Jump to content

Gradnja kuce kao pomoćni objekt


Zanav

Preporučene objave

Molim ako moze pomoć. Citam na svojoj zemlji,pored glavne kuce ne smijem graditi jos jednu kucu. Za to su potrebne dozvole itd ako neko zna? Najme mislim uvesti kucu koju gradim na svome zemljištu blizu glavne kuce gdje zive moji, kao Pomoćni objekt do 50 kvadrata . Za to pise da ne treba gradjevinska dozvola, i ostali. Dali mogu ja kucu koju gradim ,navesti ako dodje inspekcija ikad,kao Pomoćni objekt a ne kuca za zivljenje? Namjeravam u njoj zivjeti. Hvala (nije nigdje upisana gradnja ni sl )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 11. 2023. u 3:54, Zanav je napisao:

Citam na svojoj zemlji,pored glavne kuce ne smijem graditi jos jednu kucu

Pomoćnu zgrada u funkscije osnovne, jedne etaže do 50m2 tlocrtne površine na osnovu glavnog projekta bez građevinske dozvole prema Pravilniku, vj ste to pročitali. U pravilu prema prostornom planu uređenja ne mogu biti dvije stambene zgrade na jednoj građevnoj čestici. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo sam si dala truda, i ustanovila da je širom Hrvatske tako, osim u prostornim planovima u Karlovačkoj županiji, gdje se na istoj građevinskoj čestici može graditi jedna ili više stambenih zgrada, kao zgrada osnovne namjene, uz uvjet da su zadovoljeni ostali prostorno planski parametri (maksimalna površina građevinske čestice, koeficijent izgrađenosti, udaljenost od međe, međusobna udaljenost i sl.).

Uza sav nered u prostoru kojem najčešće pridonose veliki investitori, usprkos razrađenim prostorno planskim dokumentima (a koji su podložni promjenama u skladu s njihovim željama i prohtjevima, te financijskoj moći - čak i na nivou GUP-a), smatram da je to najmanja razina uneređenosti prostora omogućena, uvjetno rečeno, "malom" čovjeku (uz opasku da niti u tom slučaju nisi baš bogec u financijskom smislu).  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , mutavi je napisao:

Pomoćnu zgrada u funkscije osnovne, jedne etaže do 50m2 tlocrtne površine na osnovu glavnog projekta bez građevinske dozvole prema Pravilniku, vj ste to pročitali. U pravilu prema prostornom planu uređenja ne mogu biti dvije stambene zgrade na jednoj građevnoj čestici. 

Da ali ako ju navedem poslije kad bude završena , kao Pomoćni objekt za koji ne treba dozvola - dali inspekcija moze znati da je to prostor za boravak (zivot) jer ovako mogu reci npr "Pomoćni objekt za zivotinje ".?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija