Jump to content

Otkazni rok i minimalna plaća


Ivyx92

Preporučene objave

Poštovani, 

s obzirom da su mi izuzetno narušena radna prava iako radim 45 sati tjedno na platnoj listi mi se piše 40 i prema tome mi se isplati minimalac.. Tu već gubim 40 eura, plus na sve to od tih mizernih 566 eura poslodavac traži da mu vratim 66 eura jer je slaba sezona. U radnom odnosu sam dvije godine i em mi sjedi za vratom iako je sav posao obavljen, em svaki mjesec izgubim 100 eura s plaće. Moje je pitanje mogu li dati otkaz, a da izbjegnem otkazni rok i koliki je uopće otkazni rok? Znam da ga prije nije bilo za nas na minimalcu.. Hvala unaprijed. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi možete dati izvanredni otkaz. Zbog neisplate prekovremenih, već je to dovoljno. A k tome i zbog tog novca koji traži da mu svaki mjesec "vratite" (taj dio mi nije jasan, isplati vam plaću umanjenu za taj iznos ili mu doslovno fizički morate vratiti x eura svaki mjesec?). Ali, to morate napraviti u roku od 15 dana otkad vam se to dogodi. Dakle, kad bude slijedeća plaća na računu i platna lista u ruci, pišete izvanredni otkaz i on vrijedi od trenutka kad ga poslodavac primi (i od slijedećeg dana ne trebate više raditi) a za to će vam trebati dokaz. Tako da otkaz pošaljite preporučeno s povratnicom i po broju za praćenje na potvrdi sa pošte ćete preko neta vidjeti da li je primio pošiljku i prije nego vam se povratnica vrati. 

P.s. svi imaju pravo/obvezu na otkazni rok, ako daje redoviti otkaz, nema to veze ni sa radnim mjestom ni sa plaćom.

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, hetta je napisao:

Vi možete dati izvanredni otkaz. Zbog neisplate prekovremenih, već je to dovoljno. A k tome i zbog tog novca koji traži da mu svaki mjesec "vratite" (taj dio mi nije jasan, isplati vam plaću umanjenu za taj iznos ili mu doslovno fizički morate vratiti x eura svaki mjesec?). Ali, to morate napraviti u roku od 15 dana otkad vam se to dogodi. Dakle, kad bude slijedeća plaća na računu i platna lista u ruci, pišete izvanredni otkaz i on vrijedi od trenutka kad ga poslodavac primi (i od slijedećeg dana ne trebate više raditi) a za to će vam trebati dokaz. Tako da otkaz pošaljite preporučeno s povratnicom i po broju za praćenje na potvrdi sa pošte ćete preko neta vidjeti da li je primio pošiljku i prije nego vam se povratnica vrati. 

P.s. svi imaju pravo/obvezu na otkazni rok, ako daje redoviti otkaz, nema to veze ni sa radnim mjestom ni sa plaćom.

Poslodavac nakon uplate minimalca na račun traži da mu fizički dam 60 eura nazad... Do sada nisam imala dokaz, ali sam ga u međuvremenu prikupila. Poslala sam poruku na viber kako je plaća sjela na što je isti odgovorio "u redu od plaće mi vrati 60 eura"... Prekovremene ne prikazuje nigdje pa tako ih mi ne plaća... Bitno kada dam otkaz da ga ne moram gledati svaki dan. Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija