Jump to content

Inkluzivni dodatak


Luna33

Preporučene objave

makaranin91: datum isplate je razumljiv, mi raspravljamo dai je rješenje odmah izvršno ili treba čekat 15 dana (primjer: rješenje dobiješ 09.09.2024. dali ide isplata oko 20.o9.2024. ili 20.10.2024

crvenperka32: i kod mene je isto, mislim da je bitan podatak invaliditeta i razina oštećenje (vjerojatno će to kasnije ažurirati

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, cvrtila je napisao:

makaranin91: datum isplate je razumljiv, mi raspravljamo dai je rješenje odmah izvršno ili treba čekat 15 dana (primjer: rješenje dobiješ 09.09.2024. dali ide isplata oko 20.o9.2024. ili 20.10.2024

crvenperka32: i kod mene je isto, mislim da je bitan podatak invaliditeta i razina oštećenje (vjerojatno će to kasnije ažurirati

 

Vama stoji DPNJ u potvrdi, a vec ste dobili isplatu za ID?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, cvrtila je napisao:

makaranin91: datum isplate je razumljiv, mi raspravljamo dai je rješenje odmah izvršno ili treba čekat 15 dana (primjer: rješenje dobiješ 09.09.2024. dali ide isplata oko 20.o9.2024.

 

Moja isprika poštovani Cvrtila. U mome slučaju je bilo onako kako sam napisao. Rješenje u srpnju..isplata u kolovozu. Mislim da se ID isplaćuje retro. 

A spomenuo sam Izvršenje proračuna jer je ondje točna projekcija Isplata. Dobro dođe onima koji su u potrebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

makaranin91: u redu je, rješenje je u 9 mjesecu  09.09.2024. isplata ide za 8 mjesec 19-20. 09.2024. vidjet ćemo dali će biti i zaostaci od 01.01.2024. (osobno vidim na banci novac uveće već dan prije plana isplate u mjesecu)

Očito svaka podružnica ima svoj način, dobio sam i rješenje na 4 stranice, dok neki na samo jednoj, prepisali su pola Zakona o ID

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , makaranin91 je napisao:

Vezano za isplate vezane za sredstva koja idu iz Proračuna RH. Ministarstvo Financija početkom svakog mjeseca objavljuje plan Izvršenja  Proračuna. ID je pod Socijalna Skrb -naknade i ide od 19-21. u mjesecu.

Vidljivo na njihovim stranicama.

Vidljivo je i na stranici HZSR-a:

https://socskrb.hr/novosti/isplata-novcanih-naknada/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , cvrtila je napisao:

makaranin91: u redu je, rješenje je u 9 mjesecu  09.09.2024. isplata ide za 8 mjesec 19-20. 09.2024. vidjet ćemo dali će biti i zaostaci od 01.01.2024. (osobno vidim na banci novac uveće već dan prije plana isplate u mjesecu)

Očito svaka podružnica ima svoj način, dobio sam i rješenje na 4 stranice, dok neki na samo jednoj, prepisali su pola Zakona o ID

Za par dana nam ovdje napisi dali ti je isplata stvarno sjela 19.09. ili...🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , crvenperka32 je napisao:

Aplikacija SocSkrb (eGradjani) u potvrdi koju generiram i dalje me vodi kao da imam Doplatak za pomoc i njegu.

A rjesenje za ID sam dobio prije nekih mjesec dana na kucnu adresu.

Greska ili se to uopce ne azurira?

Vam je to u osnovi i dalje "Doplatak za pomoc i njegu" koji vam se sad pretvorio u "ID", a dali ce mjenjati te nazive u ID...vidjet cemo....

"Prema Zakonu o inkluzivnom dodatku (NN 156/2023), koji je na snagu stupio 1. siječnja 2024., pravo na inkluzivni dodatak objedinjuje četiri različita prava iz tri različita sustava:

  1. pravo na osobnu invalidninu (do sada u nadležnosti Hrvatskog Zavoda za socijalni rad)

  2. pravo na doplatak za pomoć i njegu (do sada u nadležnosti Hrvatskog Zavoda za socijalni rad)

  3. pravo na doplatak za djecu koji se ostvaruje u uvećanom iznosu radi oštećenja zdravlja, težeg ili teškog invaliditeta (do sada u nadležnosti Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje)

  4. pravo na novčanu pomoć za nezaposlene osobe s invaliditetom (do sada u nadležnosti Hrvatskog zavoda za zapošljavanje)."

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 09. 2024. u 19:09, TonyBob je napisao:

Što ne valja ? Na početku godine dali su podatak da će automatizmom oko 140 k ljudi dobiti inkluzivni.
A sada u 9. mj da je u međuvremenu podnijeto 67k novih zahtjeva za inkluzivni.

Kako god okrenes i racunas meni se te brojke ipak cudne i napuhane, i nakon sto je podnjeto hrpa novih zahtjeva ( 67.110 ) oni iz HZSR-a tvrde da ce 147.752 osobe dobiti ID, hmhm 🤔, a po racunici ispada da samo 5252 postojeca korisnika ( pokrenuto po sluzbenoj duznosti ) nisu dobili novo "rjesenje za ID"...sto je po meni jako jako cudno premalo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, malicovjek je napisao:

Kako god okrenes i racunas meni se te brojke ipak cudne i napuhane, i nakon sto je podnjeto hrpa novih zahtjeva ( 67.110 ) oni iz HZSR-a tvrde da ce 147.752 osobe dobiti ID, hmhm 🤔, a po racunici ispada da samo 5252 postojeca korisnika ( pokrenuto po sluzbenoj duznosti ) nisu dobili novo "rjesenje za ID"...sto je po meni jako jako cudno premalo...

Meni je originalno da od 750 I koja tisuca invalida samo 147,752 ce dobiti ID...a ja sam citala da su vec navodno obradili njih pola.

Zanimljivo  je kako su skrojili zakon da ljude bacaju u nize razine ID - 4 I 5 razina I na kraju ljudi koji su prije imali funkcionalni stupanj ostecenja 4 I osobnu invalidninu zavrse vracajuci novac razlike  ....I bivaju osteceni za naknadu ako imaju imovinu na.sebi na kraju...

I jos se pitam gdje se  ostali invalidi,od njih  cca 750 tisuca....I koliko njih umre dok cekaju da dobiju rijesenje o  ID I famozne zaostatke...jer vez rijesenja.nema nista

A puno ljudi jos nije izvjestaceno ili cekaju preinaku osobne invalidnine/dopl.za tudju njegu I pomoc u ID

Zalosno zar ne

uređeno: od Lolypop2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!Molio bih informaciju od nekoga tko je upućen i već je u tome.U svezi inkluzivnog dodatka.Imam status HRVI 30 % trajno,dijagnoze F33,2 F 62,0 ,uz još poneke bolesti vida,kralježnice izd.Odrekao sam se invalidnine HRVI i predao zahtjev u CZSR sa med. dok.,preko 20 otpusnih pisama sa psihijatrije,podosta ambulantnih pregleda sa psihijatrije te ponešto nalaza vezanih za kralježnicu i glaukom (problemi vida).Rekla mi je u CZSR da se čeka 1 god.Kakva su iskustva ako netko ima sličan ili takav slučaj molio bih da podjeli s drugima.Zahvaljujem i pozdravljam sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodao bih,u inv. mirovini sam od 2009. g. zbog opće nesposobnosti za rad.Predao sam svu med. dokum. od početka liječenja na psihijatriji od 2007. g.,skupa sa nalazima psihologa 10-ak kom.Imam kontinuitet u liječenju.I samac sam ako i to gledaju.Zahvaljujem se i ispričavam zbog ove dopune i opet pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 17. 09. 2024. u 10:00, cvrtila je napisao:

makaranin91: u redu je, rješenje je u 9 mjesecu  09.09.2024. isplata ide za 8 mjesec 19-20. 09.2024. vidjet ćemo dali će biti i zaostaci od 01.01.2024. (osobno vidim na banci novac uveće već dan prije plana isplate u mjesecu)

Očito svaka podružnica ima svoj način, dobio sam i rješenje na 4 stranice, dok neki na samo jednoj, prepisali su pola Zakona o ID

Postovani,

Jel vam danas sjeo ID na tekuci racun, po mojoj informaciji isplate danas vec sjedaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 09. 2024. u 20:01, cvrtila je napisao:

Poštovani maličovjek,

ipak mislim da rješenja o ID postaju odmah izvršna jer je izrijekom rećeno da žalba nema odgodni učinak (ZUP ČL. 133. st. 2)

 

prije 32 minuta, cvrtila je napisao:

Sjela je samo osobna invalidnina po starom iako je rješenje od 09.09.2024.

Samo prenosim djelomicno prilagodjene postove od kolege sa drugog foruma:

"Ja dobio rjesenje u petak 21.06. za jednog člana. Za drugog još nisam, ali su rekli da je odluka donesena i čeka se da pravnica napiše rješenje. Nije trebalo vještačenje ni jednom. Samo su mi rekli da ne znaju hoće li isplata ići u 7 mjesec, jer da je možda već kasno za obračun . A dobro. Čekao sam 6 mjeseci, čekat ćemo još jedan ."

"Problem ti je da bi to riješenje postalo pravomoćno, treba proći 15 dana za žalbu, pa tek onda oni mogu krenuti sa isplatom. Ja sam imao nekoga na Centru, pa su me zvali dole i potpisao sam da odustajem od žalbe, tako je postalo odmah pravomoćno i isplata je bila ovaj mjesec, 17.07. sa svim zaostacima..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A tesko je to znati ako vjestaku ne dises za ovratnik, po napisanom po forumima ocito da zbog velikog obima posla ( puno zahtjeva za ID ) zaposljavaju dodatne djelatnike vjerojatno na ugovor o djelu kako bi posao obavili do kraja godine kako je HZSR obecao, a reci ti nama gdje si to konkretno procitao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rješenje ID novi korisnik datirano 27.8., zaprimljeno 11.9. još nema isplate, piše da žalba ne odgađa izvršnost pa me čudi. Vjerojatno listopad.

 

prije 32 minuta, magyla je napisao:

Dobar dan svima. 

Jel istina da u ZOSI-u vještaci pošto imaju mnogo posla samo pogledaju (ako i to pogledaju) dijagnoze i ne čitaju nalaze, kod starijih korisnika od 2015. 

Negdje sam to pročitao, ispravite me ako griješim. 

Hvala!

 

Zvuči kao neka priča s hodnika dok ekipa čeka u redu za vještačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, magyla je napisao:

Dobar dan svima. 

Jel istina da u ZOSI-u vještaci pošto imaju mnogo posla samo pogledaju (ako i to pogledaju) dijagnoze i ne čitaju nalaze, kod starijih korisnika od 2015. 

Negdje sam to pročitao, ispravite me ako griješim. 

Hvala!

 

Točno je. Za ID Vještaci se samo dokumentacija u područnim  ZOSI. Ako je stariji nalaz i misljenje od 2015 zovu na Vještačenje da budete prisutni. Dakle ključna je 2015.

Pišem u autobusu a danas sam promjenio doktrinu...tio sam reči da to nije točno! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, makaranin91 je napisao:

Točno je. Za ID Vještaci se samo dokumentacija u područnim  ZOSI. Ako je stariji nalaz i misljenje od 2015 zovu na Vještačenje da budete prisutni. Dakle ključna je 2015.

Pišem u autobusu a danas sam promjenio doktrinu...tio sam reči da to nije točno! 

A zasto je kljucna 2015.god., pa upravo zato sto je od 01.01.2015.god. na snagu stupila "Uredba o metodologiji vještačenja", dok se prije toga koristilo desetak razlicitih zakona - pravilnika - odluka koji su ovom uredbom stavljeni van snage...

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je, 2015 osnovan je ZOSI, donešena Uredba o metodologiji vještačenja. Pratio sam raspravu u Saboru o Zakonu o ID kada je ministar osobno govorio da će na vještačenje morati svi sa starijim nalazima od 2015. Osobe s nalazima od 2015 nebi trebali ali svejedno neke predmete šalju na potvrdu a možda i na poništenje nalaza radi mogućeg pogoršanja odnosno poboljšanja zdravlja a i Uredba se mijenjala i dopunjavala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , cvrtila je napisao:

Tako je, 2015 osnovan je ZOSI, donešena Uredba o metodologiji vještačenja. Pratio sam raspravu u Saboru o Zakonu o ID kada je ministar osobno govorio da će na vještačenje morati svi sa starijim nalazima od 2015. Osobe s nalazima od 2015 nebi trebali ali svejedno neke predmete šalju na potvrdu a možda i na poništenje nalaza radi mogućeg pogoršanja odnosno poboljšanja zdravlja a i Uredba se mijenjala i dopunjavala

Da naglasak je na to da osobe sa invaliditetom sa novim vjestacenjem po novoj uredbi - pravilnicima dobiju veca prava, da slucajno nebi bile zakinute u odnosu na staro vjestacenje po starim propisima...

Ali da ce sigurno biti onih kojima se zdravlje poboljsalo u odnosu na prije 2015.god., pa je moguce da ce novim vjestacenjem ponesto i izgubiti...🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , sparmajerica je napisao:

Po pitanju rješenja ide ono od 1.1.24, ali isplata za 1 mjesec ide u drugom mjesecu, kao za sva ostala davanja vezano za zavod za socijalni rad. Dakle retroaktivno se isplaćuje od drugog mjeseca 24. godine koje se odnosi na prvi mjesec. 

Postovana, u vasem objasnjenju ne vidimo problem, zna se da se isplacuje za mjesec unazad...

Problem je ako dobis rjesenje za ID na kucnu adresu npr. do 10-og u mjesecu, dali ces isplatu za ID dobiti taj mjesec npr. izmedju 17 i 19 kad obicno od socijale idu isplate za OSI, ili ces isplatu dobiti sljedeci ili cak mozda jos mjesec iza...to jest kad ce te racunovodstvo HZSR-a staviti u sistem isplate...(spominje se i pravomocnost rjesenja za ID) itd., itd....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osoba ima 84 godine, samac koji treba pomoć i njegu. Od dijagnoza: dijabetes, jedan bubreg izvađen zbog karcinoma, nedavno slomljen kuk i ugrađen umjetan kuk, problemi s mokrenjem (jedno vrijeme nosio trajni kateter, a sad pelene).

Do sad nije koristio nikakva prava vezana za invalidnost.

Molim mišljenje koliko to može biti invalidnosti i ostvaruje li prava za inkluzivni dodatak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

imam pitanje vezano za vaučer za električnu energiju. Dakle kako sam shvatio osobe koje primaju inkluzivni dodatak prve, druge ili treće kategorije imaju pravo na vaučer za električnu energiju. Nama je za dijete vještačenje još uvijek u tijeku, no za inkluzivni ćemo dobiti zaostatke od 01.01.2024.  pa me to ne brine previše. No šta je sa vaučerom, ako steknemo pravo na inkluzivni u iznosu od 420 eura (toliko očekujemo) stječemo i pravo na vaučer, no da li se za taj vaučer isplaćuju zaostaci od 01.01.2024. ili dobijamo samo za ubuduće nakon šta dobijemo rješenje za inkluzivni?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 minuta, senderos10 je napisao:

Poštovani,

imam pitanje vezano za vaučer za električnu energiju. Dakle kako sam shvatio osobe koje primaju inkluzivni dodatak prve, druge ili treće kategorije imaju pravo na vaučer za električnu energiju. Nama je za dijete vještačenje još uvijek u tijeku, no za inkluzivni ćemo dobiti zaostatke od 01.01.2024.  pa me to ne brine previše. No šta je sa vaučerom, ako steknemo pravo na inkluzivni u iznosu od 420 eura (toliko očekujemo) stječemo i pravo na vaučer, no da li se za taj vaučer isplaćuju zaostaci od 01.01.2024. ili dobijamo samo za ubuduće nakon šta dobijemo rješenje za inkluzivni?

Hvala

Za ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 09. 2024. u 17:50, malicovjek je napisao:

Da naglasak je na to da osobe sa invaliditetom sa novim vjestacenjem po novoj uredbi - pravilnicima dobiju veca prava, da slucajno nebi bile zakinute u odnosu na staro vjestacenje po starim propisima...

Ali da ce sigurno biti onih kojima se zdravlje poboljsalo u odnosu na prije 2015.god., pa je moguce da ce novim vjestacenjem ponesto i izgubiti...🤔

Meni se pogoršalo zdravlje pa sam krajem 7. mjeseca dala nalaze i zahtjev za preispitivanje prava na inkluzivni dodatak. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , senderos10 je napisao:

Poštovani,

imam pitanje vezano za vaučer za električnu energiju. Dakle kako sam shvatio osobe koje primaju inkluzivni dodatak prve, druge ili treće kategorije imaju pravo na vaučer za električnu energiju. Nama je za dijete vještačenje još uvijek u tijeku, no za inkluzivni ćemo dobiti zaostatke od 01.01.2024.  pa me to ne brine previše. No šta je sa vaučerom, ako steknemo pravo na inkluzivni u iznosu od 420 eura (toliko očekujemo) stječemo i pravo na vaučer, no da li se za taj vaučer isplaćuju zaostaci od 01.01.2024. ili dobijamo samo za ubuduće nakon šta dobijemo rješenje za inkluzivni?

Hvala

ID o kojem pisete iznosi 432 €, a sto se tice Naknada za ugroženog kupca energenata, nakon sto primite rjesenje za ID morate podrucnom uredu HZSR-a podnjeti zahtjev za Naknada za ugroženog kupca energenata, nakon sto primite pozitivno rjesenje za Naknada za ugroženog kupca energenata za taj mjesec pocinje vam vrijediti potpora - vaucer...(pravo na sufinanciranje troškova električne energije, plina i/ili toplinske energije)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

trenutno sam korisnik naknade za pomoć i njegu u punom opsegu. Čekam još uvijek poziv iz CZSR na prevođenje u skladu sa novim  zakonom o ID.

imam utvrđen III stupanj funkcionalnog oštećenja (kronična bolest), 100% tjelesnog oštećenja ,registrirana sam osoba s invaliditetom, BI je58.. ........koju razinu potpore mogu očekiveti....s obzirom da moj invaliditet potječe od preboljeni bolesti

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, virovitica je napisao:

Poštovani,

trenutno sam korisnik naknade za pomoć i njegu u punom opsegu. Čekam još uvijek poziv iz CZSR na prevođenje u skladu sa novim  zakonom o ID.

imam utvrđen III stupanj funkcionalnog oštećenja (kronična bolest), 100% tjelesnog oštećenja ,registrirana sam osoba s invaliditetom, BI je58.. ........koju razinu potpore mogu očekiveti....s obzirom da moj invaliditet potječe od preboljeni bolesti

Hvala

 

Ako se radi o kronicnoj bolesti kako navodite onda ce vam dodjeliti ovo:

"4. razina potpore
- Iznosi 135 % osnovice, a mogu ju ostvariti:
g) odrasle osobe s kroničnom bolesti III. stupnja"

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, nikadnisisam je napisao:

Najveći iznos je 720 eura, potom 420 i na manje ovisi o stanju pacijenta.. Ima puno parametara

Lagani ispravak, potpore idu ovako:

 

"Prema trenutno važećoj osnovici (120 eura), inkluzivni dodatak iznosit će:

  • za korisnika prve razine inkluzivnog dodatka 720 eura

  • za korisnika druge razine inkluzivnog dodatka 480 eura

  • za korisnika treće razine inkluzivnog dodatka 432 eura

  • za korisnika četvrte razine inkluzivnog dodatka 162 eura

  • za korisnika pete razine inkluzivnog dodatka 138 eura."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, malicovjek je napisao:

Lagani ispravak, potpore idu ovako:

 

"Prema trenutno važećoj osnovici (120 eura), inkluzivni dodatak iznosit će:

 

  • za korisnika prve razine inkluzivnog dodatka 720 eura

     

  • za korisnika druge razine inkluzivnog dodatka 480 eura

     

  • za korisnika treće razine inkluzivnog dodatka 432 eura

     

  • za korisnika četvrte razine inkluzivnog dodatka 162 eura

     

  • za korisnika pete razine inkluzivnog dodatka 138 eura."

     

Hvala Vam, ovisi sve od slučaja do slučaja očito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postavljeno pitanje virovitice opet otvara temu i pitanje što je mjerodavno kronična bolest ili tjelesno oštećenje

j) odrasle osobe s tjelesnim oštećenjem III. stupnja s Barthelovim indeksom 36 − 60      3. razina  (BI 58)

g) odrasle osobe s kroničnom bolesti III. stupnja       4. razina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima. Jedno pitanje za inkluzivni dodatak. Primam ovih 79.63 eura mjesečno. Ove godine je vještaćenje u 11 mj. Piše da mi ne moramo slati zahtjev koji vec primamo naknadu da to oni budu pošto smo u sustavu. E sad me zanima pošto je vještačenje u 11 mj da li će tamo vidjeti za taj inkluzivni dodatak? Jer imaju svi pravo koji primaju vec neku naknadu ili ne? Jer na kućnu adresu nisu ništa poslali, a opet mislim pošto je vještačenje u 11 mj da će tamo vidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , cvrtila je napisao:

Postavljeno pitanje virovitice opet otvara temu i pitanje što je mjerodavno kronična bolest ili tjelesno oštećenje

j) odrasle osobe s tjelesnim oštećenjem III. stupnja s Barthelovim indeksom 36 − 60      3. razina  (BI 58)

g) odrasle osobe s kroničnom bolesti III. stupnja       4. razina

Ako su mu vjestaci u svom nalazu napisali da ima kronicnu bolest III. stupnja , podrucnom uredu ce to biti mjerodavno jer drzavi - socijalnom iz djepa nosi manje novaca kao 4. razina potpore...na njegovu zalost...

Bilo bi interesantno vidjeti o kojoj je bolesti u ovom slucaju rijec...dali se stvarno radi o bolesti iz podrucja kronicnih bolesti ili se radi o tjelesnim ostecenjima (TJELESNO OŠTEĆENJE ODRASLI - Kretanje, Funkcija ruku i šaka, Funkcija kralježnice, Posljedice oštećenja CNS-a, Nasljedni, kongenitalni, stečeni neurološki )...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sparmajerica je napisao:

Kako onda znate da je vještačenje u 11 mjesecu? Nalaz koji već imate preinači se u inkluzivni dodatak, ne vještače Vas ponovno. To rješenje o inkluzivnom dodatku poslat će Vam na kućnu adresu.

Imam rješenje od centra za socijalnu skrb da je potrebno vještačenje u 11 mj 2024. 2019 bila na vještačenju pošto primam tih 79 eura pomoć i njegu. 

prije 1 sat, sparmajerica je napisao:

Kako onda znate da je vještačenje u 11 mjesecu? Nalaz koji već imate preinači se u inkluzivni dodatak, ne vještače Vas ponovno. To rješenje o inkluzivnom dodatku poslat će Vam na kućnu adresu.

Da, ali se malo i pogoršalo ovo godine. Što sa novim nalazima? Jer oni imaju one starije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Te nove nalaze obavezno pošaljite ili ako ste osobno pozvani možete ih predati vještacima. Bitni su budući mogu Vaš inkluzivni dodatak podignuti na višu razinu. Naprimjer ja sam vještačenjem 2017, dobila trajno, no budući mi se zdravstveno stanje pogoršalo krajem 7. mjeseca ove godine poslala sam nove nalaze te zatražila preispitivanje prava preporučeno poštom sa povratnicom. I dalje čekam budući sam svjesna da su debelo zatrpani. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, sparmajerica je napisao:

Te nove nalaze obavezno pošaljite ili ako ste osobno pozvani možete ih predati vještacima. Bitni su budući mogu Vaš inkluzivni dodatak podignuti na višu razinu. Naprimjer ja sam vještačenjem 2017, dobila trajno, no budući mi se zdravstveno stanje pogoršalo krajem 7. mjeseca ove godine poslala sam nove nalaze te zatražila preispitivanje prava preporučeno poštom sa povratnicom. I dalje čekam budući sam svjesna da su debelo zatrpani. 

 

Još nisam dobila poziv. Samo piše na rješenju ove godine u 11 mj potrebno novo vještačenje. Uvijek su poslali datum i vrijeme prije pa će i ove godine. Ako ne morat cu vidjeti za nalaze da pošaljem. Pošto imam nove

prije 17 minuta, sparmajerica je napisao:

Te nove nalaze obavezno pošaljite ili ako ste osobno pozvani možete ih predati vještacima. Bitni su budući mogu Vaš inkluzivni dodatak podignuti na višu razinu. Naprimjer ja sam vještačenjem 2017, dobila trajno, no budući mi se zdravstveno stanje pogoršalo krajem 7. mjeseca ove godine poslala sam nove nalaze te zatražila preispitivanje prava preporučeno poštom sa povratnicom. I dalje čekam budući sam svjesna da su debelo zatrpani. 

 

Gledajte meni nije problem pričekati malo duže znam da ima puno zahtjeva. Samo da znam da li imam pravo na inkluzivni dodatak ili ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, sparmajerica je napisao:

Te nove nalaze obavezno pošaljite ili ako ste osobno pozvani možete ih predati vještacima. Bitni su budući mogu Vaš inkluzivni dodatak podignuti na višu razinu. Naprimjer ja sam vještačenjem 2017, dobila trajno, no budući mi se zdravstveno stanje pogoršalo krajem 7. mjeseca ove godine poslala sam nove nalaze te zatražila preispitivanje prava preporučeno poštom sa povratnicom. I dalje čekam budući sam svjesna da su debelo zatrpani. 

 

Jer sigurno da prednost prije imaju ljudi sa invaliditetom i onkološki bolesnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

g. maličovjek

Slažem se sa Vama ali meni su napisali: bolest - kronična, oštečenje - tjelesno

Razumijem i državu po pitanju proračuna, no ne mogu nikako pomiriti pojmove bolest i tjelesno. Bolest je vjerojatno sve što odstupa od normalnog zbivanja u organizmu. Definirani su i izdvojeni pojmovi mentalno, intelektualno, osjetilno i autizam. Sve ostale bolesti prema tome bi trebale  biti oštećenje tjelesnog karaktera. Ispada je tjelesno oštećenje, oštećenje koje je fizički vidljivo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate Vi pravo uvećana tuđa pomoć i njega, nitko Vama to ne može osporiti. Nitko neće dobiti manje. Koliko sam shvatila čitajući po novome imate pravo po novome na inkluzivni dodatak, odnosno na 4. razinu potpore 162 €. Neovisno o tome nemojte propustiti to da pošaljete nove nalaze, nemate što izgubiti. 

uređeno: od sparmajerica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sparmajerica je napisao:

Imate Vi pravo uvećana tuđa pomoć i njega, nitko Vama to ne može osporiti. Nitko neće dobiti manje. Koliko sam shvatila čitajući po novome imate pravo po novome na inkluzivni dodatak, odnosno na 4. razinu potpore 162 €. Neovisno o tome nemojte propustiti to da pošaljete nove nalaze, nemate što izgubiti. 

Chronova bolest je u pitanju. I ove godine u 5 mj je bilo pogoršanje. Morala na operaciju. E sad ne znam da šaljem nalaze pošto mi piše u riješenu vještačenje u 11 mj ove god. Da čekam da vidim jer bude me ili ne pa onda. Jer znate možda gdje se šalju nalazi na koju adresu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve nalaze koje ste dobili nakon vještačenja pošaljite odmah Zavodu za socijalni rad koji je nadležan za Vaše područje. Nemojte čekati, nemate što izgubiti. Napišite kratko i zahtjev za preispitivanje prava koja već imate., temeljem novih nalaza. Također Vas savjetujem da od svog liječnika opće prakse zatražite mišljenje koje Vam mora napisati vezano za određivanje razine inkluzivnog dodatka. To su Vaša prava, koja mogu, ili ne moraju utjecati na konačnu odluku., sve ovisi o vještacima i zakonu. Pravo koje sada imate ne možete nikako izgubiti, odnosno bit će prevedeno recimo to tako u inkluzivni dodatak - 162 €, postoji mogućnost da Vas osobno niti ne zovu na kontrolno vještačenje. To je moje mišljenje iz osobnog iskustva. Svi mi imamo nešto što nikada nije isto. Ponoviti ću da je moj savjet da predate nalaze iz bolnice, mišljenje odabranog liječnika i kratki zahtjev za preispitivanje prava temeljem pogoršanja zdravstvenog stanja. Nemate što izgubiti.

uređeno: od sparmajerica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, sparmajerica je napisao:

Sve nalaze koje ste dobili nakon vještačenja pošaljite odmah Zavodu za socijalni rad koji je nadležan za Vaše područje. Nemojte čekati, nemate što izgubiti. Napišite kratko i zahtjev za preispitivanje prava koja već imate., temeljem novih nalaza. Također Vas savjetujem da od svog liječnika opće prakse zatražite mišljenje koje Vam mora napisati vezano za određivanje razine inkluzivnog dodatka. To su Vaša prava, koja mogu, ili ne moraju utjecati na konačnu odluku., sve ovisi o vještacima i zakonu. Pravo koje sada imate ne možete nikako izgubiti, odnosno bit će prevedeno recimo to tako u inkluzivni dodatak - 162 €, postoji mogućnost da Vas osobno niti ne zovu na kontrolno vještačenje. To je moje mišljenje iz osobnog iskustva. Svi mi imamo nešto što nikada nije isto. Ponoviti ću da je moj savjet da predate nalaze iz bolnice, mišljenje odabranog liječnika i kratki zahtjev za preispitivanje prava temeljem pogoršanja zdravstvenog stanja. Nemate što izgubiti.

Hvala vam. Morat cu predati papire. Jer pošto je puno zahtjeva možda ni neće zvati za vještačenje. Nego samo poslati rješenje, a ja imam nove nalaze

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Nisam baš siguran u novu Odluku Vlade o naknadi za ugroženog kupca energenata od 06. rujna 2024. Interesira me dali osobe kojima je ukunuto rješenje o osobnoj invalidnini moraju podnositi novi zahtje za ugroženog kupca energenata sada po osnovi rješenja o inkluzivnom dodatku. Nešto novinari pišu ali nije mi razumljivo. Pretpostavljam da netreba, ali....

Doduše rješenje o naknadi za ugroženog kupca nije ukinuto, opet ali...

Dali netko ima kakvih saznanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja sestra je meni uplatila vaučere prije nekoliko dana, temeljem starog rješenja, nisam podnosila nikakav zahtjev niti kada su uvedeni vaučeri. Gospođa na šalteru zna koliki je iznos vaučera bez obzira što na rješenju piše manji iznos. Mjesečni iznos vaučera iznosi 70 € za sada je tako., meni su uplatili-priznali do kraja godine. Nema logike podnositi novi zahtjev, ovo pišem za postojeće korisnike., osobno ga nikada nisam ni podnosila. Ukoliko netko ima pravo po službenoj dužnosti dobije rješenje. Da li svi tako rade ne znam. Napisala sam ovo kako je kod mene to riješeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , cvrtila je napisao:

Dodatak:

Večernji list od 12.10.2024

Oni koji pripadaju navedenim kategorijama, na internetskim stranicama Hrvatskog zavoda za socijalni rad moraju ispuniti zahtjev i predati ga nadležnom Zavodu za socijalni rad

Ovo gore napisano se odnosi na one koji imaju uvjete a dosad nisu predali zahtjev za "naknadu za ugroženog kupca energenata", svi oni koji imaju to rjesenje imaju to pravo dok im ga njihov podrucni ured koji im ga je izdao ne ukine, kao sto pise u tocki 5. takvog rjesenja...

image.thumb.png.053691d2002c8c4fb29eaaf29a7267e8.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 31 minuta, cvrtila je napisao:

pitanje je po kojoj osnovi imate pravo, možda minimalna naklnada, a rješenje o osobnoj invalidnini je mjenjano u inkluzivni dodatak

Po osnovi zajamčene minimalne naknade. Mislim da svi koji trenutno imaju rješenje za vaučer ne moraju podnositi nikakav zahtjev. Isti taj zakon ukoliko osoba više nema pravo mora dobiti i rješenje da više nema pravo. Ako se sada naknada dobiva kao inkluzivni dodatak ne prestaju time prava osobe na vaučere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da svaki djelatnik / ured ima svoje ideje, jer ja sam dobio 4 kategoriju, umjesto 3 koja mi pripada, (drugi koji imaju isti stupanj invaliditeta, odnosno istu osnovnu dijagnozu dobili su 3 kategoriju), a neki su djelatnici rekli ljudima da nemaju pravo jer kao sada smo zdravi, (transplantacija organa, doživotno ovisni o ljekovima i lječničkim kontrolama)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ste u pravu, međutim sve ovisi o vještaku, oni ne rade isto, e sada kad nas već mnogo ima, imamo mi pravo žalbe, ali komplicira to čovjeku život. Svaki put kada sam išla na vještačenje bila neka druga priča. Ne daj Bože nikome bolest bilo koju, no život ide dalje, nije moguće ostati zdrav. Ovih dana sam guglala, nevjerojatno koliko ima teških bolesti., stalno sam mislila "briga me što mi daju pa i što će mi dati". Ispada da su stvarno za svakog pojedinačno "individualna rješenja" - bez ikakvih objašnjenja. Iskreno u prijašnjim vještačenjima kada nije bilo ustrojeno Jedinstveno tijelo vještaka bila sam potpuno zdrava, da bi nakon niti pola godine dobila da nisam sposobna za rad te dobila punu pomoć i njegu 80% invaliditeta 3. stupanj funkcionalnih sposobnosti. Bila sam doslovno šokirana, tražila sam samo da mi se utvrdi nesposobnost za rad, budući me pritiskala voditeljica zavoda za zapošljavanje a imala sam samo 6 mjeseci do punih 65 godina. Nije ova priča jedina ima ljudi koji ne dobivaju ništa, imaju pravo ali ne znaju, neki neće, neki ne mogu poradi nekih ograničenja. Nepravde od strane države nisu novost, niti je novost to što iskreno navodite. Imaju oni stroga pravila, i neka, ali zašto to rade pošteno to me jako smeta., moramo dalje svatko sa svojim problemima vezano kako za zdravlje i golo preživljavanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, malicovjek je napisao:

@robertino27:

Koliko vidim iz vasih prijasnjim postovima vi ste se zalili, dali su vam zalbe u konacnici uvazili ili...

Tako je, do 2018 sam imao OI, pa su mi na temelju krivih i nepotpunih dijagnoza ukinuli i stavili kućnu pomoć, sada po službenoj dužnosti sam dobio inkluzivni dodatak i sada sam preko odvjetničkog ureda podnio žalbu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, SelmitaCorason je napisao:

Pozdrav, 

Za vaučer smo podnijeli zahtjev ali me zanima druga stvar pa ako netko zna da mi odgovori. Naime, nekada se dobivalo "Za ogrijev" cca 900 kn a sada sam čula da toga više nema već se kroz cijelu godinu isplaćuje po 13 € mjesečno. Pošto smo novi korisnici kako da to reguliramo, hvala unaprijed. 

Javite se u svoju općinu budući ona to plaća ako imate pravo i vodu također- to se odnosi na troškove stanovanja. Možete nazvati i svoju socijalnu ranicu pa je pitati da li imate pravo i kome i kako se obratiti. Ja sam tako kako sam napisala preko općine. I istina je da nam na račun uplaćuju taj iznos mjesečno. Žalosno budući piše da je to za 3 kubika drva. Moramo biti mađioničari da uspijemo u nemogućem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, sparmajerica je napisao:

Javite se u svoju općinu budući ona to plaća ako imate pravo i vodu također- to se odnosi na troškove stanovanja. Možete nazvati i svoju socijalnu ranicu pa je pitati da li imate pravo i kome i kako se obratiti. Ja sam tako kako sam napisala preko općine. I istina je da nam na račun uplaćuju taj iznos mjesečno. Žalosno budući piše da je to za 3 kubika drva. Moramo biti mađioničari da uspijemo u nemogućem!

Onda ću u općini pitati. Socijalna i je rekla da više nema toga ali da onda možemo podnijeti zahtjev za jednokratnu.

Oni valjda misle da se i drva kupuju mjesečno a ponašaju se kao da novac daju iz svog džepa. 

Dali si inkluzivni kao da su dali milijune. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da naravno možete podnijeti zamolbu za jednokratnu pomoć. Za troškove stanovanja za ovu godinu od općine sam dobila rješenje da imam pravo na trošak vode, njima svaki mjesec donosim račun koji oni izravno plaćaju. Piše Vam u zakonu o socijalnoj skrbi što sve spada pod troškove stanovanja i tko na njih ima pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, sparmajerica je napisao:

Da naravno možete podnijeti zamolbu za jednokratnu pomoć. Za troškove stanovanja za ovu godinu od općine sam dobila rješenje da imam pravo na trošak vode, njima svaki mjesec donosim račun koji oni izravno plaćaju. Piše Vam u zakonu o socijalnoj skrbi što sve spada pod troškove stanovanja i tko na njih ima pravo.

Bunarska voda je ali bacit' ću pogled

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo iz prakse:

Osobu sa MS svrstali u kronične bolesti i dali joj 430 € pri čemu su potpuno zanemarili

tjelesno oštećenje koje bi po Barthelovom indeksu bilo ispod 20 a kojeg naravno nitko nije tražio.

Zadnji put vještačena 2021. godine.

Žalba prihvaćena i predmet vraćen na ponovno odlučivanje sa napomenom da se vještačenjem utvrdi pravo stanje.

Da li će biti pozvana ili će tražiti samo dokumentaciju, ne zna se.

Žalba riješena u dva i pol mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 10. 2024. u 18:59, cvrtila je napisao:

Postavljeno pitanje virovitice opet otvara temu i pitanje što je mjerodavno kronična bolest ili tjelesno oštećenje

j) odrasle osobe s tjelesnim oštećenjem III. stupnja s Barthelovim indeksom 36 − 60      3. razina  (BI 58)

g) odrasle osobe s kroničnom bolesti III. stupnja       4. razina

Izvrsno pitanje, to vjerojatno ovisi od vještaka do vještaka, samo moj primjer, još čekam od 1.1.2024. nalaz novog vještačenja, naime BI je 93, a imam iz staroga nalaza 100% jer imam preko 20 dijagnoza (svi novi nalazi iz ove godine) koje su realno kronične. Znači nemam tjelesno oštećenje (stupanj)(iako po starome vještačenju imam TO 100%, ali je bio drugačiji zakon.) jer sam skoro u potpunosti pokretan. Ali lako mi može dat vještak da nemam ni jedno ni drugo jer mi je barthelov 93. Očekujem da će mi namjerno dat II. stupanj kroničnih jer nisam samac pa neću dobit ništa. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , metan je napisao:

Izvrsno pitanje, to vjerojatno ovisi od vještaka do vještaka, samo moj primjer, još čekam od 1.1.2024. nalaz novog vještačenja, naime BI je 93, a imam iz staroga nalaza 100% jer imam preko 20 dijagnoza (svi novi nalazi iz ove godine) koje su realno kronične. Znači nemam tjelesno oštećenje (stupanj)(iako po starome vještačenju imam TO 100%, ali je bio drugačiji zakon.) jer sam skoro u potpunosti pokretan. Ali lako mi može dat vještak da nemam ni jedno ni drugo jer mi je barthelov 93. Očekujem da će mi namjerno dat II. stupanj kroničnih jer nisam samac pa neću dobit ništa. 

Nije stvar do vjestaka, vec je stvar u sadasnjim napisanim Uredbama, Zakonima i Pravilnicima, oni samo postuju ono sto je sad mjerodavno...nazalost...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , metan je napisao:

Izvrsno pitanje, to vjerojatno ovisi od vještaka do vještaka, samo moj primjer, još čekam od 1.1.2024. nalaz novog vještačenja, naime BI je 93, a imam iz staroga nalaza 100% jer imam preko 20 dijagnoza (svi novi nalazi iz ove godine) koje su realno kronične. Znači nemam tjelesno oštećenje (stupanj)(iako po starome vještačenju imam TO 100%, ali je bio drugačiji zakon.) jer sam skoro u potpunosti pokretan. Ali lako mi može dat vještak da nemam ni jedno ni drugo jer mi je barthelov 93. Očekujem da će mi namjerno dat II. stupanj kroničnih jer nisam samac pa neću dobit ništa. 

Ista situacija kod mene, imam tjelesno 80% a indeks mi je prema dr opce prakse 100 % ili 95, više ni ne znam. Također očekujem II stupanj oštećenja mada od zadnjeg vještaćenja imam još jednu dijagnozu autoimune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas me zvala soc radnica nakon eto iduci mj ce bit godinu dana kako sam predala papire za kontrolno vjestacenje vezano uz doplatak za njegu I pomoc....da su vjestaci ustvardili privremenu potrebu na godinu dana uz ponovno kontrolno vjestavcenje stupanj 3 psihicke I stupanj 2 kronicna tjelesna.Dobila sam rijesenje da mi pripada doplatak za njegu I pomoc po starom zakonu iako sam primala zadnjih 11 mj najnormalnije bez prekida unatoc tome sto sam cekala kontrolno vjestacenje jer svaki put daju samo na godinu.I sada moram cekat da soc.radnici prodje malo guzva I sve to pripremi....rijesenje o obustavi dopl.za njegu I pomoc I pokrene rijesenje o inkluzivnom....kaze mozda I mj dana.Nadam se isplati tamo negdje u sijecnju   ..ili u prosincu...ako bude srece....I da,iznos je naravno 432 e.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, Lolypop2 je napisao:

I sada moram cekat da soc.radnici prodje malo guzva I sve to pripremi....rijesenje o obustavi dopl.za njegu I pomoc I pokrene rijesenje o inkluzivnom....kaze mozda I mj dana.Nadam se isplati tamo negdje u sijecnju   ..ili u prosincu...ako bude srece....I da,iznos je naravno 432 e.

Sigurnije vam je da se pripremite na visemjesecno cekanje na rjesenje za ID, jedno je ono sto vam socijalci kazu a drugo sto i kad naprave...🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 28 minuta, izgubljenost33 je napisao:

Dugo je to, ali valjda tako zbog malo vještaka mora biti. Da li mi možete navesti koje imate psihičke dijagnoze, unaprijed hvala!

Tesku povratnu depresiju f 33.2,,poremecaj licnosti f 60,poremecaj prilagodbe f 43.2  trenutno

prije 5 minuta, malicovjek je napisao:

Sigurnije vam je da se pripremite na visemjesecno cekanje na rjesenje za ID, jedno je ono sto vam socijalci kazu a drugo sto i kad naprave...🤔

Neznam dal da se smijem ili da placem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Lolypop2 je napisao:

Neznam dal da se smijem ili da placem

A sta da vam napisem, zahtjev po starom "zakonu o socijalnoj skrbi" podnjet krajem 4 mjeseca 2023.god., pocetkom 5 mjeseca 2023.god. HZSR poslao dokumentaciju na vjestacenje, vjestacenje obavljeno pocetkom 4 mjeseca 2024.god. rjesenje za "osobnu invalidninu" od strane HZSR-a dostavljeno na kucnu adresu 24.06.2024.god.

Sad cekamo rjesenje o "inkluzivnom dodatku" koje je HZSR trebao napraviti po "sluzbenoj duznosti", isto nam je receno od djelatnice biti ce to brzo, a evo vec je dosad proslo 3,5 mjeseca rjesenja za "ID" jos nema...🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, malicovjek je napisao:

A sta da vam napisem, zahtjev po starom "zakonu o socijalnoj skrbi" podnjet krajem 4 mjeseca 2023.god., pocetkom 5 mjeseca 2023.god. HZSR poslao dokumentaciju na vjestacenje, vjestacenje obavljeno pocetkom 4 mjeseca 2024.god. rjesenje za "osobnu invalidninu" od strane HZSR-a dostavljeno na kucnu adresu 24.06.2024.god.

Sad cekamo rjesenje o "inkluzivnom dodatku" koje je HZSR trebao napraviti po "sluzbenoj duznosti", isto nam je receno od djelatnice biti ce to brzo, a evo vec je dosad proslo 3,5 mjeseca rjesenja za "ID" jos nema...🤔

Jao kako mi je zao ljudi,ima I onih puno bolesnijih koji jadni nece docekat sva ta rijesenja.Zakonski oni ne stizu u rokovima nista radi manjka kadra,a mi s druge strane ludimo cekajuci.Obecavali su I meni od lipnja na dalje.....iako pisu u nalazu zosija da su promjene trajne I u punom opsegu oni uporno vjestace svake godine ,tj.zahtjevaju kontrolno vjestacenje .

Evo neki dan invalid bez noge od prijateljice sin kojemu je priznat inkluzivni po zurnom postupku pocetkom druge godine ima kontrolno vjestacenje nakon godinu dana.Socijalna ga zvala kad sam bila kod njegove mame na kavi da podsjeti da imaju kontrolno I da spreme papire par mj prije ...mislim kao da ce se decku stanje poboljsati.Neznam cudno sve skupa.

Zao mi je I vas,svi plivamo u istim g....da ne budem prosta I najgore je sto nemamo datuma kada....pa bi lako cekali kad bi znali da je tada I tada.

uređeno: od Lolypop2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni su dali TRAJNO bez potrebe daljnjeg vještačenja 12.12.2017. godine. 80% oštećenje - 3. stupanj funkcionalnih sposobnosti. Kronične bolesti 3, psihičke bolesti 2.  Prije nešto više od 4godine dodatno sam dobila dijagnozu 60.3, nisam te 4 godine ništa tražila, pila sam terapiju. Budući mi se stanje pogoršalo išla sam kod psihijatra u 7. mjesecu ove godine, koji je potvrdio dijagnozu 60.3 te sam dobila još jednu F32.3 Obiteljska liječnica napisala je pogoršanje. Poslala sam sve na zavod za soc. rad. Naglas razmišljam ako imam sada ukupno 4 dijagnoze psihički F32, F07, F32.3, F60.3 više nije isto, nadam se dobiti 3razinu psihičke bolesti ali moguće i ne. Trenutno imam tuđu pomoć i njegu u punom opsegu, negdje sam pročitala da bi se trebale uzeti u obzir i druge bolesti i invalidnost koje nisu vezane za psihičke bolesti. Da li će me ponovno osobno zvati i to mi nije poznato.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Lolypop2 je napisao:

Zao mi je I vas,svi plivamo u istim g....da ne budem prosta I najgore je sto nemamo datuma kada....pa bi lako cekali kad bi znali da je tada I tada.

Postovana, a nema nam druge nego samo zivce na hozentregere i cekati, nazalost na to nemozemo utjecati...badava se zove ili salju pozurnice vjerojatno su na to vec oguglali...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , izgubljenost33 je napisao:

Meni su dali TRAJNO bez potrebe daljnjeg vještačenja 12.12.2017. godine. 80% oštećenje - 3. stupanj funkcionalnih sposobnosti. Kronične bolesti 3, psihičke bolesti 2.  Prije nešto više od 4godine dodatno sam dobila dijagnozu 60.3, nisam te 4 godine ništa tražila, pila sam terapiju. Budući mi se stanje pogoršalo išla sam kod psihijatra u 7. mjesecu ove godine, koji je potvrdio dijagnozu 60.3 te sam dobila još jednu F32.3 Obiteljska liječnica napisala je pogoršanje. Poslala sam sve na zavod za soc. rad. Naglas razmišljam ako imam sada ukupno 4 dijagnoze psihički F32, F07, F32.3, F60.3 više nije isto, nadam se dobiti 3razinu psihičke bolesti ali moguće i ne. Trenutno imam tuđu pomoć i njegu u punom opsegu, negdje sam pročitala da bi se trebale uzeti u obzir i druge bolesti i invalidnost koje nisu vezane za psihičke bolesti. Da li će me ponovno osobno zvati i to mi nije poznato.

Mislim da biste sada mogli dobiti razinu 3 psihicke bolesti jer  vam se stanje pogorsalo.Takodjer vjestaci uzimaju u obzir kada odreduju psihicku funkcionalnost kako I druge bolesti na vas psihicki utjecu  Sto se inkluzivnog tice uvijek se uzima najvisa I najpovoljnija zakonska odredba za korisnika ,a u vasem slucaju to je ,ukoliko bi bile psih.bolesti 3 stupnja ...inkluzivni dodatak 3 razine u iznosu 432 e.. dok recimo da imate psihicke bolesti razina 4 sa komorbiliditetom onda biste dobili 720 e,prvu razinu.Nazalost tako je zakon predvidio.

 

prije 57 minuta, malicovjek je napisao:

Postovana, a nema nam druge nego samo zivce na hozentregere i cekati, nazalost na to nemozemo utjecati...badava se zove ili salju pozurnice vjerojatno su na to vec oguglali...

Tako je kako je,nemozemo se sa rogatima bosti...nego kao sto kazu strpljen-spasen.

uređeno: od Lolypop2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na razumijevanju dali ste mi nadu, bez obzira što na kraju dobijem. Mislila sam da bih mogla psihičke bolesti  dobiti razinu 3. Kako već imam određeno po starom zakonu 3. stupanj funkcionalnosti /više vrsta oštećenja/ po tome ne bi dobila 3. već 4 razinu. Tako da sam iz tih razloga podnijela zahtjev., priložila nalaze, mogla sam i prije 4 godine, no nisam očekivala ništa pa nisam ništa ni tražila. Mislim i nadam se da će se vaše napisano obistiniti budući imam uvjete za to. Tim više što sam dobro zagazila u 8 desetljeće života., nisam dobro fizički ni psihički, bolovi veliki fizički djeluju na psihu, noći su mi malo mirnije otkada sam bila kod psihijatra, no međutim imaju oni sve dokumente od prije, nisam dobila Trajno tek tako. Hvala Vama još jednom te 4 psihičke dijagnoze ne mogu se tek tako tretirati isto. Ne očekujem više od razine 3. To je realna razina, s obzirom na sve ostale dijagnoze.  Teže sam pokretna, inkontinentna pa se nadam da me neće tražiti da dođem osobno budući je to komplicirano, daleko sam od grada.

uređeno: od izgubljenost33
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija