kako si ju zapamtio ) crtanja geometrijskih tijela, trik pitanja u pisanom testu, intervju s psihologom,( uzimanje osobne anamneze )uglavnom ništa tako strašno, ali zbog trik pitanja u pisanom obliku moraš biti oprezan, mogu skužiti da muljaš. Od svoje dr.opće prakse traži uputnicu i neka te upiše za testiranje.

Što se tiće vještačenja, kada te pozovu, ponesi sa sobom svu novu dokumentaciju koju imaš, jer će te tražiti, i to samo originale.

uređeno: od lonili
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Psiholog vam uzme anamnezu tj.. intervju sa vama,pita vas o ratu i vašem sudjelovanju i opće s kim živite itd onda ispunjavate testove za traumu iz kojih se kasnije vidi koliko vas je trauma uzdrmala.pazite pitanja se preformulirana ponavljaju a nalaz vam je dosta bitan i dobijete ga naknadno kad isprave testove. Osobno je meni drugostupanjska trazila psihotest. Mislim da imam negdje poslikano pa mogu poslati 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, joo100 je napisao:

Da li se taj nalaz i mišljenje psihologa s psihologijskom testiranja dobije odmah?...

Sto ustvari psiholog vidi?intelekt?um?bolest?

Od svega po malo što si pitao, sve zavisi od grupe pitanja koje dobiješ od psihloga/ice. a što se tiće nalaza, sve ćeš ćuti od onoga tko te testira kada ćeš ga dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Testiranje kod psihologa.riješavaš testove nakon čega psiholog daje Tvoju procjenu stanja.bilo bi poželjno predati i taj dokument u spis.raspitaj se kod psihologa koji rade privatno.moraš platiti ali nećeš biti jedini ( nikada nisam bio u bolnici kod psihologa.sva testiranja sam platio)

To što si naveo da si išao na Psiho-test kod privatnog liječnika mislim da to neće proći ni na jednoj komisiji ako je za dobijanje statusa Hrvi. Meni su iz Min. Branitelja izričito rekli da se ne priznaju "nikakvi medicinski nalazi" iz privatnih ustanova i privatnih klinka, ma kako velike ili ugledne bile.  Ima tu neke logike, jer naravno privatnika možeš "zamoliti" da ti malo uljepša nalaz.. :)). Preporučam kolegi što je pitao za psiho-test da to obavi u obližnjoj općoj bolnici na psihijatriji ili još bolje u psihijatrijskoj bolnici (Vrapče i sl.) jer ima veću težinu. Preporučljivo je i da imaš odrađenu barem jednu dnevnu bolnicu za branitelje i/ili liječenje u psihijatrijskoj bolnicii od dva tjedna, .. Na nalaz psiho-testa se u prosjeku čeka od dva tjedna do mjesec dana i u trenutku predaje dokument ne bi smio biti stariji od 6 mjeseci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, lonili je napisao:

Pozdrav

Psihičko testiranje ti je hrpa pitanja, vizualnih zapažanja,( daje ti da vidiš sliku, i onda je moraš nacrtati,ali bez gledanja u nju, nego onako kako si ju zapamtio ) crtanja geometrijskih tijela, trik pitanja u pisanom testu, intervju s psihologom,( uzimanje osobne anamneze )uglavnom ništa tako strašno, ali zbog trik pitanja u pisanom obliku moraš biti oprezan, mogu skužiti da muljaš. Od svoje dr.opće prakse traži uputnicu i neka te upiše za testiranje.

 

Malo pogledaj što si napisao. Nema se tu što paziti na psihotestu, odgovaraš onako kako ti dođe na prvu pa kako bude. Il si muljator ili nisi. Ako si muljator, motaj kablove i idi kući.

Zar misliš da su psiholozi i psihijatri veslo sisali. Oni te pročitaju odmah kad uđeš i progovoriš par rečenica kao odgovore na njihova pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, gonzo-stari je napisao:

Malo pogledaj što si napisao. Nema se tu što paziti na psihotestu, odgovaraš onako kako ti dođe na prvu pa kako bude. Il si muljator ili nisi. Ako si muljator, motaj kablove i idi kući.

Zar misliš da su psiholozi i psihijatri veslo sisali. Oni te pročitaju odmah kad uđeš i progovoriš par rečenica kao odgovore na njihova pitanja.

Ne želim se prepucavati oko tih stvari da " pogledam što sam napisao ". Moje prvo testiranje u KBC Dubrava- 900 pitanja, a bilo je još dosta testiranja, i stojim iza svega što sam napisao. I kao što je napisao " yaris1990", ista pitanja, drukčije formulirana, a isti odgovor, i to su ta trik pitanja. U tvoje viđenje testiranja nebih ulazio, svatko ih drukčije doživljava...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , joo100 je napisao:

Skupljena je manjeviše sva dokumentacija,obrasci opisa radnog mjesta,jos se ceka da doktor opće prakse ispuni obrazac za poslat na vještaćenje zbog dug,bolovanja

U međuvrimenu kod pregleda spec psihijatra dana preporuka za psihologijsko testiranje?

S obzirom da se na to ceka malo poduže da li da se ceka i taj nalaz ili po pozivu na vjestacenje gdje se isto ceka moze se naknadno donit taj nalaz?

Kazu da ide uputnica nekakva a3 za to?

Kakvo je to psih.testiranje?

Hvala

Predajete za viještačenje invalidske mirovine koliko znam nemate hrvi. Hrvi postupak je druga priča vjerovatno nemate ni PTSP šifru 43,1 tako da vam to neče nešto pomoči na mirovinskom a ni na iznosu buduče mirovine.

Sam postupak vam se komplicira nečete na kraju dobiti invalidsku jer če vam reči da liječenje nije završeno. Nastavak liječenja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drazen_m je napisao:

To što si naveo da si išao na Psiho-test kod privatnog liječnika mislim da to neće proći ni na jednoj komisiji ako je za dobijanje statusa Hrvi. Meni su iz Min. Branitelja izričito rekli da se ne priznaju "nikakvi medicinski nalazi" iz privatnih ustanova i privatnih klinka, ma kako velike ili ugledne bile.  Ima tu neke logike, jer naravno privatnika možeš "zamoliti" da ti malo uljepša nalaz.. :)). Preporučam kolegi što je pitao za psiho-test da to obavi u obližnjoj općoj bolnici na psihijatriji ili još bolje u psihijatrijskoj bolnici (Vrapče i sl.) jer ima veću težinu. Preporučljivo je i da imaš odrađenu barem jednu dnevnu bolnicu za branitelje i/ili liječenje u psihijatrijskoj bolnicii od dva tjedna, .. Na nalaz psiho-testa se u prosjeku čeka od dva tjedna do mjesec dana i u trenutku predaje dokument ne bi smio biti stariji od 6 mjeseci. 

Već sam imao status HRVI.išao sam na povećanje vojnog dijela.bio privatno kod psihologa jer se u bolnici predugo čekalo.dobio povećanje omjera i iz profesionalne u opću.mirovina narasla za 70%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija