Jump to content

Koliko dana godišnjeg ako je radni odnos do 15. u mjesecu?


Marko1975

Preporučene objave

Ako je osoba započela radni odnos 30.10., otkaz dala 1.12 i radi otkazni rok do 15.12., kada prestaje radni odnos, koliko ima pravo dana na godišnji odmor? 

Kako se to računa? Ne mogu naći u Zakonu o radu ništa vezano za dane godišnjega. Možda krivo gledam. 

Našao sam jedino ovo: https://uznr.mrms.hr/minimalno-trajanje-radnog-odnosa-za-ostvarivanje-prava-na-godisnji/ gdje kaže da ako osoba radi do pola mjeseca da se računa kao cijeli mjesec pa bi na kraju osoba imala 3 dana umjesto 2. Pošto radni odnos prestaje s danom 15.12. onda se računa kao 1 ili 2 mjeseca?  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Super. Meni kažu da su 2 dana godišnjeg a ne 3 zato što oni računaju radni odnos do dana kada je dan otkaz, ne uzimajući u obzir otkazni rok kod izračuna razmjernog dijela. Imate li možda neku poveznicu na zakon/službenu stranicu neke državne institucije gde se kaže da za godišnji se računa i to vrijeme otkaznog roka i to 2 mjeseca za 6 tjedni rada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Marko1975 je napisao:

Super. Meni kažu da su 2 dana godišnjeg a ne 3 zato što oni računaju radni odnos do dana kada je dan otkaz, ne uzimajući u obzir otkazni rok kod izračuna razmjernog dijela. Imate li možda neku poveznicu na zakon/službenu stranicu neke državne institucije gde se kaže da za godišnji se računa i to vrijeme otkaznog roka i to 2 mjeseca za 6 tjedni rada?

Možda netko ima, ali razmjerni dio se utvrđuje za svaki mjesec TRAJANJA radnog odnosa, sukladno članku 78. ZOR. Odjava ide istekom otkaznog roka....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija