Jump to content

Inkluzivni dodatak


Kruno76

Preporučene objave

prije 1 sat , cvrtila je napisao:

Pogledaj zakon o inkluzivnom dodatku čl. 13. 3. razina potpore pod stavkom (p) odrasle osobe s kroničnom bolesti IV stupnja (ne taži se Brthelov index)

 Ma ja sam na zahtjevu dobio što se treba priložiti i to sam priložio, nisam išao po Barthel bez veze, traži socijalno da se priloži uz zahtjev. A to dali si ti 2., 3., ili 4. skupina se rješava kasnije na komisiji.

DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA OSTVARIVANJE PRAVA:

 

1.      Preslika medicinske dokumentacije kojom se objektiviziraju bolesna stanja

(nalazi specijalističkih pregleda,  otpusna pisma, povijesti bolesti i sl.)

2.      Barthelov indeks –

Napomena: Barthelov indeks potreban je samo za osobe s tjelesnim oštećenjima, stoga osobe s oštećenjem vida i oštećenjem sluha isti NE prilažu.

3.      Preslika Nalaza i mišljenja prethodno provedenih vještačenja

4.      Potvrda banke (ovlaštenje/suglasnost) o broju tekućeg računa u slučaju  isplate  na račun

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa u Zkonu stoju da postojeći korisnici ne trebaju podnositi zahtjev već će se to raditi po službenoj dužnosti, isto to su govorili u Saboru koji sam gledao. Podaci se vuku iz registra osoba s invaliditetom

Dali su te zvali ili si novi korisnik?

Svatio sam da si primao pomoć i njegu a sad si tražio osobnu invalidninu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, cvrtila je napisao:

Pa u Zkonu stoju da postojeći korisnici ne trebaju podnositi zahtjev već će se to raditi po službenoj dužnosti, isto to su govorili u Saboru koji sam gledao. Podaci se vuku iz registra osoba s invaliditetom

Dali su te zvali ili si novi korisnik?

Svatio sam da si primao pomoć i njegu a sad si tražio osobnu invalidninu?

Ja već 10 godina primam doplatke, sada mi je isticao 30.11. dobio sam zadnju uplatu u 12. mj. i odmah početkom 1. mjeseca predao novi zahtjev za inkluzivni dodatak. Namjerno nisam produživao ništa nego čekao inkluzivni dodatak. 

Dobio sam info od jedne pravnice u socijalnom u drugom gradu koju znam da će nove zahtjeve osoba koje ne primaju doplatak rješavati žurnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija